Zahamowany wzrost roślin i jasne wybarwienie, jaka przyczyna

ODPOWIEDZ

Autor
Mojżesz@
Uczestnik
Posty: 47
Rejestracja: wt lis 30, 2010 10:56 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Zahamowany wzrost roślin i jasne wybarwienie, jaka przyczyna

#1

Post autor: Mojżesz@ »

1. Akwa restart ok 03.11.2012
2. 112
3. moc oświetlenia0.72W/L 2x24W OSRAM865 i środek SYLVANIA AQUASTAR
4. co tydzień o godzine zwiększałem teraz doszedłem do 9 h zaczynałem od 6h
5. Podłoże PRO SOIL 16litró
6. Filtracja - kubł terta ex700 + wewnętrzny mini Aquel
7. cel- wypasiona zieleń i piękna łączka
8. Rośliny- szybciej sami się zorientujecie niż ja znajdę nazwy bo nie pamiętam.
9. Ryby - kosiarka neonka 2 mieczyki, 1x danio,1x piskor, 4x chyba brzanka piecioprega
10. Podmianki co tydzień 50%-
11. Nawozy - Sole + ferropol 24 zmieniłem kiedyś na starym akwa testowałem mikro intermagu plus
12. CO2 bimber przez reaktor kostka lipy na wylocie z kubła
13. Parametry wody -na dzień dzisiejszy NO3 10, FE 1,5 SKALI ZABRAKŁO,ph6,8 kh6 i PO4 00
moim problemem jest zahamowanie wzrostu roślin poniektórych. Od samego początku zalania akwa podawałem jedynie potas aż przez dwa tygodnie, następnie dodałem ferropol24 po 2 krople dziennie + KH2PO4 0,140mg/l, KNO3 nie dawałem bo miałem na samym początku z testu JBL 30ppm, z czasem już spada na dzień dzisiejszy mam ok 10ppm. Nie podawałem KNO3 ze względu by wyrównać stosunek no3 do po4 gdzie na co dzień po4 mam 0 ( czy to rośliny mi tak łykają fosforany?, a może podłoże). Co do potasu dawałem dawkę dzienną 2,569mg/l + ferropol 24 tydzień temu zorientowałem się że ferropol także ma w skladzie potas :/ ile? cholera go wie ( może zatrucie potasem?). od niedzieli nie podaje ferropolu bo! uznałem że ma też za dużo fe i z tond tak wysokie pomiary ponad 1,5ppm (zatrucie żelazem?), przeskoczyłem na mikro intermagu + potas i po4 + carbo codziennie 20 kropli połowe dawki bo i tak mam bimber i CO2 na poziomie 20mg/l (stały test jbl).
Dziś podmienię wodę by się pozbyć trochę Fe bo opstawiam że to jest właśnie przyczyną zahamowania wzrostu.
polisperma rośnie super, mech tak sobie, wgłębka i trawnik marnie Henio też nie zaciekawe ma kolorki.
Co proponujecie wy bardziej doświadczeni?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7a4 ... 54d7a.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e4f ... 6ce3b.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1d7 ... 3d276.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Hooltayos
Fanatyk
Posty: 1106
Rejestracja: śr sty 04, 2012 9:45 am
Lokalizacja: Ząbki
Płeć:

Zahamowany wzrost roślin i jasne wybarwienie, jaka przyczyna

#2

Post autor: Hooltayos »

13. Zatrucie żelazem, brak PO4.
Podłoże może buforować po4.

Autor
Mojżesz@
Uczestnik
Posty: 47
Rejestracja: wt lis 30, 2010 10:56 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Zahamowany wzrost roślin i jasne wybarwienie, jaka przyczyna

#3

Post autor: Mojżesz@ »

Co proponujesz? zwiększyć dawkę po4 i zaprzestać podawac mikro?
Awatar użytkownika

Hooltayos
Fanatyk
Posty: 1106
Rejestracja: śr sty 04, 2012 9:45 am
Lokalizacja: Ząbki
Płeć:

Zahamowany wzrost roślin i jasne wybarwienie, jaka przyczyna

#4

Post autor: Hooltayos »

Nie wiem jak często podajesz mikro.
PO4 - zwiększaj bardzo powoli.
To że konsumuje się NO3 to dobry znak - że jednak PO4 w jakimś stopniu jest konsumowane.
Żelazo zbij do 0,2 podmianami.

Dawaj normalnie EC wg dawek producenta, CO2 niech se leci - bimbrownia jest niestabilna, dlatego trzeba dawać EC.

Autor
Mojżesz@
Uczestnik
Posty: 47
Rejestracja: wt lis 30, 2010 10:56 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Zahamowany wzrost roślin i jasne wybarwienie, jaka przyczyna

#5

Post autor: Mojżesz@ »

Mikro podaje codziennie tak jak napisalem:/. Ale zrobie tak jak napisałeś i podziele towje zdanie. thx
ODPOWIEDZ