Aqua Art Shrimp Mineral

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
andrewac
Zapaleniec
Posty: 207
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 10:10 pm
Lokalizacja: Warszawa Wola
Płeć:

Aqua Art Shrimp Mineral

#1

Post autor: andrewac »

Witam. Czy ktoś z was stsuje takie coś: Aqua Art Shrimp Mineral. Czy może coś o tym powiedzieć???

http://sklep.mcten.pl/preparaty-krewete ... ?cPath=166
Awatar użytkownika

mokuru
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: sob sie 14, 2010 7:21 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aqua Art Shrimp Mineral

#2

Post autor: mokuru »

A co chciałbyś wiedzieć? Bo wszystko co potrzebne jest na ulotce :)

Ja wlewam od paru dni i na razie żadna krewetka nie wyskoczyła :cool:
Awatar użytkownika

Autor
andrewac
Zapaleniec
Posty: 207
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 10:10 pm
Lokalizacja: Warszawa Wola
Płeć:

Re: Aqua Art Shrimp Mineral

#3

Post autor: andrewac »

Mokura ale mi chodzi o to jak stosuje się, bo tam jest napisane ze jedno naciśniecie na 4 litry i to wszystko. A mi chodzi o to czy to wlewam do podmienianej wody?, czy do RO czy bezpośrednio do akwa po podmianie. I czy te naciśnięcie na 4 litry jest na cały litraż akwarium czy na ten litraż podmienianej wody. I czy np. jak jedno naciśnięcie na 4 litry podnosi o 2 stopnie twardość gh, to czy można na te 4 litry psiknąć 2 lub 3 razy żeby twardość podnieść do 4 czy 6. ????
Awatar użytkownika

mokuru
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: sob sie 14, 2010 7:21 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aqua Art Shrimp Mineral

#4

Post autor: mokuru »

andrewac pisze:Mokura ale mi chodzi o to jak stosuje się, bo tam jest napisane ze jedno naciśniecie na 4 litry i to wszystko. A mi chodzi o to czy to wlewam do podmienianej wody?, czy do RO czy bezpośrednio do akwa po podmianie. I czy te naciśnięcie na 4 litry jest na cały litraż akwarium czy na ten litraż podmienianej wody. I czy np. jak jedno naciśnięcie na 4 litry podnosi o 2 stopnie twardość gh, to czy można na te 4 litry psiknąć 2 lub 3 razy żeby twardość podnieść do 4 czy 6. ????
mokuru proszę nie mokura :mrgreen:

Na mój rozum wlewasz do RO (czyli do 4l RO podniesie Ci jeden psik o 2GH), bo ile Ci podniesie w całym akwarium to zależy jakie tam masz GH i jaki litraż, a to już ciężka matematyka). Tak mi się zdaje.
Awatar użytkownika

Autor
andrewac
Zapaleniec
Posty: 207
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 10:10 pm
Lokalizacja: Warszawa Wola
Płeć:

Re: Aqua Art Shrimp Mineral

#5

Post autor: andrewac »

:oops: sorki za a na końcu. Czyli z Ro podmienianego mogę zrobić większą twardość, nic chyba nie zaszkodzi krewecią. Czy lepiej nie eksperymentować i lać według instrukcji. A i jak lejesz to to jak się rozpuszcza w RO???
Awatar użytkownika

mokuru
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: sob sie 14, 2010 7:21 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aqua Art Shrimp Mineral

#6

Post autor: mokuru »

andrewac pisze::oops: sorki za a na końcu. Czyli z Ro podmienianego mogę zrobić większą twardość, nic chyba nie zaszkodzi krewecią. Czy lepiej nie eksperymentować i lać według instrukcji. A i jak lejesz to to jak się rozpuszcza w RO???
No lejesz tyle ile chcesz uzyskać GH. Nie jestem specem, dopiero poznaje temat, ważne jakie masz wartości twardości ogólnej w zbiorniku :).

No i jakie krewetki ;)
Awatar użytkownika

Autor
andrewac
Zapaleniec
Posty: 207
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 10:10 pm
Lokalizacja: Warszawa Wola
Płeć:

Re: Aqua Art Shrimp Mineral

#7

Post autor: andrewac »

Ok. To i ja chyba zakupie i wypróbuje. A powiedz jak z rozpuszczeniem go w RO. Czy tak samo jak w hydro mineralu powstaje zmętnienie wody? czy nie?
Awatar użytkownika

mokuru
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: sob sie 14, 2010 7:21 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Aqua Art Shrimp Mineral

#8

Post autor: mokuru »

andrewac pisze:Ok. To i ja chyba zakupie i wypróbuje. A powiedz jak z rozpuszczeniem go w RO. Czy tak samo jak w hydro mineralu powstaje zmętnienie wody? czy nie?
Żadnej zawiesiny, czyściutko i co ważne nie podnosi twardości węglanowej :).
Awatar użytkownika

Autor
andrewac
Zapaleniec
Posty: 207
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 10:10 pm
Lokalizacja: Warszawa Wola
Płeć:

Re: Aqua Art Shrimp Mineral

#9

Post autor: andrewac »

A właśnie co do wartości węglowej. To jak to jest?, bo po kilku podmiankach wodą RO z tym Shrimpem twardość ogólną będe miał taką jaką chce w akwa ale węglowa wkońcu zejdzie do zera. I co wtedy.?
ODPOWIEDZ