Easy Carbo i Profito

ODPOWIEDZ

Autor
sabato
Uczestnik
Posty: 40
Rejestracja: pn mar 21, 2011 7:19 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Easy Carbo i Profito

#1

Post autor: sabato »

Witajcie,
Postanowiłem od niedawna zacząć nawozić tymi dwoma nawozami w swoim zbiorniczku 25l, ponieważ wzrost roślin był bardzo marny więc zrobiłem krok do przodu z nawozami. Mam do was pytanie czy 2ml Easy Carbo i 0,5ml Profito codziennie rano nie jest to za dużo jak na taki mały litraż. Roślin wydaje mi się że nie jest wcale aż tak dużo ale też nie jest mało czyli tak średnio, światło to świetlówka 14W 4200k. Prosiłbym o opinie na ten temat za wszystkie porady wielkie dzięki.
25l- Krewetki
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Easy Carbo i Profito

#2

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Moim zdaniem mocno poszalałeś z EasyCarbo - 2ml to jest dawka zalecana do 50l z bardzo bujną roślinnością.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

Autor
sabato
Uczestnik
Posty: 40
Rejestracja: pn mar 21, 2011 7:19 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Easy Carbo i Profito

#3

Post autor: sabato »

No też właśnie zastanawiałem się przypadkiem czy to nie jest za dużo i dobrze mi się wydawało ;P A jakie mogą być tego skutki uboczne bo leje już tak około 4-5 dni więc może nic się złego nie stanie i po prostu muszę zmniejszyć do 1ml albo mniej?
25l- Krewetki
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Easy Carbo i Profito

#4

Post autor: matka siedzi z tyłu »

A ktoś tam mieszka w tym akwarium? Bo EC to jednak jest trucizna i przedawkowanie w dłuższym czasie może zaszkodzić obsadzie.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: Easy Carbo i Profito

#5

Post autor: mimag »

proponuje lac tyle ile zaleca producent. Po jakims czasie w miare obserwacji mozesz po troszku zwiekszac dawke jesli to bedzie konieczne.
100x40x50 JUWEL RIO 180

Autor
sabato
Uczestnik
Posty: 40
Rejestracja: pn mar 21, 2011 7:19 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Easy Carbo i Profito

#6

Post autor: sabato »

Obsada to jeden samiec bojownika i nic po za nim w tym baniaczku nie pływa. Ok od jutra zacznę lać dawkę proponowaną przez producenta a potem się zobaczy.
25l- Krewetki

EpiC
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: wt lut 22, 2011 11:01 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Easy Carbo i Profito

#7

Post autor: EpiC »

W gruncie rzeczy ciężko coś zepsuć przez EasyCarbo. Lałem dawko sześciokrotnie większe niż zaleca producent i nic się nie stało poza obumarciem (częściowym) krasnorostów.

O wiele łatwiej przedawkować Ferro.

Dami
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: czw lut 10, 2011 9:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Easy Carbo i Profito

#8

Post autor: Dami »

EpiC pisze:W gruncie rzeczy ciężko coś zepsuć przez EasyCarbo. Lałem dawko sześciokrotnie większe niż zaleca producent i nic się nie stało poza obumarciem (częściowym) krasnorostów.

O wiele łatwiej przedawkować Ferro.
True! Wielu akwarystów używa nawet Easy Carbo na glony ;] zwiększając dawke własnie nawet 6-10 razy. Niż zaleca producent.

Z profito uważaj, bo przesadzenie z micro to plaga glonów... wszysto w umiarze. [imo stosuj połowe dawki]
ODPOWIEDZ