odpadające liście

ODPOWIEDZ

Autor
Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

odpadające liście

#1

Post autor: Karolus »

Od pewnego czasu coś złego zaczęło dziać się w moim zbiorniku.....
Liście żółkną, stają się wręcz przeźroczyste, odpadają masowo, dzień w dzień wyciągam po kilka-kilkanaście liści, głównie z nadwódek.
Zbiornik mocno zarośnięty, nie nawożony, świecę 10h 18W LED SUNNY.
Parametry wody:
NH, NO2 - nie wykrywalne
NO3 - 20-30
GH - 24
KH - 12
PH - 7,5 - 7,8
żelazo i fosfór jak ostatnio mierzyłem były nie wykrywalne

Macie jakieś pomysły???
A może to normalne, w sumie rośliny rosną całkiem dobrze, co wa tygodnie muszę je podcinać, więc moze nie ma się czym przejmować?
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

odpadające liście

#2

Post autor: marcinzabki29 »

Liście odpadają z dołu roślin, czy z góry.
Jeżeli jest bardzo gęsto, a liście odpadają z dołu roślin, to raczej normalne.
Po prostu brak światła.
Ostatnio zmieniony sob maja 19, 2018 10:42 pm przez Lech-u, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Marcin

Autor
Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

odpadające liście

#3

Post autor: Karolus »

w sumie to ciężko powiedzieć, ale raczej odpadają te z dołu.... wygląda na to że za dużo zieleniny zaszczepiłem w zbiorniku.... ciekaw kto się do tego przyczynił (zabieraj wiaderko z sobą :DDDD)
sprawdziłem dziś wodę: NO3 ~50 (coś dużo, ale 2 tyg po podmianie) FE 0, PO4, 1,5-2, chyba jednak zacznę powoli podawać mikro (i tak mam w szafce zoolek basic), może pomoże, a jak nie to rzucę glony do pyśków będą miały sałatkę ;p.
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”