Hydrocotyle sp japan

ODPOWIEDZ

Autor
paszczakus
Uczestnik
Posty: 39
Rejestracja: ndz lis 13, 2016 7:05 pm
Lokalizacja: Muranów

Hydrocotyle sp japan

#1

Post autor: paszczakus »

Witajcie mam pytanie jak sadzic hydrocotyle a raczej czy musze ja przerywac na kilka sadzonek i rozsadzac czy moge jednak po wyjeciu z koszyka wlozyc taka kepke wieksza w podloze czytalem ze to nie jest ciezka wymagajaca roalinka szybko sie rozrasta ale zastanawia mnie czy w takiej kepce sie rozrosnie:)

inerkoma
Uzależniony
Posty: 646
Rejestracja: śr cze 18, 2014 11:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Hydrocotyle sp japan

#2

Post autor: inerkoma »

To zależy na czym Ci zależy :)

Przykładowo: Ja u siebie rozdzieliłem ją na kilka sadzonek bo chciałem aby roślina pokryła mi jakiś tam obszar w akwarium. Jeśli nie chcesz mieć jej "w wielu miejscach" umieść całą "porcję" rośliny w docelowym miejscu. Jej wzrost (jak za pewnie wielu innych roślin) zależy od tego jakiego typu akwarium masz/będziesz miał - mam na myśli czy będziesz podawał CO2, nawozy itd, do tego dochodzi kwestia światła i podłoża i parametrów wody (NO3, PO4, GH, KH, PH itd.) U mnie na początku roślina wyglądała marnie, ale jak już minął okres aklimatyzacji muszę ją ciąć praktycznie co tydzień - bardzo ekspansywna. Jeśli nie będziesz nic z nią robił istnieje duże ryzyko, że zdominuje inne rośliny. Pomimo, że roślina będzie umieszczona w podłożu wydaje się, że większość składników pokarmowych przyjmuje ze słupa wody.

Autor
paszczakus
Uczestnik
Posty: 39
Rejestracja: ndz lis 13, 2016 7:05 pm
Lokalizacja: Muranów

Hydrocotyle sp japan

#3

Post autor: paszczakus »

Czyli jak chce nia zakryc cale podloze musze rozsadzac?;)

Autor
paszczakus
Uczestnik
Posty: 39
Rejestracja: ndz lis 13, 2016 7:05 pm
Lokalizacja: Muranów

Hydrocotyle sp japan

#4

Post autor: paszczakus »

Podloze to zwykly zwirek pod jest nawoz jbl co2 w plynie i z butli to wystarczy? Swiatlo nie jest jakies arcy mocne chyba 6500k

inerkoma
Uzależniony
Posty: 646
Rejestracja: śr cze 18, 2014 11:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Hydrocotyle sp japan

#5

Post autor: inerkoma »

Jak rozsadzisz to po prostu będzie szybciej.

Autor
paszczakus
Uczestnik
Posty: 39
Rejestracja: ndz lis 13, 2016 7:05 pm
Lokalizacja: Muranów

Hydrocotyle sp japan

#6

Post autor: paszczakus »

Dzieki:) :pada:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”