Ruszające się stworko-nitki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Czkawka
Uczestnik
Posty: 34
Rejestracja: wt lip 20, 2010 5:36 am
Lokalizacja:
Płeć:

Ruszające się stworko-nitki

#1

Post autor: Czkawka »

No i właśnie, co to jest? Dodałam abioseptyny do akwarium wylęgowego na samym początku tarła i wypłynęło takie milimetrowe białe nitkowate stworzyszcze. Po dniu zniknęło ale dzisiaj znowu zauważyłam to na ściankach akwarium.Ktoś wie co to jest? I co najważniejsze, czy szkodzi rybom? W toni wodnej porusza się jak wąż po piasku, zaś na szybce tak jak dżdżownica.Nie większe niż 4 mm, mlecznobiałe,cienkie bardzo jak włos.
Awatar użytkownika

fajerka
Fanatyk
Posty: 1770
Rejestracja: wt gru 01, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Na imię mam: Asia
Płeć:

Re: Ruszające się stworko-nitki

#2

Post autor: fajerka »

zapewne wypławki... tałatajstwo straszne:

http://www.fawa.pl/topics18/6764.htm

ja po wakacjach likwiduję to krewetkarium :(
Awatar użytkownika

Autor
Czkawka
Uczestnik
Posty: 34
Rejestracja: wt lip 20, 2010 5:36 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ruszające się stworko-nitki

#3

Post autor: Czkawka »

Niestety to nie to. Moje jest białe i wygląda jak zwykła nitka, glon..no nie wiem co. jest zdecydowanie dłuższe,węższe i białe.
Awatar użytkownika

fajerka
Fanatyk
Posty: 1770
Rejestracja: wt gru 01, 2009 9:52 pm
Lokalizacja: Warszawa Rembertów
Na imię mam: Asia
Płeć:

Re: Ruszające się stworko-nitki

#4

Post autor: fajerka »

mam w posiadaniu białe wypławki i wszystkie odmiany bezu aż do brązu ;)

a jaka maja długość?

kris82
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 7:33 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ruszające się stworko-nitki

#5

Post autor: kris82 »

To nicienie. Normalnie siedzą na liściach roślin i w ziemi. Mi się wydawało, że mam zaledwie kilka, ale tylko wydawało. Wystarczyło wyłączyć filtry, zostawić tak na noc a nad ranem włączyć osprzęt. Wszystkie spadały z roślin i dopiero widać było ile tego łatatajstwa jest. Pozbyłem się ich jak już wiedziałem, że będę restartował zbiornik więc właściwie mogłem zrobić z tym co mi się żywnie podoba, ale jak się okazało łątwe to nie było. Użyłem Capifos'u. Ponad tydzień walki, 3-4 dni bez światła. Ciężko się tego pozbyć. Prawdopodobnie przyniosłem to z wodą roślinek albo rybek.
Awatar użytkownika

Autor
Czkawka
Uczestnik
Posty: 34
Rejestracja: wt lip 20, 2010 5:36 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ruszające się stworko-nitki

#6

Post autor: Czkawka »

A nie zdechną jak nie będą miały co żreć? ..też myślałam że to nicienie ale nigdy ich nie widziałam, sądząc że żyją tylko w rybach :)

kris82
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 7:33 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ruszające się stworko-nitki

#7

Post autor: kris82 »

Znaczy ja to nazywam nicieniami :). Nie wiem dokładnie czy to wypławki, tasiemce czy jeszcze co tam. Generalnie pasożyty wielokomórkowe. Nie mam pojęcia czym się odżywiają.
Ostatnio zmieniony śr lip 21, 2010 11:02 pm przez kris82, łącznie zmieniany 1 raz.

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Ruszające się stworko-nitki

#8

Post autor: Jola75 »

To raczej na 100 są nicienie nie wszytkie są pasożytami, spróbuj nie przekarmiać ryb niech sobie na nie polują, kolory mogą mieć różne tu masz coś na ich temat :D
http://4szyby.blogspot.com/2010/04/pomo ... arium.html
Ostatnio zmieniony śr lip 21, 2010 11:19 pm przez Jola75, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólny - Roślinność”