Symfonia złota - czy warto

ODPOWIEDZ

Autor
moroboro
Gość
Posty: 4
Rejestracja: śr mar 23, 2011 12:37 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Symfonia złota - czy warto

#1

Post autor: moroboro »

1. Kiedy akwarium zostało zalane (data) - 01.03.2012
2. Litraż i wymiary akwarium -240 /120x40x50/
3. Jakie jest oświetlenie (moc-W/L) - 2x54W T5 /gro lux/aquarelle/
4. Jak długo świecisz (ile godzin) - 9h
5. Podłoże - mieszanka ziemi ogrodowej z piaskiem rzecznym, keramzytem, węglem akt, podłożem mhk filtus floran, kulkami glinianymi przykryte siatką, na to żwir 2-3 mm
6. Filtracja - eheim 2236, 2224, fan2
7. Typ zbiornika (Twoje założenie lub cel do jakiego dążysz, np.ogólny, roślinny itd.) - ogólny
8. Rośliny (ile, jakie) - limnophila sessiliflora, Vallisneria spiralis L, Anubias barteri, Hygrophila polysperma, Ceratophyllum demersum, Cryptocoryne wendtii green, Echinodorus Lena, Vesicularia sp.
9. Ryby (ile, jakie,) - 2 skalary, 5 żałobniczek, 3 sumiki szkliste/pozostałośc z większego stada/, 3 bocje wspaniałe, 6 kirysków pstrych, 1 labeo, 1 glonojad syjamski, 1 duch amazoński, 2 zbrojniki niebieskie z rodziną /10-15 maluchów/
10. Podmianki (jak duże,jak często,jaka woda) - cotygodniowo 25-40%,
11. Nawozy (czy podajesz, jakie, ile) - tetra w płynie wg wskazańproducenta
12. CO2 (czy jest, jak dystrybuowane) - bimbrownia
13. Parametry wody (aktualne wyniki testów jakie posiadasz) -pH 6,8 NO3 - 5 NO2-0 GH - 5, KH-3
14. Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik - ?
15. Fotka -
Opis problemu - Jak w tytule, czy ktoś z Was to zna, czy warto http://allegro.pl/nawoz-symfonia-zlota- ... 49160.html" onclick="window.open(this.href);return false; kupic?
Awatar użytkownika

Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Symfonia złota - czy warto

#2

Post autor: Coatl1987 »

Ja znam i używałem...

Efektów ogólnie brak... zobacz sam http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=22&t=16914" onclick="window.open(this.href);return false; i po kilku miesiącach stosowania http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=22&t=14693" onclick="window.open(this.href);return false;. Wzrost roślin zatrzymał się i dopiero po odstawieniu nawozów coś zaczyna rosnąć.

Większość ludzi nie poleca gotowych nawozów typu symfonia złota, ja akurat przesadziłem z potasem/fosforem i nie sprawdzałem poziomu żelaza ale ogólnie nie jestem zadowolony. Poza tym z tego co pisali inni lepiej podawać oddzielnie makro i mikro niż taki mix...

Co do akwarium to czy nie za wcześnie wpuściłeś rybki? I Co2 z bimbrowni to chyba trochę za mało przy takim litrażu chyba że z jakiejś mega butli :P Spróbuj dodawać na razie co2 z bimbrowni i easycarbo w płynie i sprawdź efekty. Poza tym myślę że jak dasz roślinkom trochę czasu to powinny się zaaklimatyzować i zacząć rosnąć, ale ze mnie żaden specjalista skoro sam się uczę więc moja opinia może być niemiarodajna :]

Autor
moroboro
Gość
Posty: 4
Rejestracja: śr mar 23, 2011 12:37 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Symfonia złota - czy warto

#3

Post autor: moroboro »

Słuchaj podałem datę zalania 01.03.2012. Nie pamiętam, może to było wcześniej... Przy okazji wrzucę zdjęcie zbiornika. Thx za odpowiedź. Jestem trochę zielony w kwestii nawożenia, ale nie mam jakichś wielkich ambicji aby był to wymuskany roślinniak, ot po prostu by rośliny rosły i były zielone. Teraz trochę rosną, co tydzień wywalam dużo do kosza. Niestety pojawiły się zielenice i krasnorosty. Jestem w trakcie nierównej walki.
ODPOWIEDZ