Pomocy z Glonami zielenice punktowe

Identyfikacja. Profilaktyka. Zwalczanie. Porady.
ODPOWIEDZ

Autor
arek18
Zapaleniec
Posty: 258
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 1:30 am
Lokalizacja: Warszawa/Raszyn
Na imię mam: Arek
Płeć:

Pomocy z Glonami zielenice punktowe

#1

Post autor: arek18 »

Witam zwracam się do was z moim problemem trwającym już ok pół roku i już mam doszyć nie dosz ze robiłem restart baniaka wyczynionego rośliny były solidnie przejrzane przez ze mnie i kolegę z tym kropek liście te zakażone były oderwane podłoże wymieniłem tak samo
kupiłem butle co2 mając nadzieje ze ustąpi mi to jak mi inni polecali
baniakiem był spokój przez miesiąc i zaczęły się problemy inne glony się pojawiły ale regularne podmiany wody pomogły na te inne glony ale niestety nie na kolonie zielenic po tygodniu baniakiem nie można wytrzymać już
nie dosz ze jestem teraz chory to nie mogę podmienić wody w baniaku i już po tygodniu widać ze na szybie jest pył zielony a na liściach kropki i znaczy ze pół roślin trzeba wyrywać znowu mam tego dość może przejdę na normalny zwir kwarcowy bo teraz aktualnie mam AQUATIC NATURE PRO SOIL 3 worki
czy mogę jakoś pozbyć się przy tym podwozu nie robiąc restartu baniaka czy te rośliny można w czym wymoczyć żeby usunąć te kropki zmniejszenie ilości światła nic nie pomagały

baniak 126l
światło świeci się od 9 - 20
butla co2 działa od 10 - 19
światło 2 x 18 W . Sylvania GROLUX T8 i tył osram flora t8 i dwie t5 15w osram i 24w Sylvania Aquastar
czyli 0,6w

proszę o pomoc

Arci
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Pomocy z Glonami zielenice punktowe

#2

Post autor: rudy1986 »

Jest to efekt zadkich albo zbyt malych podmian wody, zalezy jeszcze na jakich roslinach masz z tym problem, jezeli na anubiasach, cryptocorynach i innych co maja twarde liscie to niestety tak bedzie bo taki bedzie urok roslin, jaka masz obsade wogule. Nawozisz czyms??
Awatar użytkownika

marta223
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 7:31 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Pomocy z Glonami zielenice punktowe

#3

Post autor: marta223 »

Moze troche za duzo swiatla . ja tak mialam w 54l z tym ze mialam inne glony. i tez dlugo swiecilam . teraz mamok 70l i swiatlo robione przez kogos 3 male halogeny po 10w fakt ze akwa nie ma pokrywy przykrywam jedynie szyba ktora sie zostala po 54l zeby mieczyki nie skakaly :lol: . do niedawna jeszcze mialam glony ale jak zakupilam nawóz - kulki gliniano torfowe i wsadzilam je pod korzeniami np kryptokoryny na ktorej wlasnie byly glony to szczerze mowiac teraz ich nie widac a rosliny rosną jak glupie. raz na tydzien podmieniam ok 50% wody i jest ok. i swiatlo swieci sie ok 10 godzin . czasem krócej. :-)


te glony to chyba były krasnorosty. tez dlugo z nimi walczylam . ale te o ktorych ty piszesz tez mialam . zmienilam zwir i juz ich nie ma .
~ marta .
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Pomocy z Glonami zielenice punktowe

#4

Post autor: rudy1986 »

Krasnorosty nie sa od zwiru:P j/w napisal pyl osiadal sie na szybie wiec to nie sa krasnorosty. Poza tym swiatla jest 0,6W/L przy CO2 wiec to nie jest za duzo

Autor
arek18
Zapaleniec
Posty: 258
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 1:30 am
Lokalizacja: Warszawa/Raszyn
Na imię mam: Arek
Płeć:

Re: Pomocy z Glonami zielenice punktowe

#5

Post autor: arek18 »

Praktycznie mam na tych roślinach
- sagittaria subulata
- Rotala Indica
- hygrophila siamensis
- Hydrocotyle leucocephala
- hygrophila difformis
- Kryptokoryna Wendta zielona i brązowa
- Heterantera Zestorifolia
- Hygrophila polysperma
- Hydrocotyle dissecta
- Limnophila sessiliflora
- Ludwigia Repens
- anubiasy olbrzymi i mały
- Ceratopteris siliquosa

nawożę mikro makro
mikro 4ml
makro 3 ml
stosoanie
pon mikro
wt makro
sr mikro
czwartek piatek i sobota nic
niedziela 50% wymiana wody i makro
wlewam preparaty tak o 19 przy mniejszym świetle
światło wczoraj o 2 godziny wydłużyłem

Arci
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Pomocy z Glonami zielenice punktowe

#6

Post autor: rudy1986 »

Ja bym przestal na jakis czas nawozic bo pro soil chlonie nawozy jak gabka, Odstaw na tydzien nawozy po podmianie i zwieksz CO2 zeby rosliny troche wyjalowily wode i zobacz jak to wyjdzie. Wstaw jakas fotke

Autor
arek18
Zapaleniec
Posty: 258
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 1:30 am
Lokalizacja: Warszawa/Raszyn
Na imię mam: Arek
Płeć:

Pomocy z Glonami zielenice punktowe

#7

Post autor: arek18 »

Robiłem tak już rośliny szybciej rosły i tyle
mogę nawet to zrobić od dzisiaj nawet od jutra nie będę dawał nawozów zwiększę co2 ale nic to nie da
jak co jutro dam fotke

Arci
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Pomocy z Glonami zielenice punktowe

#8

Post autor: rudy1986 »

To nie podawaj przez dluzszy czas, mozesz miec przenawozona wode a rosliny nie sa w stanie tego pobrac
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pomocy z Glonami zielenice punktowe

#9

Post autor: grazdar1 »

Zielenice punktowe -zwykle pojawiają sie przy nadwyżkach mikroelementów -szczególnie żelaza
grazdar1
Awatar użytkownika

marta223
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 7:31 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Pomocy z Glonami zielenice punktowe

#10

Post autor: marta223 »

Ja ni twierdze ze krasnorosty sa od zwiru ,tylko powiedzialam ze odkad zmienilam zwir to troche ich bylo mniej nie twierdze ze to zasluga tylko zwiru
~ marta .

Autor
arek18
Zapaleniec
Posty: 258
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 1:30 am
Lokalizacja: Warszawa/Raszyn
Na imię mam: Arek
Płeć:

Re: Pomocy z Glonami zielenice punktowe

#11

Post autor: arek18 »

Witam dziś już lepiej się czuję więc wyczyściłem baniak żyletka szyby i wyrwałem te najbardziej zarażone rośliny tymi kropkami zostawiłem te nowe odrosty i zobaczymy jak to dalej pójdzie nie chciał bym robić restartu

Arci

Zbinx
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 1:32 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pomocy z Glonami zielenice punktowe

#12

Post autor: Zbinx »

arek18 pisze: wyczyściłem baniak żyletka szyby
Jak miałem poprzednie szkło też, czyściłem. Żyletka perfekcyjnie radzi sobie z glonami na szybie gorzej jak "zakantuje" ostrze. Mi się tak niestety potrafiło przytrafić raz na jakiś czas i rysa jak 150... :(
Teraz czyszczę gąbką do zmywania naczyń, tą szorstką stroną i muszę przyznać, że rewelacja. Szyba mi się nie rysuje, glony schodzą co prawda po kilka rotacyjnych ruchach, ale w sposób bezpieczny. Trzeba pamiętać, żeby nie nabrało się drobin piasku w gąbkę oraz, żeby nie "pojechać" na sucho gąbką. :)

Autor
arek18
Zapaleniec
Posty: 258
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 1:30 am
Lokalizacja: Warszawa/Raszyn
Na imię mam: Arek
Płeć:

Re: Pomocy z Glonami zielenice punktowe

#13

Post autor: arek18 »

Bo okresie 3 dni znowu na szybie pojawił się nalot wyczyściłem jak kolega mi powiedział Zbinx gąbką do zmywania naczyń i przyciołem jeszcze parę roślinek
Obrazek

przy okazji Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia / Merry Christmas everyone

-- 29 gru 2012, o 11:53 --

I nic to nie daję
A co wy myślicie żeby to tego co2 który by chodził 12h
światło dać na 4 h tylko nie wiem czy zapalić całość czy tylko 2 po 18 w
co uważacie ??

Arci
ODPOWIEDZ