Białe glony (cosmopogon?)

Identyfikacja. Profilaktyka. Zwalczanie. Porady.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
WuPe
Gaduła
Posty: 121
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 10:36 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bródno
Płeć:

Białe glony (cosmopogon?)

#1

Post autor: WuPe »

Podobno nie ma białych glonów... Te mają kolor od szarego do śnieżnobiałego.

1. Kiedy akwarium zostało zalane (data) - 22.12.2018
2. Litraż i wymiary akwarium - brutto 240l, 120x40x50
3. Jakie jest oświetlenie (rodzaj, oznaczenie, moc-W/L) - aquael duo slim: 1x39W sunny, 1x39W plant
4.Jak długo świecisz (ile godzin) - 6h
5. Podłoże - 24l Aqua Art Aqua Substrate Pro
6. Filtracja - Eheim 2275 240-600l, wkłady od dołu: bioMech, matrix x2, substrat pro, purigen 100ml, węgiel fluval 100g
7. Typ zbiornika (Twoje założenie lub cel do jakiego dążysz np. ogólny, roślinny itd.) - roślinny
8. Ozdoby (jakie) - korzenie
9. Rośliny (ile, jakie) - eleocharisy parvula, acicularis, vivipara, cryptocoryne wendtii green, wendtii brown, bolbitis, różne mikrozoria
10. Ryby (jw.) - molinezja x7, kosiarka x5, neon czerowny x10
11. Podmianki(jak duże, jak często, jaka woda) - co tydzień 50%
12. Nawozy (czy podajesz, jakie, ile) - AA K+ przy podmianie i codziennie, Seachem Flourish Advance na początku przez tydzień
13. CO2 (czy jest, jak dystrybuowane) - 2b/s, dyfuzor JBL Proflora Direct 16/22, komputer macro
14. Parametry wody (aktualne wyniki testów jakie posiadasz) - pH 6,7, no2 0, no3 0
15. Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik - świeży zbiornik,
16. Fotka
Obrazek

Na starcie zostało popełnionych parę błędów. Z okazji Bożego Narodzenia do wody musiały trafić pierwsze ryby, światło 10h, pierwsza podmiana dopiero po II tygodniach, bakterie startowe Easy Life podane w za małych dawkach. Wyrosły piękne białe krzaczki, zakładam, że cosmopogon lub coś zbliżonego. Środkiem zaradczym była podmiana wody 50% tygodniowo (kranówa), która swoją drogą powodowała gwałtowny wzrost pH do 7,8, czyszczenie ręczne, wywalenie plastiku z filtra na rzecz matrixa, dodany purigen i węgiel oraz bakterie seachem stability, a także skrócony dzień świetlny do 6h. Nie za bardzo pomogło. Nie chcę wykonywać gwałtownych ruchów, myślę nad wprowadzeniem carbo, zaciemnieniem, może amano... Dodatkowo mimo teoretycznej nadfiltracji i wkładów do klarowania wody nie jest ona zbyt krystaliczna. Podejrzewam metalowe rurki o tłumienie przepływu. Pomysły mile wskazane;-)
Ostatnio zmieniony pn sty 22, 2018 2:18 pm przez WuPe, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Białe glony (cosmopogon?)

#2

Post autor: Miro »

Ja bym nic nie ruszał , b. ładnie to wygląda
Awatar użytkownika

aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Białe glony (cosmopogon?)

#3

Post autor: aquilamp »

Ja również bym nie ruszał. Nawet sam chciałbym takie .

Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Białe glony (cosmopogon?)

#4

Post autor: Karolus »

wyglądają bardzo fajnie, zamieniłbym moje brunatne liście na takie coś :)
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred

goly leon
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: sob gru 31, 2016 10:08 pm
Lokalizacja: polska walczaca
Na imię mam: Heniek
Płeć:

Białe glony (cosmopogon?)

#5

Post autor: goly leon »

Nożyczki w rękę i ladnego jeża podstrzyc - klaki wybrać i niech równo rośnie
Tyle bym zrobił
Awatar użytkownika

Autor
WuPe
Gaduła
Posty: 121
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 10:36 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bródno
Płeć:

Białe glony (cosmopogon?)

#6

Post autor: WuPe »

Odrastają po 1 dniu
Awatar użytkownika

Autor
WuPe
Gaduła
Posty: 121
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 10:36 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bródno
Płeć:

Białe glony (cosmopogon?)

#7

Post autor: WuPe »

Zaciemnienie na tydzień + 1/3 osmozy do podmian + algin + carbo ze strzykawki i codzienne dawki 20ml + amano i po kłopocie😎
ODPOWIEDZ