Propozycja roślin do krewetkarium.

ODPOWIEDZ

Autor
Psyho

Propozycja roślin do krewetkarium.

#1

Post autor: Psyho »

Zastanawiam się nad obsadzeniem trzeciego planu w krewetkarium z crystalami. Poszukuje za tym roślin drobnolistnych ,o niewielkim systemie korzeniowym,które wytrzymają w tych specyficznych warunkach. No i muszą być ogólnie dostępne.
Podłoże benibaschi , gh- 6, bez nawożenia i bez co2 . Oświetlenie to lampka Led mocy 6w.
Za wszelkie propozycje z góry dziękuję.
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Propozycja roślin do krewetkarium.

#2

Post autor: rudy1986 »

Za tydzien bede przycinal Rotale Indica.

Autor
Rrrrogaty

Propozycja roślin do krewetkarium.

#3

Post autor: Rrrrogaty »

Droblolistnych masz cały wachlarz:

ludwigia arcuata
rotala marandra
rotala rotundifolia
didiplis diandra
micranthemum umbrosum
hemianthus callitrichoides
rotala indica
rotala sp pearl

Problemem może być natomiast brak nawożenia i szczątkowe swiatło. Zwłaszcza jak chcesz uzyskać w miarę łądną kępę. Jakby ta lampka była bezpośrednio nad nimi to powinny dac radę.

Autor
Psyho

Re: Propozycja roślin do krewetkarium.

#4

Post autor: Psyho »

No właśnie zdaje sobie sprawę,że zarówno światło jak i brak papu może być problemem. Dlatego obwarunkowałem pytanie. Może ktoś z was ma doświadczenie w hodowli takich roślin przy podobnych parametrach w akwarium.

Autor
Rrrrogaty

Propozycja roślin do krewetkarium.

#5

Post autor: Rrrrogaty »

Obwarowywać sobie możesz co nie zmienia faktu, że rośliny i tak muszą na czymś rosnąć ;).

Może bacopa monnieri, by dała sobie radę.

Choć i tak dalej będę twierdził, że takie rośłiy najlepiej wyglądają w większej zdrowej kępie.

Zainteresuj się podłożem podżwirowym DeponitMix NANO. Zgodnie z tym co Dennerle twierdzi jest to podłoże w 100% bezpieczne i zalecana do roślin w krewetkariach.
Awatar użytkownika

Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Propozycja roślin do krewetkarium.

#6

Post autor: Rafik »

A ja proponuję rotalę rotundifolia. Jak ma słabe warunki i tak daje radę, powiem więcej nawet fajnie się wybarwia. Listki są bardzo drobne, powiedział bym nawet że jest o połowę drobniejsza cała roślina w krewetkarium niż w ht. Miałem u siebie w krewetkach rosła świetnie i fajnie się wybarwiała. Podmianka i salty GH+ nic więcej.
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”