Problem z roslinami

ODPOWIEDZ

Autor
perico
Uczestnik
Posty: 24
Rejestracja: wt wrz 22, 2015 8:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

Problem z roslinami

#1

Post autor: perico »

Witam

Mam problem po restarcie akwarium Anubias zaczął mi brązowieć podobnie liście żabnicy też zaczynają mi brązowieć nie wiem co mam zrobić żeby przestały brązowieć , rok temu robiłem restart i nie miałem takich problemów?

Pozdrawiam


Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

Norbi
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 20, 2014 3:55 am
Lokalizacja: USA
Na imię mam: Norbert
Płeć:

Problem z roslinami

#2

Post autor: Norbi »

Od kiedy Anubiasy sadzi się w podłożu?
A co do reszty to może byś tak wysilił się i podał więcej szczegółów? Na dokładkę - nie rozumiem tego pytajnika na końcu zdania.

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Problem z roslinami

#3

Post autor: JPK »

W przypadku żabienicy są to po prostu młode liście i nie należy się przejmować, to normalne.
Co do anubiasa - kiedy go przesadzałeś? Wygląda to trochę jak aklimatyzacja. Młode też tak mają?
Faktycznie anubiasy lepiej rosną na korzeniach, ale da się je też uprawiać w podłożu, ważne tylko, żeby nie zasypywać kłącza.
450l + 112l :)

Autor
perico
Uczestnik
Posty: 24
Rejestracja: wt wrz 22, 2015 8:29 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z roslinami

#4

Post autor: perico »

Misquamacus pisze:W przypadku żabienicy są to po prostu młode liście i nie należy się przejmować, to normalne.
Co do anubiasa - kiedy go przesadzałeś? Wygląda to trochę jak aklimatyzacja. Młode też tak mają?
Faktycznie anubiasy lepiej rosną na korzeniach, ale da się je też uprawiać w podłożu, ważne tylko, żeby nie zasypywać kłącza.
Anubiasa przesadziłem w inne miejsce cztery dni temu jak sie zaadoptuje w nowym miejscu będzie ok wcześniej też miałem anubiasa miałem w podłożu i dobrze się rozwijał masz racje ż tym kłączem musze je odkryć dzięki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”