Co2 co kupic

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Lilek
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 9:43 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

Co2 co kupic

#1

Post autor: Lilek »

Witam. To moj pierwszy post wiec sory jesli cos nie tak. Chce kupic zestaw co2 , co myslicie o tym zestawie http://www.plantagarden.pl/zestawy-co2- ... a-21l.html" onclick="window.open(this.href);return false;. zgory dziekuje za pomoc.

Koziol
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 6:19 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Rafal

Co2 co kupic

#2

Post autor: Koziol »

Zestaw ok tylko że podobny można kupić dużo taniej.
Awatar użytkownika

Autor
Lilek
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 9:43 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

Co2 co kupic

#3

Post autor: Lilek »

Jesli mozna kupic taniej to bardzo prosze o namiary
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Co2 co kupic

#4

Post autor: jgoluch »

Poszukaj na allegro:
- używanej butli (opcja nowej) ok 130zł / 190zł - przy używce, ważne aby miała legalizację
- reduktor ok 50zł, ale używki mogą być taniej
- zaworek precyzyjny (Camozzi/Grunn) ok 50zł - i jak wyżej
- licznik bąbelków, zaworek przeciwzwrotny - max 20zł
- reaktor/dyfuzor/atomizer - w zależności co się wybierze ceny od 20zł, można też samemu zrobić reaktor
- wężyk, taśma teflonowa - 6zł
- elektrozawór 20 (najsłabszy) - 100 (porządniejszy) - jest to opcja, wiele osób podaje CO2 przez 24h/dobę.
Mam u siebie w każdym zestawie elektrozawór, ale po prostu go nie używam (zawsze jest włączony, a CO2 podawane).
- programator - jeśli ma się elektrozawór - koszt 10zł manualny - 30 elektroniczny

SUMA:
Podsawowy zestaw wyjdzie poniżej 300zł, za taki jak w linku będzie podobnie.

Wszystko zależy od tego jak sobie taki zestaw skompletujesz.
Czy wybierzesz markowe podzespoły, czy też pokusisz się o tańsze zamienniki.
Które lepiej wybrać? Zostawiam to już tobie.

IMO kompletowanie jest lepsze, bo wszystko możesz sobie dowolnie skonfigurować, tak jak Ci to odpowiada.
Jeżeli jednak chcesz gotowy, dobry produkt, nie bawiąc się w dobieranie podzespołów, to bierz śmiało ten zestaw.
Cena jak widać, bardzo porównywalna.
Awatar użytkownika

Autor
Lilek
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 9:43 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

Co2 co kupic

#5

Post autor: Lilek »

Wielkie dzieki za podoowiedz. Jeszcze nigdy nie uzywalem co2 z butli, wiec zakupie zestaw z wygody i braku doświadczenia (male dzieci w domu i gdybym źle to poskładał żona dała by mi popalić). Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc. Do usłyszenia niebawem

marschal

Co2 co kupic

#6

Post autor: marschal »

Zwróć uwagę na elektrozawór. Chodzi o to, że spora część elektrozaworów pracuje głośno i bardzo się nagrzewa. Sam używam Grun System i mogę go z przekonaniem polecić. Naprawdę lepiej dołożyć parę zł i mieszkać w ciszy :)
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Re: Co2 co kupic

#7

Post autor: jgoluch »

Ja mam dwa:
Gruna - 1,5W, jest cichutki i się nie nagrzewa,
Magnum - ok 13W, jest ledwie słyszalny, jednak faktycznie mocno sie grzeje.
Co do jego (drugiego) głośności, to jest ulokowany obok kubełka Eheim 2213 i bardziej słyszalny jest kubełek. Zawsze głośność elektrozaworu regulowałem odpowiednim dokręceniem cewki (tak na wyczucie), warto spróbować, gdyż dokręcona za mocno/słabo cewka, potrafi sprawić, że faktycznie elwktrozawór hałasuje, ale tak jest nawet w Grun'ie.
Co do grzania się.... Jeżeli jest on umieszczony w szafce, to nie ma problemów, gorzej jak ma stać gdzieś obok akwarium na otwartej o dostępnej przestrzeni. Wtedy trzeba zwrócić uwagę by nikt nie złapał go w rękę na dłużej niż 1 sekunda.

Nie wiem natomiast jak ten elektrozawór ACL, ma on 3,5W, więc dość mało, nie powinien się grzać.

Ale to tylko moje zdanie.
________________
Patapatalknięte
Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1458
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

Co2 co kupic

#8

Post autor: Winter »

Ma dokładnie ten zestaw, kupowany w PlantaGarden (choć poprzez Allegro) i jestem bardzo zadowolona. Elektrozawór jest niesłyszalny, choć przez kilka pierwszych dni delikatnie buczał. Potem się "dotarł".

Jedyne co bym doradziła, to zaopatrzyć się jednak w taśmę teflonową. Większość nypli tego nie potrzebowała (są z uszczelkami), ale jeden uparcie przepuszczał i koniec końców został przeze mnie "doszczelniony".
Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm
Awatar użytkownika

Autor
Lilek
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 9:43 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

Co2 co kupic

#9

Post autor: Lilek »

Dziekuje za fachowe porady, zestawik juz zamówiony teraz czekam tylko no dostawe. Niewykluczone że będę miał kilka pytań co do regulacji, ile babelkow na sekundę, czy roslinki maja bablowac itp. Fajne jest to ze jest na kogo liczyć. Dzięki
ODPOWIEDZ