Lampa LED 200W - Mark 4

Wiesz jak samemu wykonać pokrywy, filtry lub masz inne ciekawe pomysły, to jest dział dla ciebie. Zrób to sam czyli Adam Słodowy radzi :) Zrobiłeś coś ciekawego ? Pochwal się, nie kryj talentu przed światem....

qrczakuuu
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: wt mar 15, 2016 9:34 pm
Lokalizacja: Konarzew
Na imię mam: Robert

Lampa LED 200W - Mark 4

#31

Post autor: qrczakuuu »

Ostatni post z poprzedniej strony:

A musze miec ten sterownik co ty?:) czy mowa tu o zasilaczu ?:) wstepnie bede mial kolo 6/7metrow tych ledow. 5630 czyli na trawniki to straczy tak?

Autor
Rrrrogaty

Lampa LED 200W - Mark 4

#32

Post autor: Rrrrogaty »

@p_leszcz - zaczniesz mocno żyłować zasilacz, a to nigdy nie jest wskazane. Oświetlenie nocne u mnie można pominąć, bo tak iską moc pobiera. POza tym i tak działa wtedy, kiedy nie działa dzienne.

@qrczakuuu: Nic nie musisz. :P

qrczakuuu
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: wt mar 15, 2016 9:34 pm
Lokalizacja: Konarzew
Na imię mam: Robert

Lampa LED 200W - Mark 4

#33

Post autor: qrczakuuu »

Rogatek a co powiesz starczy mi 6metrów led 5630 ?:)

-- Śr mar 16, 2016 8:18 pm --

Po świętach wstawię wam co wyskrobałem

Autor
Rrrrogaty

Lampa LED 200W - Mark 4

#34

Post autor: Rrrrogaty »

Czytaj uważnie, już CI o tym pisałem. Poza tym wszystko zależy od konkretnych roślin.

Autor
Rrrrogaty

Lampa LED 200W - Mark 4

#35

Post autor: Rrrrogaty »

Właśnie powoli mijają 2 lata (ale ten czas za...suwa) od kiedy panel mi służył nad akwarium. Jako, że kroi mi się nowy większy zbiorniczek ekspozycyjny w sklepie uznałem, że czas najwyższy trochę stuningować oświetlenie. Początkowo chciałem dołożyć czerwonych diód i zielonych na zasadzie; "a zobaczymy jaki to będzie miało wpływ" (nie żebym miał zastrzeżenia co do poprzedniej konfiguracji, chodziło tylko o eksperyment). Jednak ostatecznie zdecydowałem się dorzucić diody white full spectrum (nie mylić z full spectrum). Postanowiłem również porozbijać zasilanie na kilka zasilaczy, by mieć większą kontrolę nad mocą.

Lampa w nowej wersji będzie miala zatem 4x1,5m pasków 8000K (3000lm z metra), 64x 1W diod wfs oraz 6 modułów po 3 diody niebieskie (które będą mogły pełnić funkcje oświetlenia nocnego). Całość będzie zasilana z zasilaczy 2x100W i 2x 36W. Po odpaleniu wszystkich dział powinno to cudo generować jakieś 24000lm i być widoczne na Ksieżycu :D.

Co do samych diód wfs to muszę przyznać, że dają bardzo przyjemny efekt i mam nadzieje, że rośliny będą się pod nimi świetnie prezentować.

A poniżej przykładowe wykresiki ze spektrometru dla diody WFS i FS:

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz lis 26, 2017 9:54 pm przez Rrrrogaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Lary
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: sob mar 25, 2017 10:49 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Lampa LED 200W - Mark 4

#36

Post autor: Lary »

Byłem widziałem produkcję :P , przybędę na gotowe zobaczyć lasery. Byle tylko gwiazda śmierci nie spadła po takim "ostrzale"... :P
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Lampa LED 200W - Mark 4

#37

Post autor: radmac »

Właśnie słyszałem gdzieś jakoś, że dodawanie diod zielonych do akwarium nie ma sensu dla samych roślin, ale poprawia odbiór naszym okiem. Co w sumie ma sens (dla mnie).
Roślinki są zielone, dlatego, że odbijają światło zielone (uproszczenie, chodzi o długości fal z widma odpowiadające kolorowi zielonemu etc itp itd).
Dlatego "ładniej widzimy" roślinki doświetlone zielonym.

Autor
Rrrrogaty

Lampa LED 200W - Mark 4

#38

Post autor: Rrrrogaty »

Jak mi się akwa znudzi to zamontuje soczewę i sprzedam hamerykańcom jako działo laserowe p-lot.

Autor
Wojtekxxx9

Lampa LED 200W - Mark 4

#39

Post autor: Wojtekxxx9 »

Mateusz, super ten Twój temat. A ze na wiosnę planuje 370-450l to mysle właśnie nad oświetleniem. I te WFS razem z XpG2 to może byc ciekawy pomysł. Mam nadzieje ze Ci się sprawdza.
Jakimi driverami p chcesz sterować Power ledami? Pt4115 czy w kierunku MeanWell będziesz szedł?

Autor
Rrrrogaty

Lampa LED 200W - Mark 4

#40

Post autor: Rrrrogaty »

Ja to len jestem i wsadzilem tam zasilacze marki Done. One opedzaja od 30 do 36 diod 1w.

Autor
Wojtekxxx9

Lampa LED 200W - Mark 4

#41

Post autor: Wojtekxxx9 »

I współpracują z Tc420 w kwestii świtów?

Autor
Rrrrogaty

Lampa LED 200W - Mark 4

#42

Post autor: Rrrrogaty »

W sumie to zapomniałem chyba o tym wspomnieć. Mój TC420 niestety poległ przy pierwotnej wersji lampy i nie przewiduje go teraz montować. Od początku bardzo się grzał, iskrzył przy stykach, a z czasem cewki zaczęły śpiewać i piszczeć. Poza tym teraz chce mieć kilka zasilaczy i nie dałby się raczej tego w ten sposób zmontować.

Autor
Wojtekxxx9

Lampa LED 200W - Mark 4

#43

Post autor: Wojtekxxx9 »

Arduino by dało rade :D

Autor
Rrrrogaty

Lampa LED 200W - Mark 4

#44

Post autor: Rrrrogaty »

Jak już to odpalę to się do Ciebie odezwę byś mi pomógł zmajstrować jakiegoś behemota sterującego tym wszystkim :D

eratez
Zapaleniec
Posty: 344
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 2:42 am
Lokalizacja: Z internetów

Lampa LED 200W - Mark 4

#45

Post autor: eratez »

ROGATEK pisze: pn lis 27, 2017 10:08 amMój TC420 niestety poległ
Masz go jeszcze czy zutylizowałeś?
ODPOWIEDZ