którego pierwiastka brakuje?

ODPOWIEDZ

Autor
kris82
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 7:33 pm
Lokalizacja:
Płeć:

którego pierwiastka brakuje?

#1

Post autor: kris82 »

Cześć,

zbiornik od jakiegoś czasu nawoże gotowymi preparatami mikro i makro. Niestety z częścią roślin dzieje się coś nie tak. Składu nawozu makro nie znam, mikro natomiast to:

bor 2g/l
miedź 1g/l
żelazo 15g/l
mangan 5,4g/l
molibden 0,3g/l
cynk 1g/l

i rozrabiało się 100ml tego roztworu w 600ml destylki. Objawy to np ciemniejące liście kryptokoryny , dziury w liściach (propoagujące albo od środka albo też od brzegów). Czy może być to winą małej ilości światła? (pistie przykryły mi zbyt mocno taflę wody, ale już je usunąłem). Mam 0,4W/L


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika

ORZECHOPCJA
Uzależniony
Posty: 513
Rejestracja: wt mar 09, 2010 8:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: którego pierwiastka brakuje?

#2

Post autor: ORZECHOPCJA »

Podobne było u mnie na początku ,mam zbiornik na ziemi po tygodniu dodałem nawozów i po 2-3 dnach zaczęły się dziurki w liściach robić i inne dziwne rzeczy. Ja zrobiłem tak nic nie nawoziłem, tylko CO2 i potas polowe dawki co tydzień. Ze światłem (co drugi dzień zapalałem polowe światła) a mam 280W to 0,65W/L. Rośliny poszły w górę za światłem i puściły nowe pędy, stare listki z dziurami odpadły. Ja pistie i rzęsę i wgłębkę pływającą zostawiłem, rozrosły się trochę po powierzchni a liście roślin niższych zrobiły się bardziej soczyste

Wnioskuje ze jak za bardzo się przejmujemy i doglądamy zbiornik to zaczyna się coś złego dziać. Czasem trzeba zostawić zielsko własnemu losowi i nic nie robić :)
Ostatnio zmieniony śr maja 19, 2010 9:01 am przez ORZECHOPCJA, łącznie zmieniany 1 raz.
430L + Sump 110L
"Nawet bestia zna nieco litości. Ale ja jej nie znam, więc nie jestem bestią"
http://www.youtube.com/watch?v=ZVa1iAXe ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Autor
kris82
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 7:33 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: którego pierwiastka brakuje?

#3

Post autor: kris82 »

Pomocy, bo rosliny zaczynaja padac. Gnija liscie, zgil tez caly hemianthus maly (zostaly tylko korzenie o ile sie do czegokolwiek nadaja). Jedyne rosliny ktore dobrze sobie radza to rogatek, anubias - wypuszczaja nowe liscie i lodygi, nie gnija. Nie wiem o co chodzi. Nawoze codziennie z rana (ostatnio nawet wiecej niz zalecane), podmiany wody raz w tygodniu 25%. Od wczoraj zmienilem troche taktyke nawozenia - naprzemian 1 dzien makro, 1 dzien mikro. Oswietlenie 0.4W/L od wczoraj 11h (bylo 10h). CO2 dzien i noc, indykator prawie na zoltym...
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: którego pierwiastka brakuje?

#4

Post autor: grazdar1 »

sprawdz poziom NO3 -MOŻE brak im azotu -
Ostatnio zmieniony wt maja 25, 2010 10:24 am przez grazdar1, łącznie zmieniany 1 raz.
grazdar1

Autor
kris82
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 7:33 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: którego pierwiastka brakuje?

#5

Post autor: kris82 »

NO3 jest ok 8-10
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”