Gnijące stożki wzrostu

ODPOWIEDZ

Autor
rafalwisla
Gość
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 16, 2017 10:46 am
Lokalizacja: Radom
Płeć:

Gnijące stożki wzrostu

#1

Post autor: rafalwisla »

Witam od ok miesiąca mam problem ze stożkami wzrostu u kilku roślin. Problem dotyczy nowych odrostów jak również już istniejących. Najpierw stożek rośliny robi się biały a po kilku dniach gnije. Próbowałem odciąć poniżej strefy gnicia z nadzieją że może odrośnie ale albo się nie udało albo nowe odrosty momentalnie zrobiły się białe i zgniły. Problem dotyczy kilku gatunków np limnophilia Aromatica, rotala mexicana goias, rotala pearl, hygrophila rugosa, pogostemon helferi i erectus. Inne rośliny np ludwigia mini red albo super red, macrandra red i green nie wykazują takich objawów albo wykazują w bardzo małym stopniu. Generalnie problem dotyczy raczej lodygowców. Wcześniej w/w rośliny nie sprawiały problemów.
Akwarium ma 54l, oświetlenie power Led dyi, filtr Midikani z pompą uni pump 700, Co2 z butli 24h, nawożę linią ferka oraz carbo czasem, podłoże żwirek wzbogacany kulkami GT oraz kapsułkami ferka. Parametry wody:
Temp 25.5
Ph 6.7
Gh 9-10 kh 6
No3 ok10 test jbl
Po4 ok 1 test jbl
Fe 0 ale przy ferce to podobno normalne
No2 0
K ok 15 test zoolek
Mg 12 Ca 55 test zoolek
Od czasu do czasu podawałem substrat cleaner. Po podmianie wody dodaje również hormony wzrostu vimi oraz bakterie special Blend. Podawałem również do poprzedniego tygodnia femanga algen stopp bo miałem sporo nitek. Nie wiem czy to nie jest przyczyną. Ferke stosuje od ponad 2 miesięcy wcześniej podawałem nawozy Blue Line azot fosfor potas magnez i mikro. Tak się zastanawiam czy zmiana nawożenia połączona z kuracją antyglonową mogła do tego doprowadzić. Teraz poziom potasu utrzymuje się na poziomie ok 15 a wcześniej na poprzednich nawozach było ok 25. Tu też upatruję przyczyny.
A może przyczyna leży jeszcze gdzie indziej. Proszę o jakieś wskazówki. Może ktoś miał podobny problem i zechciałby pomóc.

Gugasek
Zapaleniec
Posty: 272
Rejestracja: pn sie 24, 2015 9:40 pm
Lokalizacja: Karczew
Na imię mam: Sławek
Płeć:

Gnijące stożki wzrostu

#2

Post autor: Gugasek »

Femanga wykończyła ci rośliny. Miałem to samo. Nie pomagało odcinanie wierzchołków, zgniły mi wszystkie erektusy, aromatiki, cały rogatek i trawnik z eleocharisa. W kryptokorynach zbielały prawie wszystkie liście.
Po ponad miesiącu powoli wszystko się stabilizuje. Nie pomogły duże podmiany.
Ostatnio zmieniony ndz lip 16, 2017 11:32 am przez Gugasek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Birdy
Zapaleniec
Posty: 367
Rejestracja: śr mar 29, 2017 6:11 am
Lokalizacja: Warszawa/Wola
Na imię mam: Grzegorz
Płeć:

Gnijące stożki wzrostu

#3

Post autor: Birdy »

Od około miesiąca mam torf z wysokiej frakcji w filtrze. Wcześniej mialem problem z glonami nitkowymi pyłem na szybach i innym dziadostwem. Miałem. Nie wiem czy to przypadek ale glony zniknęły bez śladu. PH bez problemu i stale jest poniżej 6,4. Femanga kiedyś wyniszczyła mi prawie całe zielsko.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Autor
rafalwisla
Gość
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 16, 2017 10:46 am
Lokalizacja: Radom
Płeć:

Gnijące stożki wzrostu

#4

Post autor: rafalwisla »

Też tak myślę że to może femanga. Już 2 tydzień nie leje i zobaczymy co z tego wyjdzie

Gugasek
Zapaleniec
Posty: 272
Rejestracja: pn sie 24, 2015 9:40 pm
Lokalizacja: Karczew
Na imię mam: Sławek
Płeć:

Gnijące stożki wzrostu

#5

Post autor: Gugasek »

Birdy, jaki torf. Możesz zalinkować?
Awatar użytkownika

Birdy
Zapaleniec
Posty: 367
Rejestracja: śr mar 29, 2017 6:11 am
Lokalizacja: Warszawa/Wola
Na imię mam: Grzegorz
Płeć:

Gnijące stożki wzrostu

#6

Post autor: Birdy »

Gugasek pisze:Birdy, jaki torf. Możesz zalinkować?
Sorry, przegapiłem prośbę. Link do torfu Zobacz ofertę: Torf zbrylony (cegiełkowy) 4 Litry
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5767163842


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”