Oświetlenie... szafki :D

Wiesz jak samemu wykonać pokrywy, filtry lub masz inne ciekawe pomysły, to jest dział dla ciebie. Zrób to sam czyli Adam Słodowy radzi :) Zrobiłeś coś ciekawego ? Pochwal się, nie kryj talentu przed światem....
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Yorinarou
Uczestnik
Posty: 46
Rejestracja: pt cze 03, 2011 9:12 am
Lokalizacja:
Płeć:

Oświetlenie... szafki :D

#1

Post autor: Yorinarou »

Witam,

właśnie przed chwilą zakończyłem montaż oświetlenia w szafce podakwariowej. Niby niepotrzebne ale...

Przed:
Obrazek

Po:
Obrazek

Ponieważ listwy led kosztowałyby ok 30 zł, zasilacz do tego 40 zł, lutowanie i inne pierdu pierdu - postanowiłem pójść drogą tradycyjną:

Obrazek

Koszty:
żarówka x2 = 5 pln
oprawa x2 = 5 pln
kabelek z włącznikiem(chociaż włacznik zbędny bo i tak mam na listwie) = 12 pln
wykonanie (nie licząc zimnego LECH`a) = 0 pln
suma 22 zł (nie licząc zimnego LECH`a) :D

czas wykonania (razem z otwarciem zimnego LECH`a) - 20 min

enjoy
Ostatnio zmieniony pn cze 20, 2011 7:05 pm przez Yorinarou, łącznie zmieniany 1 raz.
Proszę nie dzielić moich postów przy odpisywaniu. Odnieś się do całości a nie wyrywaj cokolwiek bez sensu z kontekstu.

janek144
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:00 pm
Telefon: 698422402
Lokalizacja: warszawa, mokotów
Na imię mam: janek
Płeć:

Re: Oświetlenie... szafki :D

#2

Post autor: janek144 »

bardzo fajny pomysł ja bym jeszcze zmienił półeczkę na szklaną by światło świeciło tez na dole :)
Awatar użytkownika

Autor
Yorinarou
Uczestnik
Posty: 46
Rejestracja: pt cze 03, 2011 9:12 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Oświetlenie... szafki :D

#3

Post autor: Yorinarou »

No powiem Ci że good idea, ja myślałem dorobić jeszcze jedną lampkę ale to ograniczy miejsce na dole jak coś będę wyciągał np. walizę z testami to można utrącić. A szkło to jakiś pomysł, całkiem nawet zajefajny :D. Pomyślimy.
Proszę nie dzielić moich postów przy odpisywaniu. Odnieś się do całości a nie wyrywaj cokolwiek bez sensu z kontekstu.
Awatar użytkownika

SunFireX
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 11:04 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Oświetlenie... szafki :D

#4

Post autor: SunFireX »

Super wyglada, akurat posiadam bardzo podobna szafke (o ile nienidentyczna) i chyba tes sie skusze w wolnej chwili na lampke w srodku :)
Ostatnio zmieniony sob cze 25, 2011 8:13 pm przez SunFireX, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
Yorinarou
Uczestnik
Posty: 46
Rejestracja: pt cze 03, 2011 9:12 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Oświetlenie... szafki :D

#5

Post autor: Yorinarou »

No u mnie w szafce mam ten luksus (ha sam sobie zamówiłem to mi tak zrobili) że ponad drzwiczkami jest jeszcze pasek 10 cm i tworzy się tak jakby niewidoczna przestrzeń między krawędzią drzwiczek a faktyczną górą szafki. Dzięki takiemu zabiegowi mogę tam coś poupychać i tego nie widać.
Proszę nie dzielić moich postów przy odpisywaniu. Odnieś się do całości a nie wyrywaj cokolwiek bez sensu z kontekstu.
Awatar użytkownika

SunFireX
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 11:04 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Oświetlenie... szafki :D

#6

Post autor: SunFireX »

Faktycznie, musisz miec porzadniejsza wersje szafki (zapewne pod wieksze akwarium), u mnie tych wzmocnien brakuje ale chyba nie bedzie to przeszkadzac w realizacji :)
Awatar użytkownika

Autor
Yorinarou
Uczestnik
Posty: 46
Rejestracja: pt cze 03, 2011 9:12 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Oświetlenie... szafki :D

#7

Post autor: Yorinarou »

No nie, absolutnie w realizacji nie przeszkadza, ale jak masz całkowicie widoczną krawędź, to ja w takim przypadku zastosowałbym listwy ledowe bo ich raz - nie widać, dwa cą cieniaśne i nie przeszkadzają.
W każdym razie montuj i pokazuj :D. Powodzonka.
Proszę nie dzielić moich postów przy odpisywaniu. Odnieś się do całości a nie wyrywaj cokolwiek bez sensu z kontekstu.
Awatar użytkownika

SunFireX
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 11:04 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Oświetlenie... szafki :D

#8

Post autor: SunFireX »

Tez sie zastanawiałem nad listwa z ledami, ale pod katem oswitlenia akwarium od dolu - a mianowicie deska utrzymujaca akwarium jest dluzsza od szafki pod spodem, gdyby z akwarium dac lekkie swiatlo - przynajmniej nikt by sie nie potknal :) W przyszly weekend zmajstruje takie cudo + srodek. Zobaczymy czy nie wyjdzie z tego dyskoteka.
Awatar użytkownika

Autor
Yorinarou
Uczestnik
Posty: 46
Rejestracja: pt cze 03, 2011 9:12 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Oświetlenie... szafki :D

#9

Post autor: Yorinarou »

Nooo iii :D Sun jak wyszło ?
Proszę nie dzielić moich postów przy odpisywaniu. Odnieś się do całości a nie wyrywaj cokolwiek bez sensu z kontekstu.
ODPOWIEDZ