Lampa DIY - najprostsza z możliwych

Wiesz jak samemu wykonać pokrywy, filtry lub masz inne ciekawe pomysły, to jest dział dla ciebie. Zrób to sam czyli Adam Słodowy radzi :) Zrobiłeś coś ciekawego ? Pochwal się, nie kryj talentu przed światem....
ODPOWIEDZ

Autor
Strange69
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 1:15 pm
Lokalizacja:

Lampa DIY - najprostsza z możliwych

#1

Post autor: Strange69 »

Hej!

Ponieważ chce doświetlić moje paludarium to wpadł mi głowy pomysł podczas wertowania internetów.

Z takie jtaśmy metalowej:

http://hax-inox.pl/tasmy-nierdzewne-2/" onclick="window.open(this.href);return false;

Chciałbym zrobić lampkęled.

Ukształtować taśmę tak by mozna było ją opszeć na bocnzych ściankach zbiornika i podkleić taśmy led. Pytanie - ma to sensi jest bezpieczne? Tasmy nie beda osłonięte przed parą. Stal jest nierdzewna więc o to się nie martwie.

Ktoś ma jakieś pomysy i sugetie?

Rrrrogaty

Lampa DIY - najprostsza z możliwych

#2

Post autor: Rrrrogaty »

Nie ma sensu i nie jest bezpieczne.

Cieniutka blacha nie jest za dobry radiatorem. Jest wiotka i się gibie więc taśmy będą się zapewne odklejać. Krawędzie blach zapewne są ostre. Taśmy nie są zabezpieczone przed wilgocią.
Awatar użytkownika

Tomasz3k
Zapaleniec
Posty: 451
Rejestracja: pt lut 06, 2015 9:12 pm
Lokalizacja: Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Lampa DIY - najprostsza z możliwych

#3

Post autor: Tomasz3k »

Napisz jaka wielkość akwarium ? Na rynku jest teraz tona profili led i nie tylko , sam ostatnio kupowałem profil 16cm szeroki i naprawdę z grubego aluminium.

Autor
Strange69
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 1:15 pm
Lokalizacja:

Re: Lampa DIY - najprostsza z możliwych

#4

Post autor: Strange69 »

Paludarium 80x35x45 zalane do połowy. Osietlenie musi być wygięte ku górze bo wychodza rosliny oraz korzeń na którym sa przyczepione. http://hax-inox.pl/tasmy-nierdzewne-2/" onclick="window.open(this.href);return false; - jaka grubość z tej tabelki dać? I jak zadbać o chłodzenie całego elelemntu? Bo myslalem tez o eheimowych lampach - na allegr oejst tylko ejden model ale potrzebowalbym 2 - a jedna to koszt 300 zł :D
ODPOWIEDZ