Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L. by Coatl1987 (wydzielone)

Wiesz jak samemu wykonać pokrywy, filtry lub masz inne ciekawe pomysły, to jest dział dla ciebie. Zrób to sam czyli Adam Słodowy radzi :) Zrobiłeś coś ciekawego ? Pochwal się, nie kryj talentu przed światem....
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L. by Coatl1987 (wydzielone)

#1

Post autor: Coatl1987 »

Podczepię się bezczelnie pod temat ale mnie zainspirowałeś. Ostatnio jak pisałem w innym temacie padł mi mój cudowny kubełek "Jebao" i, jak już pisałem, zainspirowany twoją "beczką" zastanawiam się nad konstrukcją własnej. I teraz zaczynają się schody...

Akwarium moje ma wymiary 120x40x50 czyli jest to standardowa 240-stka z dużą ilością roślin oraz ryb wszelkiego koloru i maści z przewagą neonów i gupików :D

Podczas moich intensywnych przemyśleń pojawiły się następujące pytania:
- czy beczka 10 l jako "kubeł filtr wystarczy do mojego akwarium?
- Jeżeli beczka byłaby wystarczająca to pojawia się problem pompy do takiego filtra... Znalazłem 3 takie które nie są jakieś przerażające cenowo a mogłyby dać radę:
http://www.allegromat.pl/aukcja161967" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.allegromat.pl/aukcja161968" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.allegromat.pl/aukcja161969" onclick="window.open(this.href);return false;
-Czy rozwiązanie kolegi hacka w którym wlot jest u dołu beczki jest właściwe? Nie powinno być to odwrotnie? Wlot u góry a wylot u dołu żeby woda spływająca z akwarium leciała możliwie najbardziej pionowo w dół i wypychała tą którą przefiltruje? Czy też woda powinna właśnie iść od dołu przez media?
- Jeżeli woda przez media powinna iść od dołu to czy nie lepszym "grawitacyjnym" rozwiązaniem będzie montaż wlotu u góry i kawałka rurki przechodzącej przez media aż na dno?
-Przede wszystkim jak uszczelnić taki filtr "beczkowy" w miejscach wejścia węży i wyjścia kabli?
-Czy taki filtr nie będzie troszkę zapowietrzony ze względu na brak jakiejkolwiek pompki? Przecież nie zrobię otworu w pokrywie do odpowietrzenia bo będzie lecieć tamtędy woda?

hacek zrobiłeś już ten filtr? pochwal się co i jak i pokaż zdjęcie swojego dzieła :D

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i pomoc Panie i Panowie i pozdrawiam :-D
Ostatnio zmieniony sob cze 28, 2014 1:30 pm przez sum, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Zarchiwizowałem aukcje Allegro
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L.

#2

Post autor: Lech-u »

Coatl1987 pisze:Czy rozwiązanie kolegi haka w którym wlot jest u dołu beczki jest właściwe?
Tak robią "najlepsi" np. Eheim. Wlot jest na dole wylot na górze. Woda powinna właśnie iść od dołu przez media.
Coatl1987 pisze:czy nie lepszym "grawitacyjnym" rozwiązaniem będzie montaż wlotu u góry i kawałka rurki przechodzącej przez media aż na dno?
Znowu powiem, że tak robią najlepsi (np. Eheim), ale wydaje się, że tak samo będzie jak rura wlotowa będzie wchodziła do filtra z boku na dole. "Grawitacja" będzie tak samo działała.
Coatl1987 pisze:-Czy taki filtr nie będzie troszkę zapowietrzony ze względu na brak jakiejkolwiek pompki?
Przecież w filtrze będzie pompa. Ona poradzi sobie z wypchnięciem wody i powierza. W każdym filtrze kubełkowym pojawia się czasami powietrze i filtr sam to powietrze wyrzuca do akwarium.
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L.

#3

Post autor: Coatl1987 »

Dzięki Lech-u za podpowiedź... A co z mocą pompki? Jak uważasz? cy któraś z tych tanich chińskich się nada czy będą za słabe?
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L.

#4

Post autor: Lech-u »

Coatl1987 pisze:Dzięki Lech-u za podpowiedź... A co z mocą pompki? Jak uważasz? cy któraś z tych tanich chińskich się nada czy będą za słabe?
Zrób tak:
Znajdź w necie filtr jakiejś dobrej firmy (nie Jebao :) ) przeznaczony do Twojego akwarium. Tylko wybierz taki filtr, który Twoją pojemność ma w dolnych granicach zakresu działań. Sprawdź jaki tam jest przepływ przez pompę i szukaj pompy, która ma minimum takie przepływ jak w podanym filtrze.


Na przykład: EHEIM External Filter professionel 3 do akwarium 600l ma przepływ: 1250 l/h i pompuje wodę na 1,8 m wysokości (patrz niżej).

Drugi ważny czynnik przy doborze pompy: na jaką wysokość ma pompować wodę? Zmierz różnicę poziomów między głowicą filtra a najwyższym punktem przebiegu węża wylotowego. I zrób dokładnie tak jak powyżej: sprawdź co mówią na ten temat najlepsi producenci.

A moja rada: kup pompę "mocniejszą" bo tak jak pisałem w innym, podobnym poście powyżej: "
Lech-u pisze:łatwiej "kijek pocienkowić niż go później pogrubasić".
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L.

#5

Post autor: Coatl1987 »

Generalnie nie ukrywam że chodzi przede wszystkim o koszta... Beczka około 30 zł, filtr około 30 zł... włóknina jakąś dyszkę plus worek keramzytu z ogrodniczego też nie więcej pewnie niż 20 zł przy czym mam jeszcze wkłady ze starego filtra (nie dużo ale zawsze). No i nie szukam w razie czego firmowych lub mniej firmowych uszczelek tylko idę do castoramy i kupuję zwykłe "hydrauliczne" uszczelki na np. rurkę 3/4 cala. I kolejne pytanie... W czym umieścić media? raczej koszyczków nie dostanę do beczki :D ? Jakieś pomysły?
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L.

#6

Post autor: Lech-u »

Coatl1987 pisze:W czym umieścić media? raczej koszyczków nie dostanę do beczki
Pończoszka (duży wybór: od zwykłych do kabaretek).
Siatka do pakowania włoszczyzny.
Siatka "fryzjerska" do podtrzymywania wałków do trwałej ondulacji.
ITP.
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L.

#7

Post autor: Christo »

Coatl1987 pisze:plus worek keramzytu z ogrodniczego
Na ogół zatwardzają wodę.
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L.

#8

Post autor: Coatl1987 »

No to coś innego niż keramzyt... Mam pytanko jeszcze jedno... Czy zamiast kubełek robić można dać w np. 3 korpusach filtry i pompę obiegową czy to nie zda egzaminu i potrzeba "coś" jeszcze do filtrowania?

jac76
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: ndz kwie 27, 2014 3:51 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bródno
Na imię mam: Jacek
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L.

#9

Post autor: jac76 »

Cześć Wszystkim
Coatl1987 wpisz w google "beczka xenona"
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L.

#10

Post autor: Lech-u »

Coatl1987 pisze:obić można dać w np. 3 korpusach filtry i pompę obiegową czy to nie zda egzaminu i potrzeba "coś" jeszcze do filtrowania?
Nie bardzo rozumiem.
Chcesz połączyć trzy korpusy szeregowo (jeden za drugim) i do tego pompę obiegową?
Jeśli tak, to zrobisz filtr narurowy trzystopniowy. Znaczy, tak mniej więcej filtr narurowy. TAK. Tak można.

A co znaczy druga część pytania:
Coatl1987 pisze:i potrzeba "coś" jeszcze do filtrowania
. Pytasz o media filtracyjne? Nie rozumiem pytania.
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L.

#11

Post autor: Coatl1987 »

Chodzi mi o to żeby była pompa obiegowa np. taka:
http://www.allegromat.pl/aukcja161962" onclick="window.open(this.href);return false;
lub taka
http://www.allegromat.pl/aukcja161963" onclick="window.open(this.href);return false;

przed nią jeden narurowy filtr np. taki:
http://www.allegromat.pl/aukcja161964" onclick="window.open(this.href);return false;

z takim na ten przykład wkładem:
http://www.allegromat.pl/aukcja161965" onclick="window.open(this.href);return false;

za pompą 2 takie korpusy z dajmy na to biobalami jeden i gąbką drugi i wszystko prosto do akwarium dalej... Czy byłby to powiedzmy odpowiednik 3 koszyczków filtrujących w kubełku czy za tymi korpusami powinienem umieścić jeszcze coś np:
http://www.allegromat.pl/aukcja161966" onclick="window.open(this.href);return false; coś takiego?

-- So cze 28, 2014 12:30 pm --

Już wiem (chyba)! Mogę, ale nie muszę, dać prefiltr jako konkretne złoże biologiczne! z keramzytem, biobalami czy co tam mi się zamarzy a do korpusów narurowych mogę dać wkład np: gąbkowy, zmiękczający i węglowy (taki przykład) :D
Ostatnio zmieniony sob cze 28, 2014 1:30 pm przez sum, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zarchiwizowałem aukcje Allegro
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L.

#12

Post autor: Lech-u »

Coatl1987 pisze: (taki przykład)
Tak, to przykład. Możesz zrobić inaczej, w zależności od potrzeb.

Wkład 5 mikronów się nie nadaje do akwarium. Za małe oczka i będzie się zatykał bardzo szybko.
Coatl1987 pisze:czy za tymi korpusami powinienem umieścić jeszcze coś np
To "coś" to prefiltr. On powinien być przed pompą (jeśli w ogóle). To samo osiągniesz jak do pierwszego korpusu wsadzisz "mechaniczne" media filtracyjne (np. gąbkę). Drugi to biologia, a trzeci to część biologii i część mechaniki.

No i po sprawie. Już masz projekt! :D

Pompy się nadają.

PS. Jak to podsumujesz, to spokojnie wystarczy Ci taka kwota na "używkę" Eheima Classica, który popracuje Ci z 10 lat w Twojej 240-tce.
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L.

#13

Post autor: Coatl1987 »

Ale albo ja nie umiem szukać Lech-u albo tylko takie byle jakie są na allegro bo 560l/h to trochę mało jak na mój gust...
http://www.allegromat.pl/aukcja161959" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.allegromat.pl/aukcja161960" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony sob cze 28, 2014 1:31 pm przez sum, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zarchiwizowałem aukcje Allegro
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L.

#14

Post autor: Lech-u »

Ten z końcówką 15 dałby radę w Twoim akwa.
Ale ja bym kupił z końcówką 17 (2017 lub nowszy 2217).

Czasami można trafić.
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L.

#15

Post autor: Coatl1987 »

Lech-u a ten http://www.allegromat.pl/aukcja161961" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony sob cze 28, 2014 1:31 pm przez sum, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zarchiwizowałem aukcje Allegro
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L.

#16

Post autor: sum »


!

Używaj archiwizera!!!
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L.

#17

Post autor: Lech-u »

Do 150 litrów.
Trochę za mały dla Ciebie.
Ale ta seria Eheim też jest super. Niektórzy twierdzą, że jest najlepsza.
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L.

#18

Post autor: Coatl1987 »

Sum przepraszam ale nie wiem jak :?:
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L.

#19

Post autor: sum »

Proszę :arrow: http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=53&t=23104" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L.

#20

Post autor: Coatl1987 »

Dziękuję za tutorial ale niestety alegromat mi nie przechodzi przez adblocka a po wyłączeniu blokowania otwiera mi się kupa śmieci w nowych oknach
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L.

#21

Post autor: sum »

Kurcze,a mnie pomimo braku adblocka nic nie wyskakuje.Trudno będę sam edytował.
Tu nie chodzi o mój upierdliwy charakter :wink: tylko o wiedzę dla innych w przyszłości.
Pozdrawiam
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L.

#22

Post autor: Coatl1987 »

Wiem. Przepraszam ale próbowałem. Z góry dziękuję i postaram się jak najmniej wstawiać linów :wink:
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L. by Coatl1987 (wydzielone)

#23

Post autor: Lech-u »

Ponieważ filtr i pytania by Coatl1987 dotyczą trochę innego filtra i zdominowały wątek "oryginalny" pozwoliłem sobie rozdzielić te dwa wątki.
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L. by Coatl1987 (wydzielone)

#24

Post autor: Coatl1987 »

Dzieki Lech-u :-D

Myślę sobie że jednak będę celował w pompę w pompę obiegową i filtry narurowe... Prawdopodobnie 3 lub 4 szt. z różnej gradacji gąbką, włókniną i może węglem. W związku z tym pytanko lub dwa :D .
-Czy dawać wkład węglowy czy też lepiej napchać ceramiki/keramzytu/biobali do 1-2 wkładów?
-Jak zmniejszyć ewentualnie przepływ jeżeli będzie za duży?
-Może ktoś posiada taki filtr obiegowy (obojętnie jakiej produkcji) i może się wypowiedzieć na temat jego skuteczności oraz (przede wszystkim) tego jak wygląda przepływ na poszczególnych biegach pompy, bo sprzedawcy piszą tylko np. 40l/min i tyle a prawdopodobnie przepływ jest mniejszy bądź większy zależnie od biegu na którym pompa pracuje.
-Ważna jest też kultura pracy takiej pompy. Pisze się że głośność jej pracy to "tylko" 38 dB, tylko czy aż? Ile może wydzielać decybeli taki zwykły kubełek chińskiej produkcji?
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L. by Coatl1987 (wydzielone)

#25

Post autor: Lech-u »

Po co Ci wkład węglowy? Jaki cel chcesz nim osiągnąć? Według mnie nie jest potrzebny w normalnych warunkach. A więc ceramika. I Bio.

Decybele... To nie taka łatwa sprawa. Dla głuchego 140dB to i tak mało :P A tak na poważnie to jest kwesta indywidualna dla każdego człowieka, co mu się wydaje ciche a co głośne. Sam musisz ustalić ile dB będzie dla Ciebie cicho.
Proponuję porównać ze znanymi hałasami w Twoim otoczeniu. Sprawdź np. ile "szumu" wydziela wentylator w Twoim kompie. Albo sprawdź na Jebao czy coś tam napisali. Może jakiś wentylator masz w domu i jest oznakowany poziomem dB.

Jednak pamiętaj, że podane przez Ciebie pompy są do użytku domowego, więc powinny być ciche i mało przeszkadzające domownikom. Myślę, że będą OK.
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L. by Coatl1987 (wydzielone)

#26

Post autor: Coatl1987 »

Podliczyłem koszta i sprawa przedstawia się następująco:
1. Pompa obiegowa " POMPA OBIEGOWA OMIS 25-40 (40l/m czyli jakieś 2400l/h ale nie wiadomo na jakim biegu), 3 korpusy, media filtracyjne, klucz do korpusów, przejściówki, redukcje plus wysyłka wychodzi około 190 zł. Taki filtr zużywałby około 35 w energii... Zakładając oczywiście filtry z niższej półki cenowej nie zaś pompy energooszczędne za 200-300 zł :D
2. Głowica Atman JKA-IP203 (przepływ około 2000l/h), beczka media filtracyjne, złączki, kraniki, wysyłka wyjdzie około 150 zł. Taki filtr zużywałby około 30 w energii czyli niej więcej tyle ile zużywał mój dotychczasowy kubełek Jebao 303
3. Pompa cyrkulacyjna Atman At 305 (przepływ 1200l/h), znów beczka i reszta gratów wychodzi około 130 zł przy zużyciu 18w energii elektrycznej dla pompy.

W związku z powyższym powstaje pytanie. Mianowicie, co wybrać? Lech-u wysunął propozycję że w tych cenach można kupić używany filtr kubełkowy Eheima, ale jakoś nie przekonuje mnie perspektywa kolejnej używki która nie wiadomo jak długo pochodzi a nie stać mnie na filtr za 500-600zł w sklepie. Teoretycznie najtrwalszy i najbezpieczniejszy wydaje się pomysł 1 z pompą od CO. Na pewno byłby wydajny (2400l/h do 240l akwarium) ale zużywałby o 10w więcej energii niż dotychczasowy kubełek. Natomiast nie jestem pewien czy 1200l/h jako głowica w filtrze "beczkowym" da radę odpowiednio młócić wodę. Doradzicie coś? :D
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L. by Coatl1987 (wydzielone)

#27

Post autor: Lech-u »

Opcja numer 1.
(jeśli nie używka Eheima, którą bym wybrał jako opcję numer 0,5 :) )
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L. by Coatl1987 (wydzielone)

#28

Post autor: Coatl1987 »

Czyli mówisz żeby nie bawić się w żadne kombinacje z pompkami? A jak się ma zużycie tych 10w więcej do rachunku? tak mniej więcej... 5-10 ł w miesiącu czy więcej?
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L. by Coatl1987 (wydzielone)

#29

Post autor: Lech-u »

Coatl1987 pisze:Czyli mówisz żeby nie bawić się w żadne kombinacje z pompkami? A jak się ma zużycie tych 10w więcej do rachunku? tak mniej więcej... 5-10 ł w miesiącu czy więcej?
Słuchaj, jak wszystko za Ciebie zrobię to Ci czasu nie wystarczy, żeby za każdy post dać pochwałę.

Jest funkcja szukaj w naszym forum.

Znalazłem dla CIEBIE taki oto post: http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=10&t=14897" onclick="window.open(this.href);return false;
I tam jest sekcja o kalkulatorach energii elektrycznej.
Dasz radę wyliczyć sam, czy mam za Ciebie wyliczyć ile zapłacisz za 10 W więcej?
:hah: :hah: :hah: :hah: :hah: :hah: :hah: :hah: :hah: :hah: :hah:
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Filtr kubełkowy o pojemności ok 25L. by Coatl1987 (wydzielone)

#30

Post autor: Coatl1987 »

Dziękuję i przepraszam za wrodzone lenistwo... Chociaż z drugiej strony nie wiedziałem że jest taki kalkulator na forum :-D
ODPOWIEDZ