Kupowanie roślin w sklepach internetowych

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
MarioM
Zapaleniec
Posty: 301
Rejestracja: czw mar 29, 2012 9:17 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

Kupowanie roślin w sklepach internetowych

#1

Post autor: MarioM »

Witam
Mam już prawie gotowe nowe akwa do startu, brakuje roślinek. Chciałbym kupić i zasadzić za jednym podejściem główne gatunki roślinek i dlatego rozważam zakup ich w sklepie internetowym, w którym mają wszystkie potrzebne mi rośliny. Zastanawiam się jednak jak jest z wysyłką. W jednym sklepie jest kurier, to zapewne w ciągu 24 godzin by dojechały, ale w innym paczka pocztowa priorytetowa, a ta zapewne idzie minimum 3 dni. Czy roślinki dobrze przetrzymują takie długie transporty? Muszą być jakoś zabezpieczane, nie? Są w wodzie czy tylko zwilżone?
Macie może z tym jakieś doświadczenie?

pozdrawiam
Mario
---------------------------
pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika

ewelcia
Zapaleniec
Posty: 234
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 10:14 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kupowanie roślin w sklepach internetowych

#2

Post autor: ewelcia »

Ja zamawiałam kiedyś kurierem. Paczka "szła" dwa dni. Rośliny nie są w wodzie :)
Zwykły, nadmuchany woreczek. W środku jest wilgotno. Nie widziałam najmniejszego uszczerbku w kondycji roślin.
Obrazek

FAUNAZOO
Gaduła
Posty: 185
Rejestracja: czw maja 17, 2012 4:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Kupowanie roślin w sklepach internetowych

#3

Post autor: FAUNAZOO »

Witam
wszystko tak naprawdę zależy od pogody i od kuriera. Jak jest temp od 8 - 30'C (mowa o temperaturze w samochodzie lub magazynie (nie na dworze) to rośliny mogą iść kilka dni i będzie git. natomiast jeśli w lato mądry kurier wrzuci rośliny na pakę samochodu gdzie jest temp 50'C to możesz zapomnieć o roślinach.

pozdrawiam
Pozdrawiam
Faunazoo
Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1459
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

Re: Kupowanie roślin w sklepach internetowych

#4

Post autor: Winter »

Kupowałam roślinki w sklepie internetowym. Roślinki były zapakowane w takie torebki, jak się rybki pakuje. Szczególnie wrażliwe rośliny łodygowe były owinięte w wilgotne gazety. Myślę, że całkowicie bezpiecznie można wysłać rośliny typu kryptocoryny, żabienice, anubiasy i jakąś drobnicę w koszyczkach. Delikatne łodygowce mogą być nieco znękane, jeśli paczkę za bardzo poprzewracają.
Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm

havran
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: śr lut 22, 2012 9:36 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Kupowanie roślin w sklepach internetowych

#5

Post autor: havran »

Ja kupowałem rośliny in-vitro. 3 Dni szły...i wszystko w 100% git.
...czekając na dzień w którym spełnią się marzenia...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”