Czy to są glony ??

Identyfikacja. Profilaktyka. Zwalczanie. Porady.
ODPOWIEDZ

Autor
sebuczka
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: pn lip 30, 2012 3:55 pm
Telefon: 504532868
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin Botewa
Na imię mam: Sebastian
Płeć:

Czy to są glony ??

#1

Post autor: sebuczka »

Witam , od paru dni widzę jak na liściach roślin pojawiają się zielone zmasowane kropki , oraz jakieś długie nitki uczepione są przy roślinach . Czy to jest jakiś atak glonów ?? Czym to można zneutralizować, czy środek "Femanga Algen Stop" jest dobrym rozwiązaniem ??
63L
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Czy to są glony ??

#2

Post autor: Drottnar »

Tak, to atak glonów.
Nie, chemia nie jest dobra do walki z glonami, bo szkodzi też roślinom. Sprawdź parametry wody, może potrzebna jest większa podmiana, może kwestia zmiany ilości światła. Ile czasu masz ten zbiornik? TO jakiś nowy jest, czy dojrzały? Jeśli dojrzały, czy coś się w ostatnim czasie w nim drastycznie zmieniło?

Autor
sebuczka
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: pn lip 30, 2012 3:55 pm
Telefon: 504532868
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin Botewa
Na imię mam: Sebastian
Płeć:

Czy to są glony ??

#3

Post autor: sebuczka »

Jeśli chodzi o zbiornik to do 1,5 miesiąca , jeśli chodzi o parametry wody hmm nigdy nie sprawdzałem . Podmieniłem ostatnio tylko 5 litrów wody czy to za mało ??
63L
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Czy to są glony ??

#4

Post autor: Drottnar »

Nie wiem, czy mało czy dużo, bo nie znam parametrów wody. Powinieneś zrobić testy. Możesz wziąć próbkę wody do słoika i skoczyć do jakiegoś zoologicznego - wiem, że w niektórych robią. Ewentualnie może ktoś z forum Ci zrobi. 1,5 miesiąca to młody zbiornik, więc wygląda mi to na bardzo normalną sytuację. Co akwarysta to inne doświadczenia. Ja u siebie po ostatnim starcie akwarium plagę glonów po prostu zignorowałem. Same zniknęły po paru tygodniach. Póki co, usuwaj ręcznie co się da i obserwuj, co się dzieje.
ODPOWIEDZ