Rośliny nadmiernie rosną w górę.

ODPOWIEDZ

Autor
Marek Robert
Uczestnik
Posty: 26
Rejestracja: pt gru 05, 2008 9:10 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Rośliny nadmiernie rosną w górę.

#1

Post autor: Marek Robert »

Jaka moze być przyczyna, że rosliny rosną w górę stają się nadmiernie wybujałe, mało gęste i bardzo wąskie.
Z poważaniem,
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: Rośliny nadmiernie rosną w górę.

#2

Post autor: mimag »

zbyt słabe oświetlenie zbiornika. Rośliny chcąc więcej ciągną w gore kosztem normalnych rozrostów w szerz. Taka walka miedzy nimi o przetrwanie. Dopisz jakie masz szkiełko i jakie światło na pewno otrzymasz więcej odpowiedzi.
100x40x50 JUWEL RIO 180

Autor
Marek Robert
Uczestnik
Posty: 26
Rejestracja: pt gru 05, 2008 9:10 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Rośliny nadmiernie rosną w górę.

#3

Post autor: Marek Robert »

Zbiornik 120 l, oświetlenie 2x18 W.
Z poważaniem,
Awatar użytkownika

ORZECHOPCJA
Uzależniony
Posty: 513
Rejestracja: wt mar 09, 2010 8:00 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rośliny nadmiernie rosną w górę.

#4

Post autor: ORZECHOPCJA »

No to masz odpowiedź, za mało światła :razz: 0.3Wata na 1 litr to o polowe za mało do mini. Musi być około 0.6 a przy bardziej wymagających roślinach 0.8-0.9 Wata na 1 litr. Musisz dołożyć jeszcze ze 2 świetlówki T5 24W bo te twoje T8 18Watowe to słabiutkie i pewno to oryginalna pokrywa, więc czeka cie DIY mała przeróbka koszt około 150zł

Coś za coś albo płacisz i się cieszysz albo płaczesz i patrzysz jak wszystko marnieje
430L + Sump 110L
"Nawet bestia zna nieco litości. Ale ja jej nie znam, więc nie jestem bestią"
http://www.youtube.com/watch?v=ZVa1iAXe ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Dami
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: czw lut 10, 2011 9:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Rośliny nadmiernie rosną w górę.

#5

Post autor: Dami »

Zależy jakie rośliny. Bo np. ja na poczatku jak moj zbiornik dojrzewal posadzilem szybko rosnace rosliny z zamairem ze je potem i tak oddam. przy 132W w akwa 240 litrowym gdzie jest max 180 litrów wody. moczarka zrobila sie bardzo zadka i cabomba takze. To zalezy od rosliny. Ale jednakze swiatlo moze byc tez takowa przyczyna, brak odpowiednich pierwiastkow no ale to polega na ciaglych obserwacjach, pomiarach itd.
Ostatnio zmieniony ndz lut 27, 2011 12:20 am przez Dami, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ