Sinice -pierwszy poważny problem w Low tech

Identyfikacja. Profilaktyka. Zwalczanie. Porady.
ODPOWIEDZ

Autor
Gosia
Gaduła
Posty: 101
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 11:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Sinice -pierwszy poważny problem w Low tech

#1

Post autor: Gosia »

Właśnie obserwuję pojawienie sie nietypowych sinic w moim akwa -tworzą takie czarno szare pałeczki i łatwo się zdejmują.A to chyba jest objaw zerowego NO3.Nie wiem skąd wziąć próbkę wody na No3.Ale te sinice......
Ostatnio zmieniony sob cze 02, 2012 1:17 pm przez Gosia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Zoolek Aquatest ??

#2

Post autor: rudy1986 »

Testy na no3 jak dla mnie wogule zbedne przy dojrzalym zbiorniku. zawsze wyjdzie zaklamany kazdej firmy.... on obnlicza algorytm wytracenia no2 i jak jest no2 na zero to Ci wyjdzie smieszny wynik

Autor
Gosia
Gaduła
Posty: 101
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 11:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zoolek Aquatest ??

#3

Post autor: Gosia »

To ja już nie wiem co mam zrobić .Mam szlamowate "czarne pałeczki" w akwa.Wygląda na nietypowe sinice.Łatwo schodzą.Nie są to krasnorosty na pewno.
A sinice to zerowe NO3,więc może te testy są dobre ... :roll:
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Sinice?

#4

Post autor: rudy1986 »

Wez glona w reke, rozsmaruj i jak zacznie smierdziec to sinice. zapach na pewno poczujesz jak to sinice

Autor
Gosia
Gaduła
Posty: 101
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 11:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zoolek Aquatest ??

#5

Post autor: Gosia »

Http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=21&t ... ce#p104600" onclick="window.open(this.href);return false;
Jest taki jak tu u grazdara takie pałeczki.
Na spodzie rzęsy pistii na szybie
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Zoolek Aquatest ??

#6

Post autor: rudy1986 »

Dam sobie reke uciac ze to nie sinice. daj do wody carbo jakis lub wode gazowanej

Autor
Gosia
Gaduła
Posty: 101
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 11:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zoolek Aquatest ??

#7

Post autor: Gosia »

Http://holendry.republika.pl/artykuly/glony.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ta wypowiedz:poniżej linii żwiru na przedniej szybie+te szlamowate pałeczki=cyjanobakterie chyba.. :-|
Chyba zaczełam pisać nie w tym dziale ;( ,ale się dziś zdenerwowałam tymi sinicami potencjalnymi :roll:
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Sinice?

#8

Post autor: sum »

Gosia pisze:Nie wiem skąd wziąć próbkę wody na No3.
Odpowiedź tu :arrow: http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=17&t ... 66#p118366" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
Gosia
Gaduła
Posty: 101
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 11:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sinice?

#9

Post autor: Gosia »

No tak....wszystko jasne,dzięki :]

-- So cze 02, 2012 7:06 pm --

Będę opisywać co się dzieje w moim zbiorniku-może komuś się to przyda.Tydzień temu wyjęłam z akwa sporą masę roślin :pistii i części szybko rosnących sugerując się tym zerowym NO3 ciągle.I mniej więcej po 4-5 dniach zauważyłam stopniowy rozwój sinic(tego że są to sinice jestem dziś już pewna gdyż przyjęły znaną już wszystkim formę)Przedwczoraj podmieniłam część wody ,wyczyściłam filtr,mam wrażenie że narosło ich przez to więcej.
Testy drgnęły,:przy NO2 i NO3 próbka nie jest już żółta z odcieniem zieleni ale jest to znacznie intensywniwejsza żółć.Niestety jak widać również drgnęło NO2-jest nadal bliski zeru ale już nie zerowy.Będę sprawdzać teraz częściej.Co do sinic zamierzam tylko usuwać mechanicznie i dolewać odparowaną wodę,płukać rośliny pływające i dać im znowu sie rozrosnąć .
Proszę o szanowne koleżanki i kolegów o rady (pamiętajcie że to Low-Tech więc nawożenie chyba odpada :roll: )
ODPOWIEDZ