Rośliny a taki układ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
kris1012
Zapaleniec
Posty: 288
Rejestracja: czw kwie 26, 2018 9:14 pm
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Na imię mam: Krystian
Płeć:

Rośliny a taki układ?

#1

Post autor: kris1012 »

Witam wpadłem sobie na pomysł ,aby wprowadzić więcej zieleni i myślę, aby obsadzić mchami lub całą tylną ścianę zrobić w taki sposób:
Obrazek
Wsypać do środka ziemię i żwir, a na górę doniczki dać siatkę, aby żółw nie miał dostępu do żwiru, który może połknąć. Ta doniczka musiała by mieć około 7 cm cm max, aby był jakikolwiek przelot w akwarium dla żółwia, ale czy to ma sens? Akwarium wąskie: 30 cm.
Dałbym tam nurzańca tylko czy by się rozrósł?
Opcja druga: obsadzić mchami lignity i ozdoby ceramiczne? W planach jeszcze dodanie korzenia, który też chciałbym obsadzić mchem.
Co myślicie?
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz sty 20, 2019 12:53 pm przez kris1012, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Rośliny a taki układ?

#2

Post autor: Lech-u »

A żółw nie zje tych roślin?
Awatar użytkownika

Autor
kris1012
Zapaleniec
Posty: 288
Rejestracja: czw kwie 26, 2018 9:14 pm
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Na imię mam: Krystian
Płeć:

Rośliny a taki układ?

#3

Post autor: kris1012 »

Teoretycznie potem może je zjeść, ale ten gatunek jest głównie mięsożerny, także w najgorszym przypadku może je porozwalać, także chyba opdpuszcze sobie doniczkę, a zostane przy mchach. Co polecisz lechu, bo duża ilość kokosów mi się nie widzi, a nie chce przesadzić też z lignitem, tutaj mariom musiał by się wypowiedzieć jak to jest z tym lignitem.
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Rośliny a taki układ?

#4

Post autor: mariom222 »

ciężko jest przesadzić z lignitem, chociaż pewnie istnieje punkt którego przekroczenie jest groźne
w niektórych zbiornikach mam kloce lignitu ważące 4-5kg i oprócz barwy wody nie widzę jakichś powikłań

chociaż przyznaję że tak naprawdę nie rozumiem całości tematu, nie rozumiem tych miseczek doniczek itp
dlaczego by nie odlać tej wody na jeden dzień wrzucić trochę ziemi czy substratu pod ten żwir i sadzić rośliny gdzie się chce ?

sam mógłbym podesłać paczkę kilku gatunków żeby wspomóc zazielenienie zbiornika
jak się te minusy na zewnątrz skończą oczywiście

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

Rośliny a taki układ?

#5

Post autor: Wojtekxxx9 »

mariom222 pisze: ndz sty 20, 2019 2:53 pm chociaż przyznaję że tak naprawdę nie rozumiem całości tematu
Ja też nie cholery nie rozumiem
Awatar użytkownika

Autor
kris1012
Zapaleniec
Posty: 288
Rejestracja: czw kwie 26, 2018 9:14 pm
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Na imię mam: Krystian
Płeć:

Rośliny a taki układ?

#6

Post autor: kris1012 »

mariom222 pisze: ndz sty 20, 2019 2:53 pm nie rozumiem tych miseczek doniczek itp
dlaczego by nie odlać tej wody na jeden dzień wrzucić trochę ziemi czy substratu pod ten żwir i sadzić rośliny gdzie się chce ?
Problem tkwi w tym, że żółw kopie w podłożu, dodatkowo żółw może zadławić się żwirem o małej gradacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”