Podłoże

ODPOWIEDZ

Autor
ithildin
Uczestnik
Posty: 30
Rejestracja: wt sie 28, 2012 2:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Podłoże

#1

Post autor: ithildin »

Witam.
Pod koniec listopada uruchomiłam ponownie akwarium po przeprowadzce. Poprzednio jako podłoża używałam zwykłej ziemi i wszystko było ok, rośliny rosły jak szalone. Po tak dobrych doświadczeniach zrobiłam wszystko tak samo i najpierw posadziłam bacopę z poprzedniego akwarium, niestety bardzo szybko zmarniała, uznałam to jednak za efekt kilkudniowego leżenia w wiadrze... Potem zakupiłam roślinę o nazwie kabomba, nie ukorzeniła się wcale, a po powrocie ze świąt właściwie nic z niej już nie zostało.
Pytanie moje brzmi czy warto spróbować jeszcze raz z jakąś mniej wymagającą rośliną, czy może radzicie wszystko wywalić i zacząć od początku z jakimś profesjonalnym podłożem albo z inną ziemią? Wiadomo, że ziemia ziemi nie równa, ta jest niestety inna niż poprzednio, trudno powiedzieć co się w niej kryje...
Z góry dzięki za pomoc :)

lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Podłoże

#2

Post autor: lila »

Skoro masz problem tylko z cabombą a innymi roślinami nie to raczej zwróć uwagę na wymagania tej rośliny- może za mało światla?- potrzebuje silnego, może zbyt duże ph?, ta roslina potrzebuje ph poniżej 7

Autor
ithildin
Uczestnik
Posty: 30
Rejestracja: wt sie 28, 2012 2:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Podłoże

#3

Post autor: ithildin »

Zarówno cabomba jak i bacopa padły. Nie wiem jaka była prawdziwa przyczyna padnięcia bacopy. Innych roślin nie było póki co.

lila
Maniak
Posty: 961
Rejestracja: czw lip 12, 2012 10:15 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Podłoże

#4

Post autor: lila »

Po 1 sprawdź wymagania roślin po 2 sprawdź jakie masz parametry, nie zwalaj winy na ziemie.

-- N sty 20, 2013 2:44 pm --

A jeżeli wymagania roślin spełniają parametry jakie masz to pozbądź się ziemi i kup jakiś porządny substrat :)
Awatar użytkownika

patryk94
Zapaleniec
Posty: 410
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 2:14 pm
Lokalizacja: Warszawa.Grochów
Na imię mam: Patryk
Płeć:

Podłoże

#5

Post autor: patryk94 »

Jakie oświetlenie ?

Ile czasu na tej samej ziemi ? Ziemia ogrodowa może zasilać rośliny ok.7lat po tym czasie trzeba wymienić na świeżą.
Mój fp https://www.facebook.com/LanosByPatryk

PFD Polskie Forum Daewoo
lanos.com.pl
Awatar użytkownika

zuczek222
Bywalec
Posty: 97
Rejestracja: czw lis 15, 2012 8:47 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Podłoże

#6

Post autor: zuczek222 »

Wsadź rośliny z dobrze rozwiniętym systemem korzenioeym np.: żabienice,kryptokoryny itp., uwielbiają ziemie w podłożu :-D
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Podłoże

#7

Post autor: mimag »

Jesli kabomba nie idzie to musi cos byc nie tak. Trzeba sprawdzic parametry wody tam szukal bym przyczyny w 1 kolejnosci. Ilosc swiatła tez ma znaczenie i jak dlugo sie swieci.
Podłoze bym zostawil do wymiany na pozniej.
100x40x50 JUWEL RIO 180

Autor
ithildin
Uczestnik
Posty: 30
Rejestracja: wt sie 28, 2012 2:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Podłoże

#8

Post autor: ithildin »

Dzięki wszystkim za zainteresowanie i rady. Od przeszło tygodnia mam anubiasa, kryptokorynę i mech. Póki co żyją, a nawet puszczają nowe listki :) Myślę, że poprzednie rośliny miały jednak zbyt oszczędną filtrację i oświetlenie... Na razie wygląda na to, ze ziemia jest ok i parametry wody również.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”