Czarny piasek bazaltowy - opinie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Pan Baks
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: pt paź 14, 2016 1:54 pm
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Na imię mam: Grzegorz
Płeć:

Czarny piasek bazaltowy - opinie

#1

Post autor: Pan Baks »

Witam Wszystkich :)

Co sądzicie o czarnym piasku bazaltowym o granulacji 0,8-1,6mm jak podłoże do akwarium? Dałem do niego kulki GT i kapsułki Planta Gainer Caps. Posadziłem takie rośliny:
- Sagittaria Subulata
- Micranthemum Monte Carlo
- Bacopa Monnieri
- Rotala Pearl Mini
- Cryptocoryne Spiralis
- Anubias Congensis

I tu moje pytanie jakie macie doświadczenie z tym podłożem bo tak się zastanawiam czy nie zrobiłem błędu z tym podłożem - a wybrałem go bo po prostu chciałem mieć czarne? Będzie coś z tego w ogóle?
I drugie pytanko odnośnie Anubiasa Congensis - kupiłem go już dużego ok. 25cm i czy jego sadzi się normalnie w podłożę czy nie wolno - w jego opisie wyczytałem, że tak ale gdzieś znowu zauważyłem, że Anubiasów nie sadzi się w podłożu.

Pozdrawiam

Dejw
Zapaleniec
Posty: 394
Rejestracja: ndz maja 17, 2015 12:13 am
Telefon: Samsung
Lokalizacja: Miasto, dzielnica, ulica
Na imię mam: Mam
Płeć:

Czarny piasek bazaltowy - opinie

#2

Post autor: Dejw »

Bazalt w akwarium będzie bardziej grafitowo-brunatny, niż czarny (od początku mam to podłoże w akwarium, tyle, że granulacja większa). Jeżeli chcesz mieć możliwie jak najciemniejsze podłoże, to polecam spiekany żwirek kwarcowy. np.: http://allegro.pl/czarny-piasek-kwarcow ... 94498.html#" onclick="window.open(this.href);return false;
Tyle, że cena wyższa od bazaltu.

Anubiasa w żadnym wypadku nie sadź w podłożu! Kłącze nie może być przysypane. Najlepiej przyczep do korzenia/kamienia żyłką lub nitką. Na upartego możesz te cienkie korzonki powciskać w podłoże, ale kłącze w żadnym razie nie może być zasypane.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Czarny piasek bazaltowy - opinie

#3

Post autor: Lech-u »

Pan Baks pisze:I drugie pytanko odnośnie Anubiasa Congensis - kupiłem go już dużego ok. 25cm i czy jego sadzi się normalnie w podłożę czy nie wolno - w jego opisie wyczytałem, że tak ale gdzieś znowu zauważyłem, że Anubiasów nie sadzi się w podłożu.
Jeśli chcesz zasadzić anubiasa to pamiętaj, że jego kłącze (lub jak niektórzy mówią - łodyga) powinno być na podłożu. Czyli zakopujesz tylko te małe korzonki (takie jakby nitki), a to "grube" pozostaje na podłożu.
A najprościej to położyć anubiasa na podłożu i przycisnąć bo jakimś kamieniem lub czymś innym.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza

denkmal
Uzależniony
Posty: 551
Rejestracja: wt lut 09, 2016 6:53 pm
Lokalizacja: Ursynów
Na imię mam: Aleksander
Płeć:

Czarny piasek bazaltowy - opinie

#4

Post autor: denkmal »

Zależy też jakie denne ryby (czy w ogole i ile) chcesz trzymać.

Bazaltowy piasek / żwirek na pewno będzie miał bardziej ostre krawędzie ... więc piasek kwarcowy spiekany może być lepszą opcją przy dennych rybciach.
Awatar użytkownika

Autor
Pan Baks
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: pt paź 14, 2016 1:54 pm
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Na imię mam: Grzegorz
Płeć:

Czarny piasek bazaltowy - opinie

#5

Post autor: Pan Baks »

Tak jak napisałem w pierwszym poście już założyłem to akwa - wczoraj obsadziłem i zalałem więc z tym piaskiem kwarcowym spiekanym już za późno(mogłem się tak nie spieszyć), tylko chciałem się upewnić czy to będzie miało ręce i nogi.
Anubiasy wyciągnąłem właśnie z podłoża i przyczepiłem żyłką do kamieni więc teraz powinno ok.

Docelowo planowałem 5x Kirys Pigmej (chyba nie są takimi kopaczami jak Pstry lub Spiżowy) i harem Bojownika :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”