limnophila sessiliflora - przycinka

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
michal78
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: czw sty 26, 2017 8:40 pm
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

limnophila sessiliflora - przycinka

#1

Post autor: michal78 »

Witam czy powyższą roślinę należy przyciąć jeśli osiągnie taflę wody ? Czy jeśli tego nie zrobię będzie rosnąć dalej ponad powierzchnię czy też wzrost się zatrzyma ?
Ryby, moje ryby
Coście mi zrobiły
Hej ryby malowane
Cynicznie roześmiane...

Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

limnophila sessiliflora - przycinka

#2

Post autor: Karolus »

Będzie rosła i kładła sie na powierzchni wody, przy okazji tworząc cień dla dolnych partii zbiornika.
Więc twój wybór, albo tniesz i masz więcej światła dla dolnych partii, albo nie tniesz i masz cień.
Oczywiście to co przyniesz możesz posadzić zwiększając tym samym ilość zieleniny.

Wysłane z Tapatalkowa

Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

limnophila sessiliflora - przycinka

#3

Post autor: Lech-u »

Tego typu rośliny rosną w "nieskończoność".
Przycina się to co najdalej od podłoża i wsadza do podłoża, żeby powstała mniejsza, nowa roślina. Potem znowu i znowu.

Ale nie musisz ciąć. Będzie się kładła na powierzchni i tak jak napisał Karolus, będzie zacieniała dół akwarium.
Poza tym jak się położy na powierzchni, to może wypuszczać "korzenie" z łodygi.

Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

limnophila sessiliflora - przycinka

#4

Post autor: Karolus »

To takie pytanie uzupełniające z mojej strony.... Czy takie korzenie wypuszczone do wody można przycinać? W niektórych miejscach straszny gąszcz mi wytwarzają

Wysłane z Tapatalkowa

Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

limnophila sessiliflora - przycinka

#5

Post autor: Lech-u »

Karolus pisze: czw lut 01, 2018 12:11 pmCzy takie korzenie wypuszczone do wody można przycinać? W niektórych miejscach straszny gąszcz mi wytwarzają
Można.
Ja je po prostu urywam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”