Roslina trawnikowa- łatwa w uprawie - niesmaczna dla molinezji :-) prośba o radę

ODPOWIEDZ

Autor
nevermindi
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: pn mar 23, 2015 9:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Patrycja
Płeć:

Roslina trawnikowa- łatwa w uprawie - niesmaczna dla molinezji :-) prośba o radę

#1

Post autor: nevermindi »

Witam,

Zaplanowałam trawnik... Obecnie zaczyna rosnąć monte carlo.. Jednak molcie już w kilka minut po ich wpuszczeniu zaczęły go ochoczo pałaszować. Coś mi się zdaje, że molcie będą szybsze niż wzrost trawnika. Czy ktoś ma pomysł jakich badylków nie zdążą zjeść molcie? Tylko bez co2?? Prośba o radę :-)
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Roslina trawnikowa- łatwa w uprawie - niesmaczna dla molinezji :-) prośba o radę

#2

Post autor: Lech-u »

nevermindi pisze:Tylko bez co2??
To nie wiem czy się uda bez CO2...

Poczytaj o dość ciekawej żabienicy:
Żabienica delikatna - Echinodorus tenellus

Z tego co mi się udało zaobserwować, molinezje nie szarpią żabienicy.

A tu coś z internetu:
To jest najmniejsza Żabienica, ona osiąga rozmiary do 7 cm, często jest jeszcze niższa. Rozmnaża się wegetatywnie poprzez rozłogi więc bardzo szybko może nam stworzyć piękny trawnik w akwarium. Jest mniej wymagająca niż gatunki takie jak Lileopsis, który jak wiadomo jest bardzo ciężko utrzymać w akwarium. Szczególnie w akwarium, gdzie tego światła nie jest bardzo dużo. I tak jak mówiłem może przyjmować różne formy barwne w zależności od natężenia oświetlenia.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

kiql
Zapaleniec
Posty: 265
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 6:52 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Roslina trawnikowa- łatwa w uprawie - niesmaczna dla molinezji :-) prośba o radę

#3

Post autor: kiql »

Eleocharis parvula, tenellus, sagittaria subulata, hydrocotyle sp. Japan, zresztą ze zwykłej wąkrotki też się da zrobić jakiś trawnik tylko trzeba często przycinać. Nie wiem tylko czy bez CO2 i dobrego oswietlenia jakikolwiek trawnik sobie poradzi.
JE SUIS CERATOPHYLLUM DEMERSUM!!! :mrgreen:

Autor
nevermindi
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: pn mar 23, 2015 9:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Patrycja
Płeć:

Roslina trawnikowa- łatwa w uprawie - niesmaczna dla molinezji :-) prośba o radę

#4

Post autor: nevermindi »

Wąkrotka- to jest to ! Mam 2 małe- i faktycznie jej nie pożerają. Tylko jak to się przycina?
Lechu co do światła nastąpiły zmiany- nie ma tych koszmarnych słupów światła. Są 2 x Led 4 W po 400 lumenów barwa 6500. I przy nich widać ożywienie roślin (zwłaszcza fajnie wygląda wąkrotka i nurzańce nabrały życia) I jeszcze doszło więcej badyli. Moje akwa zaczyna wyglądać - przynajmniej dla mnie zadowalajaco. Niedługo aktualizacja w galerii.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Roslina trawnikowa- łatwa w uprawie - niesmaczna dla molinezji :-) prośba o radę

#5

Post autor: Lech-u »

nevermindi pisze:Moje akwa zaczyna wyglądać - przynajmniej dla mnie zadowalajaco. Niedługo aktualizacja w galerii.
Poka!
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

Autor
nevermindi
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: pn mar 23, 2015 9:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Patrycja
Płeć:

Roslina trawnikowa- łatwa w uprawie - niesmaczna dla molinezji :-) prośba o radę

#6

Post autor: nevermindi »

Lech-u zapraszam do galerii ziemniaka :hihi: obiecuję, że jeszcze nie koniec poprawek .
Awatar użytkownika

kiql
Zapaleniec
Posty: 265
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 6:52 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Roslina trawnikowa- łatwa w uprawie - niesmaczna dla molinezji :-) prośba o radę

#7

Post autor: kiql »

nevermindi pisze:Wąkrotka- to jest to ! Mam 2 małe- i faktycznie jej nie pożerają. Tylko jak to się przycina?

Sadzisz ją poziomo w podłozu, jak zaczyna puszczać liscie do góry to albo doginasz do podłoża i wsadzasz żeby się rozrastało albo przycinasz te liscie
JE SUIS CERATOPHYLLUM DEMERSUM!!! :mrgreen:

Autor
nevermindi
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: pn mar 23, 2015 9:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Patrycja
Płeć:

Roslina trawnikowa- łatwa w uprawie - niesmaczna dla molinezji :-) prośba o radę

#8

Post autor: nevermindi »

Ok. Spróbuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”