Butla CO2

ODPOWIEDZ

Autor
Dami
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: czw lut 10, 2011 9:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Butla CO2

#1

Post autor: Dami »

Witam, jestem nowym użytkownikiem i chciałem zapytać o rade. Mianowicie myślę nad zakupem butli CO2. Wiadomo firma AquaMedic jest najlepsza ale koszt 2.500 złotych za cały komplet + miernik ph elektroniczny troszke mnie przerasta. Więc poszperałem po allegro i znalazłem coś takiego :

http://allegro.pl/high-end-profesjon...449280129.html

używa ktoś taki? ktoś się na tym zna? Wiem ze mierniki nie zawsze pokazują dobrą wartość ph ale dostałem już jedną opinie ze ten weipro jest całkiem całkiem wraz z testami zoolka kropelkowymi wykazuje mniej więcej na oko tą sama wartość ph.

czekam na wypowiedzi.
Pozdrawiam Damian.
Awatar użytkownika

tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Butla CO2

#2

Post autor: tomekm »

Nie wiem w jakim celu potrzebny Ci jest zestaw co2 , jesli do akwarium roslinnego to nie ma sensu komputera ph poniewaz czesto dzieki niemu sa wachania poziomu co2. Wachania takie zle wplywaja na rosliny za to bardzo dobrze na glony. Kup najprostszy zestaw co2
(nawet bez licznika) i to w zupełnosci starczy. Cena 2500zl jest przyznam troszke przegieta ja mieszcze sie w 300zl jak skladam zestaw co2.
Pozdrawiam
TomekM

Autor
Dami
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: czw lut 10, 2011 9:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Butla CO2

#3

Post autor: Dami »

tomekm pisze:Nie wiem w jakim celu potrzebny Ci jest zestaw co2 , jesli do akwarium roslinnego to nie ma sensu komputera ph poniewaz czesto dzieki niemu sa wachania poziomu co2. Wachania takie zle wplywaja na rosliny za to bardzo dobrze na glony. Kup najprostszy zestaw co2
(nawet bez licznika) i to w zupełnosci starczy. Cena 2500zl jest przyznam troszke przegieta ja mieszcze sie w 300zl jak skladam zestaw co2.
co2 potrzebne mi jest troszke do obnizenia odczynu PH no i do lepszego wzrostu roslin rzecz oczywsita ;P do tej pory robie to za pomoca ph- dolewajac do kazdego 15litrowego wiadra 5ml ;] Tropical PH- no i też nie chce dozować co2 w plynie chce isc za postepem i kupic butle. Bez komputera? skad bede wiedzial ile dozowac co2 1bombelek/sek? Nie znam sie na tym. Zle zaczne dozowac = plaga glonow :P wiec na ten temat mozna sie spierac i spierac :)
Jakbyś był uprzejmy powiedz co by bylo najlepszego do mojego akwarium i jakbys sam dozował co2 w takim akwarium jak posiadam?

To moje akwa : http://www.fawa.pl/topics15/9908.htm#89078

Pozdrawiam Dami.
Ostatnio zmieniony czw lut 17, 2011 5:49 pm przez Dami, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Butla CO2

#4

Post autor: tomekm »

Bąbelek/sec nie dziala poniewaz kazdy licznik daje inne bable. Ja puszczam codziennie troszke wiecej co2(regulujac zaw.precyzyjnym) i jak widze ze ryby zaczynaja lapac przyduche to troszke zmniejszam i zostawiam. Mam wtedy pewnosc ze wiecej co2 nie da sei dostarczyc. Co2 w plynie odpada bo nie zmienia ph. Ogolnie jesli chodzi o zbicie parametrow to lepiej juz isc w strone RO. Co do komutera to jest ok jesli chodzi o trzymanie parametrow ph ale ilosc mozliwego rozpuszcznia co2 jest rozna w zaleznosci od twardosci wody wiec moga wystawpic przeklamania i braki co2.
Pozdrawiam
TomekM

Autor
Dami
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: czw lut 10, 2011 9:27 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Butla CO2

#5

Post autor: Dami »

tomekm pisze:Bąbelek/sec nie dziala poniewaz kazdy licznik daje inne bable. Ja puszczam codziennie troszke wiecej co2(regulujac zaw.precyzyjnym) i jak widze ze ryby zaczynaja lapac przyduche to troszke zmniejszam i zostawiam. Mam wtedy pewnosc ze wiecej co2 nie da sei dostarczyc. Co2 w plynie odpada bo nie zmienia ph. Ogolnie jesli chodzi o zbicie parametrow to lepiej juz isc w strone RO. Co do komutera to jest ok jesli chodzi o trzymanie parametrow ph ale ilosc mozliwego rozpuszcznia co2 jest rozna w zaleznosci od twardosci wody wiec moga wystawpic przeklamania i braki co2.
jednym słowem i tak nie dobrze i tak.
Awatar użytkownika

tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Butla CO2

#6

Post autor: tomekm »

Nie do konca, mi nie zalezy na niskim ph itp. zalezy mi tylko na duzej ilosci co2 wiec moim sposobem ( doprowadzajac do przyduchy ryb) mam pewnosc ze wiecej co2 nie da sie dostarczyc.
Pozdrawiam
TomekM
ODPOWIEDZ