cześć :)

Tu się przedstaw (napisz o sobie i swoim zbiorniku)
ODPOWIEDZ

Autor
andzia01
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: czw mar 22, 2018 9:28 am
Lokalizacja: Śmiłowo

cześć :)

#1

Post autor: andzia01 »

Jestem Andzia, mam 30 lat. Przygodę z akwarystyką zaczęłam około 6lat temu- synek dostał w prezencie rybki w kulin :roll: . No więc szybko trzeba było coś wymyślić i tak oto trafiło do nas pierwsze 30l :) a do kuli trafił storczyk hehe:) wtedy człowiek był zielony i się uczył i dużo czytał różne fora bo sprzedawcom nie bardzo wierzyłam :) Po kilku latach przeskoczyłam na 180l :) jaka była radość. Teraz po "zgodzie " drugiej połówki kalkulacji kosztów (wiadomo, przy 3 dzieciaków wydatki są ) od maja 2017 mam zbiornik profilowany 350 L. Ponieważ trafiła się okazja na jego zakup to wszystko odbyło się szybko. Podczas przeprowadzki w większości wzięłam wodę ze starego akwarium, wszystkie roślinki plus dołożyłam nowe. Zmieniłam jedynie podłoże i tu mam na bokach i z tyłu czarny bazalt drobny a na przodzie na środku biały piasek kwarcowy. Mam 2 duże korzenie a na nich zaczepiony mech i przywiązane 2 paprotki. i pełno anubiasów mojej hodowli. Mam też ludwigię, eleocharisy, heteranthere, hygrophilę,echinodorusy,kabombbę. Taką wysoką trawkę wodną i na pewno coś jeszcze dokupię :).
Aktualnie poszukuję filtra do mojego akwarium i w kwietniu montuję dodatkowe oświetlenie - teraz ma 2* T8 o łącznej mocy 80w i dołożę jeszcze 2*T5 o łącznej mocy 108w i myślę, że to wystarczy. Bo będę miała około 0,6w/l.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

cześć :)

#2

Post autor: Lech-u »

Witaj, Andzia, na FAWA.
Fajnie, że się pojawiłaś.

I zapraszam do Galerii. A także do aktywnego pisania i udzielania się na forum.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

cześć :)

#3

Post autor: Miro »

Witaj :-D
z którego piszesz ? :shock:
Śmiłowo – wieś w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie sępoleńskim, w gminie Więcbork
Śmiłowo – wieś w województwie mazowieckim, w powiecie płockim, w gminie Bielsk
Śmiłowo – wieś w województwie wielkopolskim, w powiecie gostyńskim, w gminie Poniec
Śmiłowo – wieś w województwie wielkopolskim, w powiecie pilskim, w gminie Kaczory
Śmiłowo – osada leśna w województwie wielkopolskim, w powiecie pilskim, w gminie Kaczory
Śmiłowo – wieś w województwie wielkopolskim, w powiecie szamotulskim, w gminie Szamotuły

Autor
andzia01
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: czw mar 22, 2018 9:28 am
Lokalizacja: Śmiłowo

cześć :)

#4

Post autor: andzia01 »

ostatnie :)
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

cześć :)

#5

Post autor: Miro »

To u Ciebie chyba już wiosna ?

wkropce
Bywalec
Posty: 97
Rejestracja: sob sty 13, 2018 5:02 pm
Lokalizacja: Maciejowice
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

cześć :)

#6

Post autor: wkropce »

Cześć, kto raz zaszczepi w sobie to hobby, to łatwo z niego nie zrezygnuje. Wiem coś o powrotach. Witaj.

Autor
andzia01
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: czw mar 22, 2018 9:28 am
Lokalizacja: Śmiłowo

cześć :)

#7

Post autor: andzia01 »

Taaa zwłaszcza z tym śniegiem co padał rano :mrgreen: :) ale w akwarium chyba już tak bo 2 z 3 samców prętnika budują gniazda i ramirezom też zaloty w głowie :lol:

Autor
andzia01
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: czw mar 22, 2018 9:28 am
Lokalizacja: Śmiłowo

cześć :)

#8

Post autor: andzia01 »

wkropce pisze: czw mar 22, 2018 11:42 amCześć, kto raz zaszczepi w sobie to hobby, to łatwo z niego nie zrezygnuje. Wiem coś o powrotach. Witaj.
masz rację starsze dzieciaki (10 i 7 l) lubią sobie poobserwować co tam się dzieje w zbiorniku, czasem pomagają :) młoda ma nawet swoje mini akwarium - kotnik , w którym mieszka 20 krewetek i małe gupole. a mały brzdąc na razie tylko obserwuje :))
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

cześć :)

#9

Post autor: Miro »

Andzia, żebyś nie narzekała , wiosna dla Ciebie
https://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=43&t=7375&start=990

Autor
andzia01
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: czw mar 22, 2018 9:28 am
Lokalizacja: Śmiłowo

cześć :)

#10

Post autor: andzia01 »

hehe dzięki:)
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

cześć :)

#11

Post autor: marcinzabki29 »

Cześć, Witaj na Fawa.
Powroty do akwarystyki zawsze są fajne.
Ostatnio zmieniony czw mar 22, 2018 5:00 pm przez marcinzabki29, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Marcin
ODPOWIEDZ