Pogosremon Erectus in vitro.

ODPOWIEDZ

Autor
Blankindo
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: śr cze 03, 2015 8:47 pm
Lokalizacja: warszawa -tarchomin
Na imię mam: Pawel

Pogosremon Erectus in vitro.

#1

Post autor: Blankindo »

Witam.

W ktorym ze sklepów zoologicznych na terenie warszawy znajde pogostemon erecrus z hodowli in vitro?

Z gory dziekuje za info.

pebepe
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: pn lis 16, 2015 3:21 pm
Lokalizacja: Mokotów

Pogosremon Erectus in vitro.

#2

Post autor: pebepe »

A sprawdzałeś u Rogatka? Jak on nie ma to zamieje. Poza tym - jeśli nie potrzebujesz "na już", to w zasadzie każdy sklep może dla ciebie zamówić.

nevermindi
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: pn mar 23, 2015 9:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Patrycja
Płeć:

Pogosremon Erectus in vitro.

#3

Post autor: nevermindi »

Y.. a po co Ci z in vitro?? To jakaś różnica?

Autor
Blankindo
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: śr cze 03, 2015 8:47 pm
Lokalizacja: warszawa -tarchomin
Na imię mam: Pawel

Pogosremon Erectus in vitro.

#4

Post autor: Blankindo »

Dzięki za odpowiedz, Rogatek wypad mi z głowy, poradzilemjuz sobie. ale do glowy sobie wbije ten adres. :-)

Co do roslin in vitro to według mnie lepiej sie przyjmuja, mi latwiej zaaranżować zbiornik, rosnąc przyjmują wyglad, ktorego nie zmieniaja - inaczej jest z roslinami z wodnej hodowli, ktore potrafia zmienić swój wygląd po okresie adaptacji w baniaku. Wydaje mi sie tez ze z in vitro sa juz tansze.
Awatar użytkownika

asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Pogosremon Erectus in vitro.

#5

Post autor: asheka »

Blankindo pisze:Co do roslin in vitro to według mnie lepiej sie przyjmuja, mi latwiej zaaranżować zbiornik, rosnąc przyjmują wyglad, ktorego nie zmieniaja - inaczej jest z roslinami z wodnej hodowli, ktore potrafia zmienić swój wygląd po okresie adaptacji w baniaku.
Rośliny z hodowli wodnej raczej nie zmieniają diametralnie wyglądu po posadzeniu. Tak może się dziać w przypadku roślin z uprawy emersyjnej. Rośliny in vitro również uprawiane są emersyjnie. Co do łatwości przyjmowania się w akwarium, to mam odmienne spostrzeżenia. Moim zdaniem najłatwiej adaptują się te, które już rosły pod wodą.
Awatar użytkownika

czupurny
Gaduła
Posty: 128
Rejestracja: wt sty 31, 2012 11:19 am
Lokalizacja: Kabaty
Na imię mam: Czupur
Płeć:

Pogosremon Erectus in vitro.

#6

Post autor: czupurny »

Co do zmian w wyglądzie to jest dokładnie jak mówi asheka, np.: rotala rotundifolia pod wodą będzie miała listki podłużne ale ta sama roślinka w części rosnącej nad wodą będzie już miała je okrągłe.
W roślinach rosnących pod wodą po przeniesieniu do innego zbiornika zmiany w wyglądzie dotyczą przeważnie (choć nie tylko) zmian w wybarwieniu roślin ale rzekłbym że na to mają wpływ takie czynniki jak różnice w oświetleniu czy w parametrach wody.

Zaletą roślin hodowanych metodą in-vitro jest praktycznie zerowa szansa na przeniesienie ślimaków do baniaka i dlatego od jakiegoś czasu staram się sadzić tylko takie :D

Z własnych spostrzeżeń nie zauważyłem różnicy w adaptacji roślin z obu hodowli, ale to może kwestia przygotowania odpowiednich warunków na starcie i doborze roślin. :roll:

nevermindi
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: pn mar 23, 2015 9:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Patrycja
Płeć:

Pogosremon Erectus in vitro.

#7

Post autor: nevermindi »

Hm.. tak czytam i nie wiem czy ta różnica w adaptacji to prawda czy mit... mi się wydawało, że te z wodnych łatwiej sięprzyjmują niż z żelu.
Awatar użytkownika

fivb77
Maniak
Posty: 746
Rejestracja: pt gru 13, 2013 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga Płn
Płeć:

Pogosremon Erectus in vitro.

#8

Post autor: fivb77 »

To kwestia tego w co mają się przyjąć ;)
W mega uproszczeniu: żel, czy nieżel - jak coś wsadzisz w ADA Amazonia to masz większe prawdopodobieństwo, że wystrzeli niż w żwirku.
Co nie znaczy, że w żwirku się nie uda :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”