Uszkodzony zaworek precyzyjny?

ODPOWIEDZ

Autor
uniqer
Gaduła
Posty: 102
Rejestracja: śr maja 25, 2011 8:23 am
Lokalizacja:
Płeć:

Uszkodzony zaworek precyzyjny?

#1

Post autor: uniqer »

Witam,

Dziś zainstalowałem zakupiony od innego użytkownika fawa zestaw co2. Stał sobie u mnie jakiś miesiąc zanim znalazłem chwilę czasu na podłączenie.
Sprawa dotyczy zaworka precyzyjnego z szybkozłączką. Podejrzewam jego uszkodzenie.
Objawy są takie, że niezależnie czy jest maksymalnie odkręcony czy zakręcony to i tak gaz przechodzi jakby go nie było. Tzn. odkręcenie zaworów na maksa daje power na maksa :? . Do elektrozaworu, który znajduje się tuż przez zaworkiem precyzyjnym jest ok. tzn. odcięcie zasilania elektrozaworu powoduje prawie natychmiastowe odcięcie gazu.
Zworkek precyzyjny mógł się zepsuć. Macie jakieś pomysły?
Jeśli kupię nowy to poradzę sobie z jego instalacją? Czym się uszczelnia takie zestawy przy skręcaniu?
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Uszkodzony zaworek precyzyjny?

#2

Post autor: Drottnar »

A może założyłeś ten zaworek odwrotnie?

Autor
uniqer
Gaduła
Posty: 102
Rejestracja: śr maja 25, 2011 8:23 am
Lokalizacja:
Płeć:

Uszkodzony zaworek precyzyjny?

#3

Post autor: uniqer »

Drottnar pisze:A może założyłeś ten zaworek odwrotnie?
Jak napisałem ...ten zestaw działał u innego użytkownika wcześniej. Nic z nim nie robiłem oprócz odkręcenia calej cześci reduktora, w celu napełnienia butli.
Poza tym stary nie wiem jak można zainstalować taki zaworek odwrotnie. http://sklep.roslinyakwariowe.pl/techni ... e82ff69e33" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Kidzio
Zapaleniec
Posty: 314
Rejestracja: sob sty 08, 2011 4:06 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Dan
Płeć:

Re: Uszkodzony zaworek precyzyjny?

#4

Post autor: Kidzio »

Może zapytaj sprzedającego czy miał wady, cena była jakaś promocyjna ?
54 L krewetkowy raj

Autor
uniqer
Gaduła
Posty: 102
Rejestracja: śr maja 25, 2011 8:23 am
Lokalizacja:
Płeć:

Uszkodzony zaworek precyzyjny?

#5

Post autor: uniqer »

Kidzio pisze:Może zapytaj sprzedającego czy miał wady, cena była jakaś promocyjna ?
Pytałem. Nie miał wad. Użytkownik w porządku, próbował mi dziś jeszcze pomóc telefonicznie, ale skończyły nam się pomysły.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: Odp: Uszkodzony zaworek precyzyjny?

#6

Post autor: Drottnar »

uniqer pisze:
Drottnar pisze:A może założyłeś ten zaworek odwrotnie?
Jak napisałem ...ten zestaw działał u innego użytkownika wcześniej. Nic z nim nie robiłem oprócz odkręcenia calej cześci reduktora, w celu napełnienia butli.
Poza tym stary nie wiem jak można zainstalować taki zaworek odwrotnie. http://sklep.roslinyakwariowe.pl/techni ... e82ff69e33" onclick="window.open(this.href);return false;
fakt. Takiego się nie da zamontować odwrotnie.

___

Wysłane z telefonu. Za ewentualne błędy przepraszam.

shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Uszkodzony zaworek precyzyjny?

#7

Post autor: shadowrider »

Potwierdzam te zaworki to straszna lipa - przy dużym ciśnieniu, lub zawilgotniony nie działa. Ja zrobiłem sobie przedzaworek :)

Autor
uniqer
Gaduła
Posty: 102
Rejestracja: śr maja 25, 2011 8:23 am
Lokalizacja:
Płeć:

Uszkodzony zaworek precyzyjny?

#8

Post autor: uniqer »

A jak przy taki rozwiązaniu wpinasz wężyk do reduktora? Poproszę o fotkę :). Muszę rozważyć wszystkie możliwości naprawy :).

shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Uszkodzony zaworek precyzyjny?

#9

Post autor: shadowrider »

Oj zdjęcia tak łatwo nie zrobię bo jest to głęboko pochowane i wyciągam tylko przy zmianie butli.
Ogólnie za reduktorem jest elektrozawór, potem zaworek precyzyjny ale trochę lepszy:
http://www.akwarystyczny24.pl/zaworek-p ... -1868.html" onclick="window.open(this.href);return false;
za nim trójnik rozdzielający gaz na 2 akwaria a potem to co na zdjęciu powyżej.

Autor
uniqer
Gaduła
Posty: 102
Rejestracja: śr maja 25, 2011 8:23 am
Lokalizacja:
Płeć:

Uszkodzony zaworek precyzyjny?

#10

Post autor: uniqer »

Ok, kupiłem taki sam zaworek jak prezentuje shadowrider. zastosowałem podobny "przedzaworek" i nadal straszna kicha. Zakręcony na maksa nic nie powstrzymuje. Gaz bąbluje jak szalony.

Nie wyobrażam sobie jak można ustawić np 1 bąbelek na sekundę.

Mam prośbę. Może ktoś z Was wrzucić filmik jak macie ustawione dozowanie. chodzi mi o ujęcie z licznikiem bąbelków, ustawieniem zaworka precyzyjnego oraz ujęciem dyfuzora (jak mocno bąbluje w akwarium.) Byłoby mi to pomocne. Spróbuję zrobić jakieś własne rozwiązanie.

shadowrider
Uzależniony
Posty: 575
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 3:48 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Uszkodzony zaworek precyzyjny?

#11

Post autor: shadowrider »

E ja na swoim przedzaworku mogę ścisnąć wężyk tak że nic nie przechodzi. Pokaż jak go zrobiłeś - może nie ściska wystarczająco mocno. A i jak zakręcisz to poczekaj z 10 min. - ciśnienie za nim spada z opóźnieniem.

Autor
uniqer
Gaduła
Posty: 102
Rejestracja: śr maja 25, 2011 8:23 am
Lokalizacja:
Płeć:

Uszkodzony zaworek precyzyjny?

#12

Post autor: uniqer »

Dobrze zrobiłem. Mogę ścisnąć tak że nic nie przechodzi. Ale już nie w tym rzecz.

Naprawdę proszę o filmiki z waszych akwa, szczególnie z ujęciem licznika bąbelków. Proszę :D :D :D
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Uszkodzony zaworek precyzyjny?

#13

Post autor: grazdar1 »

Powiem tylko CAMOZZI i zapomnij o problemach
grazdar1
ODPOWIEDZ