Easy carbo + symfonia złota

ODPOWIEDZ

Autor
ppaula2

Easy carbo + symfonia złota

#1

Post autor: ppaula2 »

Dostałam torebeczkę symfonii złotej.
Leży i patrzę się na nią.
Daję EasyCarbo (od jutra 2ml na 96l).
I teraz nasuwa się pytanie:
Czy mogę dodać następne 2 ml symfonii złotej?
A do krewetkarium też mogę dać 0,5ml?

gala32
Gaduła
Posty: 179
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 6:44 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Easy carbo + symfonia złota

#2

Post autor: gala32 »

symfonia to nawóz mikro do tego przydało by się dodać K2SO4
na temat jak rozrabiać i ile lać musisz poszukać po necie
osobiście nie używałem ale słyszałem same pochlebne opinie

Autor
Linf

Re: Easy carbo + symfonia złota

#3

Post autor: Linf »

gala32 pisze:symfonia to nawóz mikro do tego przydało by się dodać K2SO4
K2SO4 to tylko sam potas a reszta macro :?: Fosfor i azot też są istotne.Bawiąc się w sole musisz zaopatrzyć się w testy takie jak NO3 i PO4.Dawkowanie macro w postaci soli zależy od baniaka (wielkości baniaka i sposobu rozrobienia soli) ponieważ ten sam roztwór w każdym baniaku będzie podnosił inaczej parametry poszczególnych pierwiastków.Potas musisz utrzymywać w odpowiednim stężeniu tak samo jak stosunek N:P.Znaczenie też ma oświetlenie jakiej mocy i na jaki baniak.To tak po krótce. ;)

Autor
ppaula2

Re: Easy carbo + symfonia złota

#4

Post autor: ppaula2 »

A mam jeszcze pytanie.
Czy jak wlewacie EasyCarbo to staracie się lać po całym zbiorniku czy tylko w jednym miejscu?
A co z rybami jak podpłyną pod wlewany nawóz?
Nie za duże stężenie na raz?

Autor
Linf

Re: Easy carbo + symfonia złota

#5

Post autor: Linf »

Leję pod wylot z filtra a ruch wody sam rozprowadza EC po całym baniaku.
Awatar użytkownika

lovelas1988
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 5:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Easy carbo + symfonia złota

#6

Post autor: lovelas1988 »

Jeśli myślisz nawozić solami musisz mieć stabilne CO2. Jeśli chodzi o symfonię to też ją posiadam lecz po tym jak ją rozrobiłem zauważyłem osad na dnie butelki. Coś zaczeło się odkładać, po uzgodnieniach z kolegą używam mikro firmy "Intermag" + pełne makro (K2SO4, KNO3, KH2PO4, MgSO4*7H2O) . Jak na Twoje akwarium to zrób mieszankę (mikro + makro)

Jeśli będziesz podawać suche sole musisz zachować zasade cotygodniowej podmiany wody 30 %(<--minimum)- 50%

Makro na 90 L

- K2SO4 (nie musisz dodawać, dawka potasu bedzie w KNO3) 3 łyżeczki

- KNO3 - 5 łyżeczek

- MgSO4*7H2O - 7 łyżeczek

- KH2PO4 - 0,5 - 1 łyżeczki

Do tego woda dest. lub RO, zalewasz tą miksturę do 500 ml wody.

Mikro na 90 L

-Mikro "intermag" - 25 ml + 475 ml wody dest. lub RO

Tak jak pisałem, możesz sobie zrobić mikro i makro oddzielnie, lub do nawozu makro dolać 25 ml mikro "intermagu" i zalać wodą do 500 ml.

Mikro ma dobre Chelaty i nic się nie odkłada po rozrobieniu także mozna podawać razem.

Ważną zasadą jest aby obserwować to co się robi, tzw. Metoda EI (estimative Index) jest łatwa jeśli jesteś cierpliwa i wiesz, że efekty nie przyjdą same.

Dozowanie :

-co drugi dzień po 20 ml (jeśli jest mikro i makro w jednym roztworze)

Na początku z EI jest wiele problemów, tj. glony nitkowate ale jeśli główny składnik makro czyli CO2 jest na wysokim poziomie 20-30 ppm to nie ma problemów.

Do tej metody z wlasnego doświadczenia wiem, że musisz posiadać reaktor do rozpuszczania CO2 + oczywiście butle CO2 :)

Jakiekolwiek metody typu sam dyfuzor nie są tak wydajne jak reaktor CO2. Dlatego przemyśl to i przygotuj się początkowo na małą inwazje glonów :)

Mikro "intermag" jak i sole można kupić od tego Pana z allegro http://www.allegro.pl/item997401824_kh2 ... _99_9.html


Pozdrawiam. :)
Ostatnio zmieniony pn kwie 19, 2010 8:05 pm przez lovelas1988, łącznie zmieniany 1 raz.

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Easy carbo + symfonia złota

#7

Post autor: froster »

lovelas1988, a jesli mam zbiornik 240l brutto okolo 180l netto to mam sobie dozowac x2 ww dawki jesli dobrze zrozumialem?
ODPOWIEDZ