Lotos - wydzielone z wątku Rogatka

Awatar użytkownika

Autor
radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Lotos - wydzielone z wątku Rogatka

#31

Post autor: radmac »

Ostatni post z poprzedniej strony:

rupert pisze: Jak teraz wygląda
już nie wygląda bo oddałem dziada, zostały tylko podrostki.
Ale po kwitnięciu wcale nie podupadł - puszczał kwiata za kwiatem i dopiero jak go przyciąłem do ~1/3 ilości liści to przestał puszczać kwiaty. Przed przycinką zasłaniał pół 300l zbiornika. I to bez liści powierzchniowych, same zanurzone... po 30-35cm średnicy sztuka.
Ale u mnie wszystko dziwnie rośnie - blyxa swego czasu miała krzaczki 25cm wysokości... na pierwszy plan tak sobie :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr maja 17, 2017 10:39 am przez radmac, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

rupert
Uzależniony
Posty: 630
Rejestracja: sob sty 17, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Hubert
Płeć:

Lotos - wydzielone z wątku Rogatka

#32

Post autor: rupert »

Pamiętam te blyxe u Ciebie na pierwszym planie pół akwa zasłaniała hehe.
Ja np dziwię się jak czytam, że lotos wypuszcza tylko liście nawodne bo u mnie nigdy tego nie zaobserwowałem. Może dlatego, że jak już rozrasta się na pół dwusetki (ale i tak ponad lustro nie wyłazi) to tnę ostro, że pełna reklamówka liści ląduje w koszu.
radmac pisze: po kwitnięciu wcale nie podupadł
Czyli w Twoim przypadku to mit. Ciekawe kiedy moja zakwitnie i czy w ogóle zakwitnie przy takim cięciu. Zauważyłem też, że roślina teraz praktycznie w ogóle nie wytwarza bocznych odrostów a parę miesięcy temu rodziła ok 7-10 nowych roślinek w 2 tygodnie.
Awatar użytkownika

Autor
radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Lotos - wydzielone z wątku Rogatka

#33

Post autor: radmac »

rupert pisze: moja zakwitnie i czy w ogóle zakwitnie przy takim cięciu
no właśnie u mnie zaczął kwitnąć jak go zaniedbałem co do cięcia - miałem wtedy gorący temat w innej dziedzinie życia :)
A odnóżek bocznych to miał może dwie - trzy przez rok - teraz jedna zaczęła wyłazić z gąszcza innych roślin - musiała wegetować parę miesięcy pod ziemią.
Dodano po przerwie do tego postu:
Teraz mam lotosa z liśćmi w wersji wręcz przydennej
Obrazek

Pisane z kalkulatora

Zbyszek
Zapaleniec
Posty: 440
Rejestracja: śr kwie 03, 2013 4:32 pm
Lokalizacja: Brwinów
Płeć:

Lotos - wydzielone z wątku Rogatka

#34

Post autor: Zbyszek »

Bulwy lotosa posadzone 19-cie tygodni temu nadal nie mają zamiaru wypuścić choćby jednego małego kiełka, więc postanowiłem tym razem spróbować z nasionami. Właśnie dziś przyszły mi zamówione nasiona i jutro planuję siew lotosa tygrysiego :).

radmac po jakim czasie u Ciebie zaczęły kiełkować pierwsze nasionka ?
Awatar użytkownika

Autor
radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Lotos - wydzielone z wątku Rogatka

#35

Post autor: radmac »

Jak dobrze pamiętam, to w ciągu 3-4 tygodni były już dobrze widoczne. Wcześniej widziałem na zdjęciach makro. Zajrzyj do mojego wątku w galerii - 300l hamburga. Tam było chyba opisane co i jak.
Inna sprawa - za miesiąc rok mija i wciąż nowe sadzoneczki się pojawiają. Chwast normalnie.

Pisane z kalkulatora
Awatar użytkownika

rupert
Uzależniony
Posty: 630
Rejestracja: sob sty 17, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Hubert
Płeć:

Lotos - wydzielone z wątku Rogatka

#36

Post autor: rupert »

radmac pisze: Chwast normalnie
U mnie z kolei zauważyłem, że roślinka przestała produkować boczne odrosty, kiedyś ciąłem po 6-8 na dwa tygodnie teraz jeden jak się trafi na miesiąc to cud. Może własnie rośnie w bulwę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”