Jeszcze raz o błonie bakteryjnej

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
mokuru
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: sob sie 14, 2010 7:21 am
Lokalizacja:
Płeć:

Jeszcze raz o błonie bakteryjnej

#1

Post autor: mokuru »

Zauważyłem, że po podaniu nawozów pod koniec dnia pojawia mi się kożuch bakteryjny na tafli. Nie bardzo wiem dlaczego? :roll:

Leję easy life nitro, potas i fosfor w sporych dawkach, ale testy pokazują codziennie bardzo małe stężenie azotu i potasu.

Ki diabeł?

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jeszcze raz o błonie bakteryjnej

#2

Post autor: Jola75 »

Po pierwsze jakie masz podłoże ? po drugie nie masz w filtrze jakiś wkładów które toi wchłaniają ? Co do błony ja również nawożę Easy lifem i nic takiego u mnie nie występuję, chyba szukałabym przyczyny gdzie indziej, u mnie kiedyś przyczyną był pokarm :D
Awatar użytkownika

mat25
Maniak
Posty: 842
Rejestracja: wt maja 18, 2010 10:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jeszcze raz o błonie bakteryjnej

#3

Post autor: mat25 »

U mnie kurcze też błona występuje niestety, przyczyny na razie określić nie potrafię (dziwne tym bardziej że jest w kubełku chemi pure elite)
Mateusz

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jeszcze raz o błonie bakteryjnej

#4

Post autor: Jola75 »

mat25 pisze:U mnie kurcze też błona występuje niestety, przyczyny na razie określić nie potrafię (dziwne tym bardziej że jest w kubełku chemi pure elite)
Ty masz świeży baniak, ja na starcie na 112 miałam podobnie
Awatar użytkownika

Autor
mokuru
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: sob sie 14, 2010 7:21 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jeszcze raz o błonie bakteryjnej

#5

Post autor: mokuru »

Jola75 pisze:Po pierwsze jakie masz podłoże ? po drugie nie masz w filtrze jakiś wkładów które toi wchłaniają ? Co do błony ja również nawożę Easy lifem i nic takiego u mnie nie występuję, chyba szukałabym przyczyny gdzie indziej, u mnie kiedyś przyczyną był pokarm :D
ADA Amazonia II, a w kuble wkład bio eheima... taki jak do filtrów eheima :)

[ Dodano: Nie Paź 03, 2010 9:56 pm ]
mat25 pisze:U mnie kurcze też błona występuje niestety, przyczyny na razie określić nie potrafię (dziwne tym bardziej że jest w kubełku chemi pure elite)
Ja na początku ją miałem jak lałem bakterie po podmianach. Cholera wie może za dużo :D. Później był spokój, aż zacząłem lać te nawozy :D

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jeszcze raz o błonie bakteryjnej

#6

Post autor: Jola75 »

AII jest świeża. To to normalne każde podłoże tego typu wchłania kolosalne ilości macro. Pisałam ci że u mnie tak jest a startowałam na ASII :D
Awatar użytkownika

Autor
mokuru
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: sob sie 14, 2010 7:21 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jeszcze raz o błonie bakteryjnej

#7

Post autor: mokuru »

Wiem wiem i bardzo sobie cenie Twoje rady :), dlatego też leje ile wlezie, ale skąd ta błona? Podobno molinezje to lubią, ale jakoś nie pasują mi do obsady :cool:

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jeszcze raz o błonie bakteryjnej

#8

Post autor: Jola75 »

no nie lej ile wlezie ponieważ możesz przedobrzyć, puki ci wchłania to parametrów nie ustawisz, może faktycznie za dużo lejesz i stąd ta błona, lej żeby macro było, wykrywalne podobnie jak u mnie, a stosunki ustabilizujesz po tym jak ci podłoże przestanie wchłaniać.
Awatar użytkownika

Autor
mokuru
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: sob sie 14, 2010 7:21 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jeszcze raz o błonie bakteryjnej

#9

Post autor: mokuru »

Jola75 pisze:no nie lej ile wlezie ponieważ możesz przedobrzyć, puki ci wchłania to parametrów nie ustawisz, może faktycznie za dużo lejesz i stąd ta błona, lej żeby macro było, wykrywalne podobnie jak u mnie, a stosunki ustabilizujesz po tym jak ci podłoże przestanie wchłaniać.
Testuje codziennie i ani razu fosfor mi nie wyszedł na skali więcej niż 0 :D

Azot raz był na poziomie 5mg/l

Potasu nie mierzę, ale też szklankami go nie wlewam ;)

[ Dodano: Nie Paź 03, 2010 10:12 pm ]
Do mikro na razie się nie dotykam...

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jeszcze raz o błonie bakteryjnej

#10

Post autor: Jola75 »

Ja prawie całą butlę potasu zużyłam w ciągu 3 tygodni :D fosfor po wlaniu nawozów mam max 0,50 wieczorem niewykrywalny azot po nawozach 10 wieczorem go nie ma, potasu na twój baniak lej max 30ml tygodniowo to i tak trzy krotna dawka (ja lałam tyle jak mi rośliny w akwa wychodziły).
Ostatnio zmieniony ndz paź 03, 2010 10:16 pm przez Jola75, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
mokuru
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: sob sie 14, 2010 7:21 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Jeszcze raz o błonie bakteryjnej

#11

Post autor: mokuru »

Jola75 pisze:Ja prawie całą butlę potasu zużyłam w ciągu 3 tygodni :D fosfor po wlaniu nawozów mam max 0,50 wieczorem niewykrywalny azot po nawozach 10 wieczorem go nie ma, potasu na twój baniak lej max 30ml tygodniowo to i tak trzy krotna dawka (ja lałam tyle jak mi rośliny w akwa wychodziły).
Ach żeby tak mi wychodziły... :cool:

akjak
Uczestnik
Posty: 47
Rejestracja: wt gru 23, 2008 3:38 am
Lokalizacja: Otwock-Świder
Płeć:

Re: Jeszcze raz o błonie bakteryjnej

#12

Post autor: akjak »

Witam poszukuję osoby która zrobi mi testy wody i rozpisze jakie nawozy potrzebuję i w jakiej ilości.
ODPOWIEDZ