Hurtownia/sklep "Akvarium" Marki fabryczna 5.

Opinie o sklepach stacjonarnych. Każdy sklep w osobnym wątku.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Hurtownia/sklep "Akvarium" Marki fabryczna 5.

#1

Post autor: aquilamp »

Odwiedziłem dziś ten sklep. I zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Rybek mają sporo w niskich cenach. Niezły wybór mają z biotopu Tanganiki. Jak na razie akwaria zadbane, brak kolejki i obsługa miła . Pojechałem tam przypadkiem będąc w odwiedzinach w diskusie. Kupiłem babki pszczoły po 5 pln i danio gmo zielone fosforyzujace po 3 zł. Miło się rozmawiało z właścicielem ale po ostatnich zmianach na forum trochę strach było się spytać o rabat dla forum. Czy któryś z administratorów mógłby obaśnić co dalej z tym wątkiem będzie i na jakich zasadach można opisywać sklepy.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Hurtownia/sklep "Akvarium" Marki fabryczna 5.

#2

Post autor: Lech-u »

Sklepy można opisywać do woli. Opinie i polecenia mile widziane. Także opinie negatywne (jeśli coś zaobserwowaliśmy "nie tak").
Jedynie autoreklama jest pod kontrolą

Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Hurtownia/sklep "Akvarium" Marki fabryczna 5.

#3

Post autor: Karolus »

Mieszkam stosunkowo blisko, więc dosyć często zaglądam, niestety odczucia mam mieszane:
na Plus:
- duży wybór rybek
- dobre, a nawet bardzo dobre ceny ryb jak i roslin
- właściciel wydaje się mieć sporą wiedzę i z kilku rozmów wnioskuje że zna się na rzeczy, ale druga osoba sprzedająca..... tragedia, nie potrafi rozróżnić płci mieczyków, ja rozumiem że każdy się uczy, ale...... no właśnie zostaje to ale.

na MINUS (świadomie włączyłem capsa)
niestety warunki w jakich rybki są przetrzymywane wołają o pomstę do nieba!!! może miałem pecha, albo trafiłem na zły dzień ale w w kilkunastu akwariach były padnięte rybki, część już w sporej mierze zjedzona przez współtowarzyszy niedoli, więc nie padły parę minut temu. W kolejnych kilku akwariach rybki ledwo dychały pływając pod samą powierzchnią lub wręcz bokiem po powierzchni, w innych znowu przerybienie do granic wytrzymałości.

Ta ostania wizyta bardzo zniechęciła mnie do wizyt i zakupów w tym sklepie, chociaż z kilku rybek jakie kupiłem tylko jedna padła 2 dni po zakupie...

Może miałem pecha, może skumulowały im się jakieś różne obowiązki, ale niestety to co widziałem to nie były zaniedbania jednodniowe a raczej tygodniowe. Z racji cen/wyboru i bliskości nie wykluczam że zrobię tam jeszcze jakieś zakupy, ale na pewno będą one poprzedzone wnikliwa obserwacją sytuacji rybek w sklepie, a ewentualnie zakupione rybki trafią na przedłużoną kwarantannę.

BTW. żeby było jasne, nie chcę nikogo szkalować, ani oczerniać, przedstawiam tylko swoje spostrzeżenia z jednej z wizyt (jak dla mnie na razie ostatniej) w tym sklepie. Jednocześnie mam nadzieje że to tylko chwilowa wpadka wynikająca z "rozruchu" sklepu.

***** UPDATE *****
W tygodniu byłem ponownie w sklepie i naprawdę jestem pod wrażeniem, wszystko jest tak jak być powinno, akwaria wyczyszczone, rybki zadbane, nie widać żadnych padniętych ani podduszonych rybek.
Mam więc nadzieje, że sytuacja którą opisałem wcześniej była odosobniona, a teraz wszystko już jest i będzie OK>
Ostatnio zmieniony sob sty 13, 2018 4:02 pm przez Karolus, łącznie zmieniany 1 raz.

[Akvarium1]
Gość
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 03, 2017 3:54 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Hurtownia/sklep "Akvarium" Marki fabryczna 5.

#4

Post autor: [Akvarium1] »

Witam jest nam strasznie przykro że trafił Pan na TEN JEDEN gorszy dzien... wpadki jakie Pan zauwazyl nie wynikaja z naszego lenistwa tylko jak słusznie Pan zauważył z "rozruchu" ponieważ zainteresowanie naszym sklepem (ku naszej radosci) przeszlo nasze najsmielsze oczekiwania jesteśmy tylko ludźmi i czasami po prostu nie zdążymy z czymś a też mamy rodziny i bardzo prosimy o wyrozumialość:) zespół który tworzymy bardzo się stara żeby klientom slozyc rada koledzy uczą się dopiero od 2 miesięcy każdemu trzeba dac szansę a zapewniam że sprawdzają się w wielu innych sprawach związanych ze sklepem :) Jak sam Pan zauważył po ponownej wizycie wszystko bylo ok i zapewniamy że robimy wszystko żeby tak było cały czas mamy nadzieję że odwiedzi nas Pan jeszcze nie raz i ze swojej strony serdecznie zapraszamy
zespół AKVARIUM :)
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Hurtownia/sklep "Akvarium" Marki fabryczna 5.

#5

Post autor: mariom222 »

[Akvarium1 pisze: post_id=321712 time=1516731837 user_id=6031]Witam jest nam strasznie przykro że trafił Pan na TEN JEDEN gorszy dzien... wpadki jakie Pan zauwazyl nie wynikaja z naszego lenistwa tylko jak słusznie Pan zauważył z "rozruchu" ponieważ zainteresowanie naszym sklepem (ku naszej radosci) przeszlo nasze najsmielsze oczekiwania jesteśmy tylko ludźmi i czasami po prostu nie zdążymy z czymś a też mamy rodziny i bardzo prosimy o wyrozumialość:) zespół który tworzymy bardzo się stara żeby klientom slozyc rada koledzy uczą się dopiero od 2 miesięcy każdemu trzeba dac szansę a zapewniam że sprawdzają się w wielu innych sprawach związanych ze sklepem :) Jak sam Pan zauważył po ponownej wizycie wszystko bylo ok i zapewniamy że robimy wszystko żeby tak było cały czas mamy nadzieję że odwiedzi nas Pan jeszcze nie raz i ze swojej strony serdecznie zapraszamy
zespół AKVARIUM :)
+1 :)

Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Hurtownia/sklep "Akvarium" Marki fabryczna 5.

#6

Post autor: Karolus »

Jak widać po update mojego postu, odwiedzam sklep nadal i pewnie będę odwiedzał.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred
Awatar użytkownika

Autor
aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Hurtownia/sklep "Akvarium" Marki fabryczna 5.

#7

Post autor: aquilamp »

Również uważam że kazdemu mogą przytrafić się gorsze dni. Ale warto zawsze równać do najlepszych . Tak nieśmiało zapytam o jakiś maly rabacik dla użytkowników forum.

[Akvarium1]
Gość
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 03, 2017 3:54 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Hurtownia/sklep "Akvarium" Marki fabryczna 5.

#8

Post autor: [Akvarium1] »

Na pewno będziemy starać się rownac do najlepszych i wierzymy że dzięki naszym klientom swój cel osiągniemy jesteśmy wdzięczni za każdą opinię nawet negatywna ponieważ jeszcze bardziej nas mobilizuje do dzialania proszę jedynie pamiętać że jesteśmy tylko ludźmi i jak mawia przyslowie "nie myli się tylko ten kto nic nie robi "
A dla użytkowników forum na hasło FAWA zapewniamy 5% rabatu przy każdych zakupach :)

Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Hurtownia/sklep "Akvarium" Marki fabryczna 5.

#9

Post autor: Karolus »

[Akvarium1 pisze: post_id=321725 time=1516743416 user_id=6031]A dla użytkowników forum na hasło FAWA zapewniamy 5% rabatu przy każdych zakupach
O!! i to bardzo mi się podoba, nie omieszkam skorzystać :)
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred

Daniel 55
Gość
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 16, 2018 12:33 pm
Lokalizacja: Małaszewicze
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Hurtownia/sklep "Akvarium" Marki fabryczna 5.

#10

Post autor: Daniel 55 »

Ta hurtownia jest na olx ,czy ktoś się może wie czy ceny z olx to ceny hurtowe czy sklepowe
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 601
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Hurtownia/sklep "Akvarium" Marki fabryczna 5.

#11

Post autor: jacekzabki »

Daniel 55 pisze: pt mar 23, 2018 10:37 amTa hurtownia jest na olx ,czy ktoś się może wie czy ceny z olx to ceny hurtowe czy sklepowe
Skoro jest na OLX to jest też podany numer telefonu. Nie lepiej zadzwonić do nich i u źródła otrzymać odpowiedź na nurtujące pytania?
Awatar użytkownika

kwiat
Gaduła
Posty: 149
Rejestracja: czw wrz 25, 2014 3:01 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Na imię mam: Kwiat
Płeć:

Hurtownia/sklep "Akvarium" Marki fabryczna 5.

#12

Post autor: kwiat »

Daniel 55 pisze: pt mar 23, 2018 10:37 am czy ktoś się może wie czy ceny z olx to ceny hurtowe czy sklepowe
Ceny są takie jak na olx. Być może jak kupujesz więcej to można jeszcze znegocjować. Ja kupowałem małe ilości. Ogólnie oceniam pozytywnie. Miejsce to bardziej przypomina hodowlę niż sklep, ale ryby są ładne i w dobrej kondycji. Żywotne i podchodzą do tarła. Raz chyba przywiozłem ospę z kupionymi rybami, ale tu muszę się przyznać, że to moja wina. Ryby były tak piękne, że uznałem, ze nie robię im kwarantanny. Oczywiście szybka reakcja, preparat do zbiornika i żadna z ryb nie ucierpiała. Ja osobiście będę tam kupował.
na pochyłe drzewo to i Salomon nie naleje

Lucas
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 12:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Hurtownia/sklep "Akvarium" Marki fabryczna 5.

#13

Post autor: Lucas »

Czy godziny otwarcia pokrywają się z google / stroną?

poniedziałek - piątek
09:00–18:00

sobota
09:00–15:00
Dodano do tego postu po 14 dniach 8 godzinach 55 minutach 54 sekundach
Po wizycie mogę dodać że godziny się zgadzają, w sobotę koło 13 byliśmy z drugą połówką sami w sklepie.
Jak wspomniał kwiat - bardziej hurtownia. Wygląd pomieszczenia pozostawia wiele do życzenia (np. tynk na wejściu po lewej stronie może odstraszyć) ale same rybki - bardzo ładne.
W niektórych akwariach mało co pływało (byłem w sobotę, może kwestia terminu).

Bardzo ładnie wybarwione akary z maroni.
Trochę ciężko z parkingiem.

Spory wybór rybek.
Awatar użytkownika

kwiat
Gaduła
Posty: 149
Rejestracja: czw wrz 25, 2014 3:01 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Na imię mam: Kwiat
Płeć:

Hurtownia/sklep "Akvarium" Marki fabryczna 5.

#14

Post autor: kwiat »

Lucas pisze: ndz kwie 11, 2021 9:23 pm Trochę ciężko z parkingiem.
Parkingu nie ma, ale zaraz za sklepem w lewo jest uliczka. Zawsze tam staję. Zawsze jest miejsce.
na pochyłe drzewo to i Salomon nie naleje

Gbr

Hurtownia/sklep "Akvarium" Marki fabryczna 5.

#15

Post autor: Gbr »

Mają stronę na fejsie :oklaski:

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Hurtownia/sklep "Akvarium" Marki fabryczna 5.

#16

Post autor: r10 »

Zawitałem do Akvarium na Fabryczną 5 w Markach przedwczoraj (sobota), zacny sklepik rodzinny, spory wybór gatunków choć rybcie głównie małe/młode (trochę w tym przypomina Iquitos), warto wpaść.
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
Awatar użytkownika

K-bomba
Zapaleniec
Posty: 227
Rejestracja: czw mar 18, 2021 8:53 am
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Hurtownia/sklep "Akvarium" Marki fabryczna 5.

#17

Post autor: K-bomba »

No, ja kupiłem u nich 20 brzanek dwa tygodnie temu.
Sam sklep robi dość słabe pierwsze wrażenie, nie jest to Kakadu w Galerii Targówek, nawet Discus wygląda przy Akvarium jak galeria.

Bardzo dobry kontakt telefoniczny ze sklepem. Mi polecono poczekać kilka dni, bo będzie nowa dostawa różnych brzanek.
Jak przyjechałem, to były z przodu brzanki ze starej dostawy, a w głębi z nowej. Ceny niskie.
Rybcie żwawe, żadna nie padła. Warto było.
Awatar użytkownika

souseta
Gość
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 07, 2021 8:28 am
Lokalizacja: Warszawa

Hurtownia/sklep "Akvarium" Marki fabryczna 5.

#18

Post autor: souseta »

Z racji cen/wyboru i bliskości nie wykluczam że zrobię tam jeszcze jakieś zakupy.

Ludek
Gaduła
Posty: 174
Rejestracja: pt lut 13, 2009 12:51 am
Lokalizacja: Kobyłka
Płeć:

Hurtownia/sklep "Akvarium" Marki fabryczna 5.

#19

Post autor: Ludek »

Orientuje się ktoś, czy posiadają tęczanki?
220 l
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 601
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Hurtownia/sklep "Akvarium" Marki fabryczna 5.

#20

Post autor: jacekzabki »

Sklep zmienił właściciela. Jest to pozytywna zmiana, w sklepie jest porządek, akwaria wyczyszczone, umyte a ryby zdrowe i nie widać na dnie trupków tak jak kiedyś. Zbyt dużo gatunków ryb nie ma ale ceny są przystępne. Całkowita odmiana w porównaniu z poprzednim właścicielem.

Karolus
Zapaleniec
Posty: 379
Rejestracja: wt sty 09, 2018 7:55 pm
Lokalizacja: Marki
Płeć:

Hurtownia/sklep "Akvarium" Marki fabryczna 5.

#21

Post autor: Karolus »

Potwierdzam,
dawno sklepu nie odwiedzałem, bo żal było patrzeć na to co tam się działo w zbiornikach...
Teraz, czyściutko, nowe baniaki, widać stopniową wymianę sprzętu, coraz większy też asortyment, a co najważniejsze właściciel z którym można pogadać, a w rozmowie daje się wyczuć pasję i zainteresowanie.

Podsumowując polecam
Ogólne 102L: 3x Gupik, 2x Molinezja, 5x Danio, 3x Platka, Otosek, 3x Bojownik, 5x Zbrojnik, 4x Amano, Ampularia, 3x Tylomelania Gold
Malawi 240L: 9x mphanga, 10x careuleus, 1x afra jalo, 6x Koningsi, 6x Hongi Red, 6x Redred
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy zoologiczne w Warszawie i okolicach”