Jaka to odmiana żabienicy- z liśćmi nadwodnymi ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
lwica79
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 11:37 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska
Na imię mam: Edyta
Płeć:

Jaka to odmiana żabienicy- z liśćmi nadwodnymi ?

#1

Post autor: lwica79 »

Witam. Mam w akwarium jakąś żabienicę której odmiany nie znam- chociaż kiedyś miałam gdzieś zapisane, ale zapiski straciłam :/ . Ostatnio żabienica ta wypuściła dziwny liść, który pnie się do góry.. chyba chce się dostać ponad taflę wody- mało mu już brakuje.
Czy ktoś się już z taką żabienicą spotkał ?

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika

mieciu
Fanatyk
Posty: 1167
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 1:03 pm
Lokalizacja: warszawa-ursynów
Na imię mam: Mietek
Płeć:

Re: Jaka to odmiana żabienicy- z liśćmi nadwodnymi ?

#2

Post autor: mieciu »

A czy to przypadkiem nie jest kwiat? ;-) może po prostu na wiosnę zakwitła :-)
Awatar użytkownika

Autor
lwica79
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 11:37 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska
Na imię mam: Edyta
Płeć:

Jaka to odmiana żabienicy- z liśćmi nadwodnymi ?

#3

Post autor: lwica79 »

Póki co wygląda identycznie jak liść tylko jest żółtawy od samego wykiełkowania.. a pozostałe liście - te przy podłożu ,zupełnie zielone. Nie mam pojęcia o co tej roślince chodzi :) , może ma za dużo światła i parasolkę sobie robi :) ? Wcześniej ta żabienica rosła w rogu akwarium gdzie nie sięgały świetlówki- było więc o 1/3 ciemniej. Po przesadzeniu na środek akwa najpierw się zaadaptowała i ułożyła, później wypuściła kilka normalnych liści a teraz o!

jako ciekawostkę dodam , że miałam też niedaleko niej posadzony lotos, który karłowaciał bardzo (jak u mnie większość roślin) i mimo niewielu listków (może z 10 miał ) wielkości do 5ciu cm .. i niemal położonych na dnie wypuścił niedawno pęd kwiatowy :) .. Ale.. ja głupia nie zauważyłam i przeniosłam lotos do innego akwarium- więc pęd zatrzymał się zaraz na wysokości kilku cm od podłoża i tak tkwi od tygodnia czy dwóch :/ .
Awatar użytkownika

Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Jaka to odmiana żabienicy- z liśćmi nadwodnymi ?

#4

Post autor: Rafik »

Według mnie żabienica ma ochotę zakwitnąć i puścić nowe sadzonki ;)
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.

Zbyszek
Zapaleniec
Posty: 440
Rejestracja: śr kwie 03, 2013 4:32 pm
Lokalizacja: Brwinów
Płeć:

Re: Jaka to odmiana żabienicy- z liśćmi nadwodnymi ?

#5

Post autor: Zbyszek »

lwica79 pisze: Nie mam pojęcia o co tej roślince chodzi :) , może ma za dużo światła i parasolkę sobie robi :) ? Wcześniej ta żabienica rosła w rogu akwarium gdzie nie sięgały świetlówki- było więc o 1/3 ciemniej. Po przesadzeniu na środek akwa najpierw się zaadaptowała i ułożyła, później wypuściła kilka normalnych liści a teraz o!
Sama sobie odpowiedziałaś na pytanie "o co tej roślince chodzi" :) - polepszyły się warunki świetlne, to zaczęła wypuszczać liście nadwodne.
Co do gatunku to ciężko poznać bo u żabienic kształt i wielkość liści jest bardzo zróżnicowany w zależności od warunków w jakich rosną - te same gatunki w różnych warunkach wyglądają całkiem inaczej. Popatrz sobie na zdjęcia żabienic w necie i spróbuj coś dopasować :-D . Mi przypomina żabienicę poziomą (Echinodorus horizontalis).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”