Iquitos Bielany

Opinie o sklepach stacjonarnych. Każdy sklep w osobnym wątku.

rudykot
Maniak
Posty: 703
Rejestracja: sob gru 27, 2014 11:00 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Klaudia
Płeć:

Iquitos Bielany

#91

Post autor: rudykot »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Ja mam bardzo złe zdanie nt. tego sklepu jeśli chodzi o ich organizację pracy i ogarnięcie asortymentu o wprowadzanie klienta świadomie w błąd nie wspomnę. Jakiś czas temu szukałam akwarium 240 wraz z szafką, internet pokazał mi, że tam będzie wszystko i do tego fajnie finansowo. Gdzieś już mi się obiło o uszy, że sklep ten nie ma dobrej opinii i czesto nie ma tego co jest wystawione w internecie. Z racji tego, że jestem akwarystyczną fetyszystką i nie kupię niczego czego wcześniej nie dotknę, nie pomacam i nie powącham (no może lekka przesada) tylko odbiór osobisty wchodził w grę. Złapałam za telefon i zadzwoniłam, zostałam zapewniona, że jest, a po informacji, że będę za góra godzinę po odbiór zostałam zapewniona, że już akwarium i szafka będą wyciągnięte i radośnie na mnie czekać. Pełna radości zaczęłam robić wieeeeelkie oczy zbitego spaniela do mojego partnera, zaopatrzyliśmy sie w koce, wsadziliśmy tyłki do samochodu i pognaliśmy jak szaleni do celu. Na miejscu oczywiście co ? Pierwsze słyszą, szef (z nim gadałam), nic nie przekazał, oni nawet nie wiedzą czy takie akwarium jest na stanie a o safce mogę zapomnieć albo zdecydować się na sporo droższa glossy. Furia sięgnęła zenitu. Szkło się znalazło- dostałam na nie całkiem spory rabat, ale nie o to chodzi.... człowiek dzwoni, upewnia się, jest zapewniony, że to wszystko już na niego będzie czekać, zajedzie, zaplaci i z uśmiechem na ustach pogna do domu startować nowe szkielko. A tu jeszcze wywiało nas do łomianek do sklepu aquaela gdzie już nas zapewniono, że safka jest, jest odłożona i możemy przyjezdzać. Po dojechaniu do celu i wejsciu do sklepu z dusza na ramieniu i niepewnością w oczach - jest ! Cała historia suma - sumarum skończyła się dobrze... ale, troszkę nerwów mnie to kosztowało i chociazby nie wiem jak tanio mieli - więcej nic u nich nie kupię... O !!

pinkiPL
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: czw sie 25, 2016 8:55 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Mikolaj

Re: Iquitos Bielany

#92

Post autor: pinkiPL »

Cześć.
Heh... widzicie, a ja u nich kupuję od co najmniej 2 lat i żadnych większych problemów nie miałem.
Mieszkam w Ursusie i zawsze kupuję "na miejscu" jadąc do nich.
Wcześniej sprawdzam np na Allegro co mają a potem po prostu jadę.
Kupiłem już u nich m.in. akwarium Opti White, pokarmy, i masę ryb.
Nawet jedna sztuka nie padła, wszystkie w dobrej kondycji.
Ryby najróżniejsze od neonów, przez kiryski, mieczyki, barwniaki na pielegnicach z Tanganiki kończąc.
Ostatnio zdarzyło się kolesiowi pomylić ryby (tzn. podobne gatunki), ja się też dopiero kapnąłem po kilku dniach że coś jest nie tak.
Ale to było w te wakacje i koleś który wyławiał ryby powiedział że on jest na zastępstwo i nie zna się na rybach.
Niestety nie chcieli wymienić ale to jest drobnostka w porównaniu do tego co piszecie.
Faktycznie przy zakupie ryb trzeba dobrze zerknąć czy ten gatunek i jaka jest ich kondycja bo warunki w jakich pływają są "średnie".

Nie wiem może mam do nich farta, ale jak czytam komentarze to jestem trochę zdziwiony.

MagdaK
Gaduła
Posty: 134
Rejestracja: pn paź 10, 2016 9:13 pm
Lokalizacja: Warszawa, Targówek
Na imię mam: Magda
Płeć:

Iquitos Bielany

#93

Post autor: MagdaK »

Ja natomiast uważam, że ten sklep to jakaś pomyłka. Nie widzę tam żadnego pozytywu poza cenami, które są bardzo korzystne.
Czytając ten wątek myślałam, że ludzie przesadza ją jednak okazało się, że jest jeszcze gorzej :) Chciałam kupić u nich filtr. Zamówiłam na stronie internetowej z odbiorem osobistym i płatnością przy odbiorze. Powiem szczerze że chciałam go szybko odebrać więc uznałam że nie będę czekać na potwierdzenie że jest do odbioru tylko zadzwonię. Pan powiedział że jutro powinien być koło 11 i że do mnie zadzwoni. Następnego dnia nie dzwonił Ale uznałam że i tak pojadę, najwyżej nie będzie.. i pojechałam.. na miejscu było dwóch totalnie olewajacych wszystko i wszystkich panów..już na wstępie dowiedziałam się ze filtra nie ma ale jedno z pierwszych pytań jakie mi zadał to "czy to musi być koniecznie ten filtr". Co to w ogóle za pytanie? Po czym wywiązała się krótka, nie wiem czy to miało.być zabawne, wymiana słów, w której pan pytał czy inne filtry dla mnie nie istnieją..pomijając szyderczy ton tego pana uznałam że zaczekam na drugiego, bo ten nie potrafił odpowiedzieć mi na pytanie kiedy będzie filtr. Drugi pan uznał, że jutro o 11 i że do mnie zadzwoni.. gdy skomentowałam, że ostatnio też powiedział że zadzwoni i nie zadzwonił to tylko się śmiał zapewniając, że zadzwoni. Następnego dnia nie zadzwonił, zadzwoniłam ja po czym powiedział, że filtr będzie "jutro o 11". Już się zdenerwowałam więc poprosiłam o anulowanie mojego zamówienia...

Wiem, że mają kilka dni na dostarczenie towaru do sklepu i ja to rozumiem tylko dlaczego tak mieszają i oszukują..

Jeżeli chodzi o sam sklep to są dwa pomieszczenia, w jednym ryby w drugim porozwalane, porozrzucane produkty, domyślam się ze na sprzedaż. W pomieszczeniu z rybami okropnie gorąco. Dużo akwariów ale nie oglądałam długo ryb bo nie mogłam wytrzymać. Widziałam tylko że dużo było na dnie. Ogólnie wszystko takie szare, ponure....

Wojtekxxx9

Iquitos Bielany

#94

Post autor: Wojtekxxx9 »

Dziwne opinie. Jakoś przed połową lutego szukałem baniaka 54 OW. Zależało mi żeby był przed końcem miesiąca. Zadzwoniłem, potwierdzili że ok 2 tygodnie na zamówienie. Kupiłem przez Allegro z opcją odbioru osobistego. Za 2 dni info że gotowe do odbioru.
Pojechałem jakoś wieczorem, akurat wydawano szkła. Dostałem i ja. Włożyłem do bagaznika, zapaliłem na spokojnie i dopiero do sklepu wszedłem. Nikt nie pilnował i nie poganial. Wybrałem jeszcze kamień i korzeń. Niestety problem polegał na tym, że był mróz po lekkiej odwilży a leżały na zewnątrz. Nie zdecydowałem się płacić za lód.
W sklepie tłoczno więc tylko rzuciłem okiem na ryby, podłoża nie znalazłem więc zakupiłem tylko baniak. Cena bardzo dobra. Chociaż 54l albo ścianki 6mm albo wzmocnienie górą. Mam pokrywę DIY i dorabialem środkiem wzmocnienie bo jednak szkło robi się wypukłe. Dzwoniłem nawet w tej sprawie to nawet wymienić chcieli żeby problemów nie było.
Natomiast jak najbardziej jest wrażenie chaosu

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony śr kwie 26, 2017 9:33 am przez Wojtekxxx9, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

kaingorn
Zapaleniec
Posty: 257
Rejestracja: pt sie 12, 2016 8:15 pm
Lokalizacja: Wawa, Białołęka-Nowodwory
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Iquitos Bielany

#95

Post autor: kaingorn »

Akwaria faktycznie warto zamawiać, mam dwa OW i są bardzo dobrze zrobione + cena dość niska.

Ale chaos jest wielki, faceci nie wiedzą co , jak i gdzie. Dodatkowo strefa rybek przeraża, śmierdzi, brudno, aż szkoda tam wchodzić.
43l - Krewetki mix, Endlerki i Amandy
81l - Towarzyski roślinniak na ziemi - Neony Czarne i Platki koralowe
Awatar użytkownika

Romgiel
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: czw sty 26, 2017 4:11 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Roman
Płeć:

Iquitos Bielany

#96

Post autor: Romgiel »

Ja tam zrobiłem 300l OW i jestem b. Zadowolony z czasu,ceny i jakości.
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Iquitos Bielany

#97

Post autor: falco »

2-krotnie zamawiałem 2 akwaria i... 2-krotnie nie doczekałem się realizacji, 3 raz już na pewno nie zlecę i żadnych zakupów nie zrobię.
O chorych rybach nawet nie wpominam, bo też się sparzyłem (raz), więcej nie ryzykowałem i nie zaryzykuję, niska cena, to nie wszystko a wręcz zdecydowanie za mało...
Ostatnio zmieniony śr kwie 26, 2017 11:03 am przez falco, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
Awatar użytkownika

Romgiel
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: czw sty 26, 2017 4:11 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Roman
Płeć:

Iquitos Bielany

#98

Post autor: Romgiel »

Co do ryb to 100% zgody - nikomu nie polecam. Ogólnie jest to specyficzny sklep jak i jego obsługa ale akwarium kupiłem za bardzo konkurencyjną cenę :)
Awatar użytkownika

kiql
Zapaleniec
Posty: 265
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 6:52 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Iquitos Bielany

#99

Post autor: kiql »

Ryby tez da się zdrowe kupić. Brałem kilka razy i wszystko było ok. Tylko trzeba sie dobrze przyjrzeć i wiedziec co wybrać. Ja zawsze sam sobie łapie to co chcę. Sklep jest specyficzny i nie dla każdego klienta.
JE SUIS CERATOPHYLLUM DEMERSUM!!! :mrgreen:
Awatar użytkownika

kaingorn
Zapaleniec
Posty: 257
Rejestracja: pt sie 12, 2016 8:15 pm
Lokalizacja: Wawa, Białołęka-Nowodwory
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Iquitos Bielany

#100

Post autor: kaingorn »

Co kto lubi, ale wolę wziąć z normalnego sklepu gdzie wszystkie ryby są zdrowe, jak raz tam patrzyłem po zbiornikach to sporo osobników miało ospę... w zbiorniku z otosami prawie każdy :)
43l - Krewetki mix, Endlerki i Amandy
81l - Towarzyski roślinniak na ziemi - Neony Czarne i Platki koralowe

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Iquitos Bielany

#101

Post autor: cinek1916 »

Brałem u nich 12 akwariów pod mój regał. Szczerze mówiąc po przeczytanych opiniach miałem mieszane uczucia ale skusiła mnie cena akwariów, która jest bardzo atrakcyjna. Akwaria zrobione na czas, wymiary zgadzają się, równo poklejone więc jestem zadowolony. Faktycznie trochę bałagan mają ale mi osobiście to nie przeszkadza. No i podejście do klienta, bardziej jak do kolegi co dla mnie jest niezaprzeczalnym plusem. Na pewno do nich wrócę.
Do pomieszczenia z rybami nie wchodziłem więc się nie wypowiem.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

krzysiek wawa
Bywalec
Posty: 79
Rejestracja: śr sty 11, 2017 3:24 pm
Lokalizacja: a co ci do tego
Płeć:

Iquitos Bielany

#102

Post autor: krzysiek wawa »

W Iquitos zaopatrywałem się kilka lat - bo mi było blisko - bo ceny były dobre - bo mieli to co szukałem...
Pewne jest, że chcąc coś kupić, trzeba wiedzieć w jakich cenach handlują w necie bo detal w sklepie jest sporo droższy od oferty netowej, co mnie osobiście bardzo drażni - upominanie się o cenę na podstawie oferty na alledrogo
Kupowałem u nich rybki,krewety - i nie stwierdziłem chorych osobników, może dla tego, że sam sobie odławiałem..
Hurtownia może nie jest idealna, ale fala hejtu jest przesadzona.
Od kiedy "odkryłem Rogatka" przestałem odwiedzać Iquitos - bo różnia killku zł nie ma znaczenia w stosunku do jakości obsługi i kondycji rybciów - czyli, co kto woli... - nie jest źle, ale może być dużo lepiej

Lucas
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 12:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Iquitos Bielany

#103

Post autor: Lucas »

Zaryzykowałem, zrobiłem nieco km... Akwaria stoją na dworze... Nie wyglądają nawet jak używane - bałbym się tego dotknąć.
Na zewnątrz teren wygląda jak skup śmieci / wysypisko - niezrażony szedłem dalej - w środku:
1) wąsko
2) śmierdząco
3) ceny akcesoriów wysokie
4) po krótkim pytaniu okazało się że łatwo się naciąć bo ceny są "zależnie kto pyta" i trzeba się wykłócić - odwróciłem się i wyszedłem :(

Mam nadzieję że trafiłem na zły dzień :)

steven69
Gaduła
Posty: 127
Rejestracja: wt wrz 08, 2015 5:06 pm
Telefon: 732255295
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Dawid
Płeć:

Iquitos Bielany

#104

Post autor: steven69 »

Hmmm, parę dni temu zamówiłem nowe akwarium przez ich stronę, bo moje się rozszczelniło. Przez 3 dni nie było żadnej informacji od nich, próbowałem się dodzwonić, pisać maile, smsy ale nie było żadnego odzewu. W sobotę byłem niedaleko, więc postanowiłem się przejechać na Arkuszową ale brama była zamknięta... Szperając na OLX zauważyłem ogłoszenie ze zdjęciem, które już gdzieś widziałem :co:

Ogłoszenie OLX

Iquitos Google

Zwijają się ?

Boro1

Iquitos Bielany

#105

Post autor: Boro1 »

steven69 pisze: ndz kwie 04, 2021 3:04 pm Zwijają się ?
od dłuższego czasu i coś nie mogą....

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Iquitos Bielany

#106

Post autor: DanielP »

Jakiś czas temu odwiedziłem ten sklep i byłem zdruzgotany widokiem. Nie sądziłem,że taki sklep ma prawo bytu... Jak dla mnie żadna to strata.
Awatar użytkownika

kasaks
Uczestnik
Posty: 43
Rejestracja: pn lut 22, 2021 7:28 am
Lokalizacja: Wołomin
Na imię mam: Kamil
Płeć:

Iquitos Bielany

#107

Post autor: kasaks »

Pisałem na ich adres mailowy z pytaniem o wycenę akwarium. Mail został odbity kilkukrotnie z informacją, że ich skrzynka jest przepełniona. Napisałem więc na olx. Wiadomość została odczytana, ale pozostała bez odzewu. Finalnie akwarium zamówilem gdzie indziej.

Awatar użytkownika

kiql
Zapaleniec
Posty: 265
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 6:52 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Iquitos Bielany

#108

Post autor: kiql »

Boro1 pisze:
steven69 pisze: ndz kwie 04, 2021 3:04 pm Zwijają się ?
od dłuższego czasu i coś nie mogą....
W tej chwili została juz może połowa sklepu z tego co bylo

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

JE SUIS CERATOPHYLLUM DEMERSUM!!! :mrgreen:

Jarzy
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: śr lut 19, 2020 7:21 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga Południe
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Iquitos Bielany

#109

Post autor: Jarzy »

Jak sytuacja Iquitosa? Będzie zamknięty?

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Iquitos Bielany

#110

Post autor: r10 »

Jarzy pisze: czw maja 06, 2021 12:06 amJak sytuacja Iquitosa?
Dopiero co odbierałem tam akwa. Wszystko na telefon.

Lidka
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: pn lut 22, 2016 1:39 pm
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Lidia

Iquitos Bielany

#111

Post autor: Lidka »

Na jednym z ogłoszeń na olx piszą tak:

"Ryby można obejrzeć i odebrać osobiście w sklepie zoologicznym.

Na miejscu wiele gatunków ryb i roślin oraz szeroki asortyment artykułów akwarystycznych.

IQUITOS.PL
Arkuszowa 58
01-934 Warszawa

Godziny pracy sklepu:

Poniedziałek: 11-14, 17-19
Wtorek: nieczynne
Środa: 11-14, 17-19
Czwartek: nieczynne
Piatek: 11-17
Sobotea: 11-15
Niedziela: nieczynne"
Awatar użytkownika

kiql
Zapaleniec
Posty: 265
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 6:52 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Paweł
Płeć:

Iquitos Bielany

#112

Post autor: kiql »

Ten opis jest ten sam od kilku lat. Tak samo "aktualny" jak oferta ryb

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

JE SUIS CERATOPHYLLUM DEMERSUM!!! :mrgreen:
Awatar użytkownika

igor255
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 12:22 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Igor
Płeć:

Iquitos Bielany

#113

Post autor: igor255 »

Nie polecam. Zamawiane akwarium, upewnialiśmy się telefonicznie czy jest takie jak zamówione i po wycieczce przez całą Warszawę w korkach okazuje się, że szyba zamiast 8mm ma 6 (sprzedawca upierał się do pewnego momentu, że ma 8 ) i miało nie mieć wzmocnień a ma (co związane jest zapewne z mniejszą grubością. Na to wszystko zero reakcji sprzedawcy... Generalnie syf tam jakich mało. Nie polecam - szkoda nerwów.

kloner11
Gaduła
Posty: 127
Rejestracja: śr lis 07, 2012 11:09 pm
Lokalizacja: 4
Płeć:

Iquitos Bielany

#114

Post autor: kloner11 »

Złożyłem zamówienie przez stronę internetową, po kontakcie telefonicznym dowiedziałem się, że sklep jest w likwidacji i nie realizują zamówień internetowych i mam przyjechać na Arkuszową i tam załatwić. Pojechałem na miejsce, tam się dowiedziałem, że akwarium którego szukam nie mają, bo już się skończyły- ale mogę zamówić to będzie za tydzień dwa na miejscu. Ogólnie czegokolwiek się dowiedzieć to wyczyn, nikt nic nie wie.
Awatar użytkownika

agnesha
Gość
Posty: 5
Rejestracja: czw paź 07, 2021 3:17 pm
Lokalizacja: Warszawa

Iquitos Bielany

#115

Post autor: agnesha »

Z jakoscia zycia bywa tam roznie.
Awatar użytkownika

andriejewicz
Gaduła
Posty: 174
Rejestracja: śr wrz 08, 2021 12:59 pm
Lokalizacja: wawa

Iquitos Bielany

#116

Post autor: andriejewicz »

żal ryb, które tam wegetują tylko czekając na zgon...karmione są chyba tylko zwłokami współlokatorów... ;(
żal mi było najbardziej całkiem sporych rozmiarów wygłodzonych zbrojników...jakbym miał miejsce, to bym je wszystkie wykupił...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy zoologiczne w Warszawie i okolicach”