Mikro-makro

ODPOWIEDZ

Autor
Uczen
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 6:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Mikro-makro

#1

Post autor: Uczen »

Czesc, chciale zasiegnac opinii o tym nawozie http://www.akwanawozy.com.pl/towar/235/ ... e.html,czy" onclick="window.open(this.href);return false; moze ktos mial doczynienia z nim i czy moze byc mikro i makro w jednym pojemniku.
nawoz potrzebuje do mchow i malo wymagajacych roslin :-) bardzo dziekuje za wszelaka pomoc.Obrazek a tu opis:

Uwaga: w porównaniu do pierwszych wersji nawozu, dodałem więcej potasu do nawozu.

Nawóz uniwersalny makro/mikroelementowy w buteleczce 250 ml z dozownikiem, powstały na bazie moich doświadczeń. Skład nawozu bazuje na popycie roślin na podstawowe składniki pokarmowe. Za pomocą testów akwarystycznych mierzyłem przez kilka tygodni popyt roślin na NO3, PO4, Fe, Cu, a następnie korygowałem skład nawozu. Podczas testów składniki pokarmowe były dodatkowo dostarczane podczas karmienia ryb (raz dziennie), akwarium mam średniozarośnięte.

Nawóz nie wymaga, żadnego dodatkowego nawożenia np. potasem, żelazem itp, wystarczy karmić rybki i dozować CO2. Ponadto zawiera on tytnit, który znacząco przyśpiesza wzrost roślin. To nie chwyt marketingowy i fantazje, a prawda.. przynajmniej w moim akwarium.

Skład chemiczny:

zawiera: N, P, K, Mg, Fe, Mn, Zn, Mo, Cu, B, Ti, E202, E300

Do nawozu dodaję Sorbinian potasu (E202), który zapobiega rozwojowi grzybów, pleśni oraz Kwas askorbinowy (E300), który zapobiega rozwojowi bakterii. Oba konserwanty są w 100 % bezpieczne dla flory i fauny. Zapobiegają psuciu się nawozu. Przechowujemy w temperaturze pokojowej.


Dawkowanie:

Jedno kliknięcie pomki raz dziennie na 100 litrów wody w akwarium. Po podmianie wody 2 kliknięcia. Wydajność w akwarium 100 litrowym, ok 200 dni.

polakko 78
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: sob sie 14, 2010 4:06 pm
Lokalizacja: Pilaszków
Na imię mam: Artur
Płeć:

Mikro-makro

#2

Post autor: polakko 78 »

czy moze byc mikro i makro w jednym pojemniku.
mogę powiedzieć że mikro i makro mogą być w jednym pojemniku, wiele nawozów do roślin akwariowych jest tak komponowane np. Seachem Fluorish, TPN+.
Sprzedawca od którego kupiłeś jest bardzo dobrze znany w gronie Akwarystów uprawiających podwodne ogrody.
287l-roślinne

Autor
Uczen
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 6:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Mikro-makro

#3

Post autor: Uczen »

polakko 78 pisze:
czy moze byc mikro i makro w jednym pojemniku.
mogę powiedzieć że mikro i makro mogą być w jednym pojemniku, wiele nawozów do roślin akwariowych jest tak komponowane np. Seachem Fluorish, TPN+.
Sprzedawca od którego kupiłeś jest bardzo dobrze znany w gronie Akwarystów uprawiających podwodne ogrody.
Nawozu jeszcze nie kupilem, czekam na opinie,a o gosciu ze taki kozak nawet nie wiedzialem.
A przy okazji,zbiornik masz normalnie PROFESIONAL
Ostatnio zmieniony sob mar 31, 2012 7:44 pm przez Uczen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Mikro-makro

#4

Post autor: mimag »

Znawcą soli nie jestem ale np w metodzie EI jest zasada ze:

"Zawsze oddzielaj CSM+B (mikro) od NPK (makro), ponieważ ma skłonność do reagowania z fosforanami."

Byc moze w innych metodach jest inaczej bo sklady sa inne ale tutaj mikro i makro nie wolno podawac razem.
100x40x50 JUWEL RIO 180
ODPOWIEDZ