Wierzycie w tą bajkę?

ODPOWIEDZ

Autor
Artexo
Zapaleniec
Posty: 245
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 10:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Wierzycie w tą bajkę?

#1

Post autor: Artexo »

Znalazłem to na allegro i jestem ciekaw czy jest to czegoś warte...
Próbował ktoś?
http://allegro.pl/1346849974-i1346849974.html
Awatar użytkownika

tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Wierzycie w tą bajkę?

#2

Post autor: tomekm »

Niestety kazde akwarium jest inne wiec nie ma cudow i to nie ma prawa dzialac.
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Re: Wierzycie w tą bajkę?

#3

Post autor: sum »

To może ja tak z przekory napiszę,że mogą być zbiorniki w których taki nawóz zadziała :mrgreen:
Zdecydowanie jednak osobiście wolę wiedzieć ile czego wlewam do akwarium.Proponuję makro w postaci soli i mikro w/g uznania.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

peater
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: czw lip 22, 2010 8:37 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Wierzycie w tą bajkę?

#4

Post autor: peater »

tak sie składa że kupiłem ten własnie nawóz od tego konkretnego Człowieka. bylo to na poczatku moich doswiadczen z baniakiem roslinnym (duzo swiatla + co2 + duuuuzo roslin) i doszlo do "tragedii"... na roslinach zaczely pojawiac sie niedobory, wiec zwiekszalem zgodnie z instrukcja dawki nawozu... a tu coraz gorzej ... wreszcie doszlo do tego ze zielenice opanowaly szyby a rosliny marnialy...

co sie okazalo ? ano tu jest ściema (cytat z aukcji) :
"pełnowartościowy nawóz ze wszystkimi składnikami"

to nie jest prawdą - ten nawóz nie zawiera azotu (a przynajmniej nie w postaci NO3), wątpię też by zawierał fosfor...

tak więc ten nawóz jest do typowego akwa z duża obsadą ryb, gdzie makro nie zabraknie i nie trzeba go będzie dodawać w nawozach. wydaje mi się że głównym składnikiem jest tu mikro - sam kolor proszku nawet na to wskazuje.

napisałem temu "miłemu" człowiekowi maila w tej sprawie ale zwyczajnie zostałem olany i odpuściłem sobie - od tamtej pory robie tak jak mówi sum - sam rozrabiam sole i dodaje tyle ile potrzeba.

pozdrawiam
Awatar użytkownika

grazdar1
Uzależniony
Posty: 693
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Wierzycie w tą bajkę?

#5

Post autor: grazdar1 »

zielenice są objawem przenawożenia -a nie braków -a ty jeszcze dosypywałeś ....
objawy przenawożenia są podobne do niedoborów a zielenice wskazywały nadmiar raczej
grazdar1
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Wierzycie w tą bajkę?

#6

Post autor: Władek Pompka »

peater pisze:tak sie składa że kupiłem ten własnie nawóz od tego konkretnego Człowieka. bylo to na poczatku moich doswiadczen z baniakiem roslinnym (duzo swiatla + co2 + duuuuzo roslin) i doszlo do "tragedii"... na roslinach zaczely pojawiac sie niedobory, wiec zwiekszalem zgodnie z instrukcja dawki nawozu... a tu coraz gorzej ... wreszcie doszlo do tego ze zielenice opanowaly szyby a rosliny marnialy...

Robiłeś testy wody, pomiary?

:roll:
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.

peater
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: czw lip 22, 2010 8:37 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Wierzycie w tą bajkę?

#7

Post autor: peater »

tak - test na no3 pokazywal 0 - mimo ze podawalem duze 2-3 krotne dawki zalecane, tym samym testem badam wode teraz podajac kno3 i wyniki sa takie jakich sie spodziewam
grazdar1 pisze:zielenice są objawem przenawożenia -a nie braków -a ty jeszcze dosypywałeś ....
wielu milosnikow roslinniakow sie z tym nie zgodzi - właśnie brak równowagi w nawożeniu jest bardzo silnym bodźcem dla rozwoju glonow - a zielenice punktowe i "pył" bardzo lubią mikro...

generalnie - wiem że moja pierwsza wypowiedz brzmi jak antyreklama dla tego nawozu i w sumie troche zaczynam zalowac ze tak to napisałem bo pewnie zaraz wywiaze sie wielka debata czy mialem prawo itp... (btw. nie mówię że nawóz jest zły!!! u mnie sie nie sprawdził bo w baniaku jest spore zapotrzebowanie na makro, ale w innym akwarium możliwe że będzie dawał lepsze rezultaty niż nawozy ADA)

ale niestety - po pomiarach i obserwacjach, napisałem do tego Pana maila o analogicznej do mojej tutejszej wypowiedzi treści - odpowiedział standardowo że każdy baniak jest inny i poprosił o opis akwa (nie zaprzeczył że w nawozie nie ma kno3) -> odpisałem ze szczegółami i nie było już odzewu. Wysłałem kolejnego, krótkiego maila przypominającego - też brak odzewu... więc jak dla mnie trafiłem w sedno...

i to tyle z mojej strony - kazdy sam decyduje jak i czym nawozi - ja chciałem się tylko podzielić bardzo konkretnymi doświadczeniami o które było zapytanie
Ostatnio zmieniony czw sty 13, 2011 12:14 pm przez peater, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Wierzycie w tą bajkę?

#8

Post autor: tomekm »

Zielenice to nie musi byc nadmiar nawozenia, tylko jak peater napisal rozchwianej rownowagi mikro i makro elementow, przed nastepnym nawozeniem lepiej robic testy i nie ufac we wszystko co pisza ;) co do nawozenia solami to jak najbardizej musze przyznac ze jest to najlepszy system nawozenia ( ze wzgledu na wzrost biomasy) ale nie najwygodniejszy wiec lepiej dobrac sposob dla siebie z uzgledeniem czasu i efektu ktory sie chce osiagnac ( nie kazdy lubi duzo kosic)
ODPOWIEDZ