Żabka miniaturka (karlowa)

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Żabka miniaturka (karlowa)

#1

Post autor: Balbinka »

Wiem, ze to nie ten dzial, ale zabka to nie rybka, wiec tez nie pasuje...

Wczoraj poza nieudanym zakupem podloza, wyszlam ze sklepu z 3 szaro-brazowymi zabkami karlowymi. Zapewniano mnie, ze to nie jest gatunek drapiezny (inny niz albinosy) i nadaje sie do community akwa, bo sa spokojne. Czy ktos moglby mi cos wiecej o nich powiedziec, bo cierpie na brak informacji, a chcialabym wiedziec jak im zapewnic najlepsze warunki.

Niestety nie znam ich nazwy lacinskiej - postaram sie to ustalic, ale male szanse...
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
Awatar użytkownika

grab
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 9:42 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Żabka miniaturka (karlowa)

#2

Post autor: grab »

Pewnie najpopularniejszy kralik szponiasty.
To może Ci się przydać.
http://www.terrarium.com.pl/zobacz/hyme ... y-135.html
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Żabka miniaturka (karlowa)

#3

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Niestety ale one też są drapieżne
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

dune
Fanatyk
Posty: 1255
Rejestracja: śr lip 08, 2009 11:54 am
Lokalizacja: ...
Na imię mam: Pilar
Płeć:

Re: Żabka miniaturka (karlowa)

#4

Post autor: dune »

żabki to chyba wszystkie mięsożerne.
...tak mi się wydaje...

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Żabka miniaturka (karlowa)

#5

Post autor: JPK »

Tak, są mięsożerne, aczkolwiek karlik to żabka bardzo spokojna, sama na pewno nie zacznie awantury. Żywić należy przede wszystkim pokarmem żywym/mrożonym,
pokarm sztuczny przyjmuje po przyzwyczajeniu, jednakże niezbyt chętnie.
Uważaj na ryby, które mogłyby zestresować płaza, przestraszony potrafi opuścić akwarium. Nie należy też łączyć z rybami agresywnymi, które mogłyby uszkodzić delikatne ciało żabki.
W obserwacji są bardzo interesujące :smile:
PS. na przyszłość - jeśli spodoba Ci się coś w sklepie to nie kupuj tego w oparciu o informacje uzyskane od sprzedawców. Zapisz/zapamiętaj nazwę, wróć do domu i poszukaj informacji. Unikniesz dzięki temu nieprzyjemności.
450l + 112l :)

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Żabka miniaturka (karlowa)

#6

Post autor: Balbinka »

Dzieki za informacje. Znowu sie nacielam, ale moze w tym duzym akwa beda mogly wspolnie zamieszkiwac z reszta towarzystwa. Zastanawiam sie czy raczki karlowe Orange, ktore radosnie buszuja po akwa nie beda dla nich zagrozeniem lub na odwrot...
Kubo, z tym wracaniem i szukaniem informacji, to nie tak latwo - do sklepu mam 80 km w jedna strone... :) Troche daleko jak na pojedynczy zakup... :mrgreen: Dopiero teraz zaczeli rozszerzac asortyment - wczesniej nawet krewetek nie mieli jeno rybki i to takie najpopularniejsze (ale za to zdrowe!).
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Żabka miniaturka (karlowa)

#7

Post autor: JPK »

No to laptop pod pachę :mrgreen:
Obawiałbym się trochę ich współżycia z raczkami ... Potrafią czasem pogonić jeśli ktoś wparuje na ich terytorium, a żabki takie dość flegmatyczne są.
450l + 112l :)

Autor
Balbinka
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 7:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Żabka miniaturka (karlowa)

#8

Post autor: Balbinka »

:mrgreen: :mrgreen: I jeszcze kabel z ziemi wyrwac - no bo inaczej sie nie podlacze :mrgreen: :mrgreen:
Eeee, to te moje zabki to jakies nietypowe, bo calkiem zwawe :)
260 l szczescia: 26 bystrzyków amandy, 4 kiryski pigmejki, 3 kiryski pandki, 10 razbor galaxy, 13 modrooków gertrudy, 12 promienniczek wernera, 7 raczków orange, helenki w ilosci neiznanej,
17 l - krewetki
ODPOWIEDZ