Filtr podżwirowy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
zorbek
Zapaleniec
Posty: 448
Rejestracja: pt gru 07, 2012 11:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Filtr podżwirowy

#1

Post autor: zorbek »

Witam
Ponieważ przymierzam się do założenia kolejnego małego szkiełka i szukam opinii o filtrach podżwirowych.
Kostka 27L z obsady pewnie tylko krewetki ew raczki i coś kolorowego jako akcent.

Możecie podpowiedzieć czy zda to egzamin??
----------------------------
Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Filtr podżwirowy

#2

Post autor: mimag »

Taki filtr dziala bardzo mało wydajnie. Juz lepiej wyposazyc szkielko w najprostszy filtr mechaniczny
100x40x50 JUWEL RIO 180

FAUNAZOO
Gaduła
Posty: 185
Rejestracja: czw maja 17, 2012 4:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Filtr podżwirowy

#3

Post autor: FAUNAZOO »

Witam
Ja mam podżwirówke podłączoną pod kubełek i jestem zadowolony, żwir czysty, parametry wody ok. minus to częste płukanie filtra.
Jeśli chcesz podłaczyć go pod głowicę to odradzam u mnie się ta konfiguracja sie nie sprawdzila.

pozdrawiam
Pozdrawiam
Faunazoo

Witek
Zapaleniec
Posty: 277
Rejestracja: śr mar 18, 2015 7:46 am
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Na imię mam: Witek
Płeć:

Re: Filtr podżwirowy

#4

Post autor: Witek »

Temat dosyć stary ale zadam jeszcze raz to pytanie...
Ma ktoś obecnie jakieś doświadczenia z filtrem podżwirowym w konfiguracji dmuchania wody pod żwir, a nie zaciągu... (to nie powinno się zatykać).
Interesuje mnie to jako filtracja (dodatkowa) napędzana powiedzmy PatemMini i raczej zamiast "rusztu" rurki z nawierconymi otworami obsypane ceramiką i przykryte czymś drobniejszym, a na to gruby piach... obawiam się że dojdzie dosyć szybko do wymiany miejsc piach spadnie na dół... czy mam rację czy jak dam sporą powierzchnie to nie będzie takiego efektu...
Filtracja ta miała by ponadto wspomagać wachlowanie ikry pielęgniczek... czy za bardzo chcę wyręczyć naturę?
Przewiduję tam też rośliny ale bez ciśnienia na rodzaj co się przyjmie będzie rosło...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”