Nie wiem co to jest

Identyfikacja. Profilaktyka. Zwalczanie. Porady.
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Nie wiem co to jest

#31

Post autor: ESSPRESSO_SS »

Ostatni post z poprzedniej strony:

U mnie tak korzeń wyglądał jak go z lasu przyniosłem i preparowałem, ale całe akwarium nigdy nie wyglądało jak po ataku pająków :) ,na twoim miejscu wyjął bym go z baniaka( chyba ze chcesz czyścić cały za każdym razem) , oczyścił mechanicznie, ponownie wygotował z solą, potem włożył do wiadra z wodą i ślimakami,trzymał bym go w nim i powtarzał czyszczenie do czasu aż pleśń ustąpi, ze swoim walczyłem ok 2 tygodni, czyszcząc co 2 dzień, jak brak ci ślimaków to złapie ci garść świderków

Autor
badik
Uczestnik
Posty: 21
Rejestracja: wt lut 19, 2013 10:07 am
Lokalizacja:

Nie wiem co to jest

#32

Post autor: badik »

Właśnie będę zaczynał zbierać to wszystko wężykiem Umylem wszystkie roslinki z tego czegoś, korzeń rownież, a ślimaków mam pod dostatkiem dziękuję:)

-- Śr lut 20, 2013 4:23 am --

To tak:


Wyczyściłem wszystkie roślinki z tego czegoś, odmuliłem delikatnie dno specjalnym odmulaczem, tak żeby nie zruszyć podłoża Filtusa z pałeczkami, wyczyściłem szyby, do filtra dałem włókninę akwarystyczną, wyciągnąłem wszystkie skałki wymyłem we wrzącej wodzie, wymieniłem 50% wody, wrzuciłem te ślimaki ampularia, po wyczyszczeniu wszystkiego dolałem wody, poczekałem chwilkę, a następnie zasadziłem roślinki, a także wlałem żywe kulty bakterii.

Gdy myłem te roślinki to na liściach strasznie to śliskie było.

Mam nadzieję że teraz będzie już wszystko dobrze.

To fotki po wyczyszczeniu wszystkiego, jest ogromna różnica:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

Przemo_K
Uzależniony
Posty: 500
Rejestracja: pn lut 11, 2013 1:22 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Nie wiem co to jest

#33

Post autor: Przemo_K »

A te skały z ostatniego zdjęcia to nie zatwardzają Ci przypadkiem wody (KH)? Wyglądają podejrzanie :cool:
182l, 27l

Autor
badik
Uczestnik
Posty: 21
Rejestracja: wt lut 19, 2013 10:07 am
Lokalizacja:

Nie wiem co to jest

#34

Post autor: badik »

Sprawdze jutro parametry wody jeżeli KH będzie dalej takie wysokie to skałki pa pa :o

ale myślę że to co było już nie wróci;)
Awatar użytkownika

ewelcia
Zapaleniec
Posty: 234
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 10:14 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Nie wiem co to jest

#35

Post autor: ewelcia »

Nie chcę cię bardzo straszyć, ale wróci :) I jeszcze będzie wracało przez jakiś czas. Ale wiesz. Każdego dnia wężyk i ślimory (ile ich masz) i po dwóch, trzech tygodniach będzie idealnie :twisted:
Obrazek

Autor
badik
Uczestnik
Posty: 21
Rejestracja: wt lut 19, 2013 10:07 am
Lokalizacja:

Nie wiem co to jest

#36

Post autor: badik »

Jak na razie wszystko oki, na roślinkach niczego nie ma, na dnie również, tylko na powierzchni wody taki osad pływa, ale zaraz go wyzbieram.

Zrobiłem testy:

PH 7,2
GH 16
KH nadal 20 (co z tym zrobić??)
reszta w normie
Awatar użytkownika

Stefan
Zapaleniec
Posty: 305
Rejestracja: czw lis 24, 2011 8:50 pm
Telefon: Nokia
Lokalizacja: Stary Mokotów
Płeć:

Nie wiem co to jest

#37

Post autor: Stefan »

Tylko pro forma zbadaj twardość wody którą nalewasz do akwarium.
Szukał bym przyczyny w żwirze, którym przykryłeś Floran.
On nie wygląda naturalnie, lecz jak celowa mieszanka kolorystyczna.
Wyjmij garść lub dwie. Wybierz z nich te najbielsze a zwłaszcza, jeśli wypatrzysz, matowo białe. Polej je octem (albo roztworem kwasu solnego) i zobacz czy się któreś nie pienią. Pienienie kamienia w reakcji z kwasem znaczy, że to wapień. Tak samo możesz sprawdzić skałki.
ODPOWIEDZ