Discus Zoo

Opinie o sklepach stacjonarnych. Każdy sklep w osobnym wątku.
Awatar użytkownika

patryk94
Zapaleniec
Posty: 410
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 2:14 pm
Lokalizacja: Warszawa.Grochów
Na imię mam: Patryk
Płeć:

Discus Zoo

#61

Post autor: patryk94 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Dopiero dzisiaj miałem okazje odwiedzić ten sklep,to prawda że jest tego pełno i nie wiadomo gdzie się patrzyć.Może następnym razem jak będę to wydam u nich trochę $$ :evil:
Mój fp https://www.facebook.com/LanosByPatryk

PFD Polskie Forum Daewoo
lanos.com.pl

woytek
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: pn lut 02, 2009 3:08 pm
Lokalizacja: Kołłątaja
Płeć:

Sklep-akwarysta

#62

Post autor: woytek »

Czy ktoś byl ostatnio w DISCUSIE ZOO przy radzymińskiej-czy są tam ziemojady ?? jezeli tak to jakie i cena.
Awatar użytkownika

Bozi
Zapaleniec
Posty: 203
Rejestracja: wt maja 03, 2011 6:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: sklep-akwarysta

#63

Post autor: Bozi »

Ziemiojady są na Janowskiego, możesz zadzwonić do sklepu.
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Re: Sklep-akwarysta

#64

Post autor: Maćku »

woytek pisze:Czy ktoś byl ostatnio w DISCUSIE ZOO przy radzymińskiej-czy są tam ziemojady ?? jezeli tak to jakie i cena.
Poza tym chyba pomyliłeś wątki, o discusie jest gdzie indziej...

Słuszna uwaga,przeniesione
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake
Awatar użytkownika

2pac01
Gaduła
Posty: 167
Rejestracja: ndz maja 06, 2012 1:37 am
Lokalizacja: Kobiernice
Płeć:

Discus Zoo

#65

Post autor: 2pac01 »

Co do Discusa na Radzymińskiej to najlepiej wdepnąć tam w piątek lub czwartek wieczorem kiedy mają dostawę roślin..jeżeli chodzi o rośliny to osobom niezorientowanym pociskają ciemnotę i myślą że się złapiecie...w tygodniu kupić można raczej zwłoki za to wybór jest spory...szczególnie warto nabyć tam microsoria pod warunkiem że od razu podkreślicie że znacie się na temacie...inaczej 40zł zapłacicie za średnio wyrośniętą szczepkę...przynajmniej mnie tak chcieli zrobić w jajo...co się tyczy ryb to wybór mają bardzo dobry bo oprócz sklepu prowadzą również hurtownię...ceny średnie/wysokie...drugie piętro to sprzęt akwarystyczny i tutaj albo nie ma tego czego szukamy albo jest baaardzo drogie...mimo że powierzchnia spora i na oko wszystko powinno być...ale to tylko moje subiektywne spostrzeżenia...ostatnio nie widuję starszego Pana z tatuażami a jego wiedza była dużym atutem tego miejsca...drugi sklep na Pl. Inwalidów odwiedziłem raz i pomimo bardzo skromnego wyboru młody chłopak od roślin i ryb jest ogarnięty i można fajnie pogadać...
Wstydzę się za praktyki stosowane na forum roslinyakwariowe.pl
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
Moje korzenie są na holenderskie.pl

Adamlolik
Gość
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 11:05 am
Lokalizacja:

Re: Discus Zoo

#66

Post autor: Adamlolik »

Ja byłem wczoraj i wyszedłem pozytywnie zaskoczony. Panowie z działu roślinnego wiele mi pomogli i ogólnie wszystko na plus. W styczniu kupiłem tam "parkę" P.Boliwijskich za 15zł - okazało się, że to dwa samce, chciałem wymienić. Niestety nie dość, że potaniały i są po 8zł, to jeszcze zapomniałem paragonu, który i tak wiele by mi nie pomógł, bo było tylko "Ryby akwariowe 42zł". Ale wymieniłem je na samca kakadu (15zł) i 5 neonów (20zł) :)

MrEggsol
Gość
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 21, 2012 12:45 am
Lokalizacja:

Re: Discus Zoo

#67

Post autor: MrEggsol »

Od 2 lat jestem stałym bywalcem diskusa, z tego co zauważyłem załoga sklepu się zmieniła - według mnie na lepsze co za tym idzie rośliny w całkiem dobrym stanie i brak trupów w zbiornikach to duży plus ponieważ zbiorniki wcześniej były w opłakanym stanie
kolejnym plusem jest to ze realizują zamówienia indywidualne gdy chciałem zamówić większą ilość roślin matecznych moja prośba została w dość krótkim czasie spełniona.
Przy okazji dowiedziałem się, że jest możliwość sprowadzenia na indywidualne zamówienie rzadko spotykanych gatunków ryb i roślin.
Pan Maciek mój ulubieniec chłopak z pasja i OGROMNA wiedza na dziale roślin odpowie na każde pytanie naprawdę spoko gość.
Moim zdaniem sklep zaczął pracować nad dostosowaniem się pod klienta ,oby tak dalej.

Jestem nowym użytkownikiem, ale obiecuje, że będę pisał częściej o moich wizytach w tym sklepie.
Awatar użytkownika

patryk94
Zapaleniec
Posty: 410
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 2:14 pm
Lokalizacja: Warszawa.Grochów
Na imię mam: Patryk
Płeć:

Discus Zoo

#68

Post autor: patryk94 »

Czy ktoś wie ile kosztuje piasek kwarcowy ?I po ile kg jest pakowany ?
Mój fp https://www.facebook.com/LanosByPatryk

PFD Polskie Forum Daewoo
lanos.com.pl

bemba
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pn sty 02, 2012 10:58 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Discus Zoo

#69

Post autor: bemba »

Orientuje się ktoś czy posiadają aktualnie jakieś Tropheusy ?
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Re: Discus Zoo

#70

Post autor: Maćku »

patryk94 pisze:Czy ktoś wie ile kosztuje piasek kwarcowy ?I po ile kg jest pakowany ?
piasek jest pakowany po 25kg w worek i kosztuje mniej niż 10zł ok 8
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Discus Zoo

#71

Post autor: krasnal »

Maćku pisze:piasek jest pakowany po 25kg w worek i kosztuje mniej niż 10zł ok 8
Maćku, w którym sklepie widziałeś taką cenę :?:
Z ciekawości dziś zapytałem na Radzymińskiej
Worek 2L= 4 pln
na wagę 1 kg= 2 lub 3 pln (zapomniałem :oops: :evil: )
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Discus Zoo

#72

Post autor: Maćku »

Castorama na al.krakowskiej no chyba że Patrykowi nie chodzi o piasek a o żwir kwarcowy a co do piasku to sam kupiłem 50kg do malawi
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Discus Zoo

#73

Post autor: krasnal »

Maćku pisze:Castorama na al.krakowskiej
Aa :oops:
Awatar użytkownika

Maćku
Uzależniony
Posty: 576
Rejestracja: sob lis 12, 2011 11:11 pm
Telefon: 518605163
Lokalizacja: Chotomów
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Discus Zoo

#74

Post autor: Maćku »

A myślałem że tylko ja nie śpie po nocach :D
"Sic Parvis Magna" sir Francis Drake

bernard
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: śr gru 30, 2009 9:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Re: Discus Zoo

#75

Post autor: bernard »

bemba pisze:Orientuje się ktoś czy posiadają aktualnie jakieś Tropheusy ?
Tak, jest tam teraz sporo trofeusów. Cały dział z Tanganiką wygląda zupełnie nieźle.
Awatar użytkownika

Spock
Gaduła
Posty: 105
Rejestracja: wt wrz 04, 2012 5:28 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Discus Zoo

#76

Post autor: Spock »

MrEggsol pisze: Pan Maciek mój ulubieniec chłopak z pasja i OGROMNA wiedza na dziale roślin odpowie na każde pytanie naprawdę spoko gość.
Moim zdaniem sklep zaczął pracować nad dostosowaniem się pod klienta ,oby tak dalej.

Jestem nowym użytkownikiem, ale obiecuje, że będę pisał częściej o moich wizytach w tym sklepie.
Byłem w tym sklepie pierwszy raz w zeszłym tygodniu i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
Potwierdzam opinię o człowieku na dziale roślin. Konkretnie porozmawiał,spytał się jaki mam zbiornik, jakie oświetlenie zanim zaproponował coś na drugi plan.
Niestety byłem w niedzielę i był taki tłum ludzi, że czekałem około 10 minut zanim dostałem się do pracownika :(
Wybór ryb przeogromny, nie widziałem padniętych nigdzie.

Pozdr,
Marcin,

Jerry
Gaduła
Posty: 172
Rejestracja: wt sie 14, 2012 9:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Discus Zoo

#77

Post autor: Jerry »

Rosliny i pyszczaki (cala ta sala) swietna - zawsze fajna obsluga. Poprzednio byl tam taki starszy pan, ktory mial wiedze poprostu przeogromna mozna bylo stac i stac i sluchac - niestety nie ma go juz tam. Gora tez ok. Natomiast co do czesci po prawej stronie tam gdzie ryby tylko sa i podloza to jest tam taki facet w srednim wieku. Tak typ nie lubie ze az mi sie do Discusa odechciewa jezdzic...
Niegdy nie jest pomocny, stara sie pospieszac klientow, opowiada glupoty (ja go o nic nie wypytywalem ale slyszalem jak ludziom bzdury opowiadal). Sklep mozna polecic, natomiast na prawo niestety nie wchodze, wlasnie przez tego sprzedawce.
240l - Skalar coast, 54l - Rak i banda redek, 54l - ozdobna nuda
Awatar użytkownika

piotrek78
Zapaleniec
Posty: 343
Rejestracja: wt cze 19, 2012 12:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Discus Zoo

#78

Post autor: piotrek78 »

No typ po prawo jest specyficzny ale po ok. 2 latach udaje mi się czasem coś od niego wyciągnąć interesującego 8)
Ogólnie ciężko rozmawiać z ludźmi, którzy nie są sprzedawcami z prawdziwego zdarzenia i są przekonani o swojej przeogromnej wiedzy a niewiedza kupującego powoduje kpinę lub irytację.
Gdybym był złośliwy to bym powiedział, że to zwykły przerost ego i pychy na poziomie sprzedawcy rybek :what:
Follow the rabbit
Posolone ;)

bartek1985
Uczestnik
Posty: 26
Rejestracja: ndz gru 04, 2011 1:17 am
Lokalizacja:
Płeć:

Discus Zoo

#79

Post autor: bartek1985 »

Dzisiaj dokupowałem do haremu samiczkę kakadu i niestety przez moją nieuwagę sprzedawca wcisnął mi rybkę z ogromnymi ubytkami w płetwach, szczególnie grzbietowej, której brakuje dosłownie połowa. Zobaczymy co z niej będzie, ale cóż niesmak pozostał. Najwidoczniej należy sprzedawcy patrzeć na ręce... Niestety nie polecam prawej części sklepu.
100x50x40, 2x30W, Eheim 2075

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Discus Zoo

#80

Post autor: froster »

bartek1985 pisze:Dzisiaj dokupowałem do haremu samiczkę kakadu i niestety przez moją nieuwagę sprzedawca wcisnął mi rybkę z ogromnymi ubytkami w płetwach, szczególnie grzbietowej, której brakuje dosłownie połowa. Zobaczymy co z niej będzie, ale cóż niesmak pozostał. Najwidoczniej należy sprzedawcy patrzeć na ręce... Niestety nie polecam prawej części sklepu.
Spokojnie płetwy odrosną ;) Pielęgniczki się tłuką więc jakieś kontuzje muszą mieć :razz:
Awatar użytkownika

Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Discus Zoo

#81

Post autor: Coatl1987 »

Przyłączę się do wątku. Niestety przy urządzaniu nowego akwarium udałem się do w.w sklepu bo i blisko i duży i opinie były niezłe... Klej do tapety nie wysechł po dziś dzień (najdroższa tubka wazeliny w moim życiu bo około 20 zł za takie maleństwo że aż żal) a samych tapet śmiesznie niski wybór ... Co do ryb to się nie wypowiadam ale roślin było mało i raczej w kiepskiej kondycji a ślimaków nie widziałem ale też i ich nie szukałem. Obsługa jakby mogła to by mnie wyrzuciła zaraz po wejściu więc już o nic starałem się nie pytać i wyszedłem...
Awatar użytkownika

Hooltayos
Fanatyk
Posty: 1106
Rejestracja: śr sty 04, 2012 9:45 am
Lokalizacja: Ząbki
Płeć:

Discus Zoo

#82

Post autor: Hooltayos »

Ja mam zupełnie inne doświadczenia.
W niedziele po prawej na dole często obsługuje młody facet - można z nim spokojnie pogadać - roślinniak.
Po lewej zawsze jestem miło obsłużony, co prawda przed świętami mieli widać ostry remont zbiorników - nowe podłoża, wszystko wyczyszczone, to mogło się zdarzyć że sporo roślin wywalili - bo albo za stare albo w złej kondycji.
Na górze - owszem wiedzę mają, ale raczej wolą klienta który wie co chce.

wiss_81
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: śr lis 17, 2010 9:37 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Discus Zoo

#83

Post autor: wiss_81 »

Bylem u nich przed świętami, roślinki ok. bardzo duży wybór miła obsługa, polecam.
Panowie z działu ryb to przeciwieństwo działu roślin, nie polecam, odradzam więcej rybek tam nie kupię (delikatnie pisząc).

GSA
Zapaleniec
Posty: 234
Rejestracja: ndz wrz 02, 2012 5:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Discus Zoo

#84

Post autor: GSA »

Jakie to ryby oferowane na all... posiadają taki opis

"Są to bardzo ładne rybki ,zdjęcie POGLĄDOWE ale nie przesadzone tak wyglądają w rzeczywistości, są bardzo łatwe w hodowli nie potrzebują specjalnych wymagań zarówno co do parametrów wody jak również do pokarmu -jedzą każdy"
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Discus Zoo

#85

Post autor: falco »

Ja wiem, ja wiem!
To... są... rybki... akwariowe... takie... kolorowe... :hah:

Co do obsługi sklepu, to przyłączam się:
- lewa strona (z roślinami), od razu byłem pytany czy coś pomóc, wybrać, itp.,
- na górze również otrzymywałem odpowiedzi bez uczucia "spadaj",
- po prawej (z rybami)... jak najgorsza sieciówa - dużo, szybko, byle jak.

Chciałem kupić ryby, ale już po 1 pytaniu odechciało mi się cokolwiek i pojechałem do konkurencji.
Owszem wybór mają ogromny i na pewno będę zaglądał, ale po to, żeby obejrzeć ciekawe ryby a nie kupować, zresztą ceny też mają bardzo wygórowane.
Na koniec powiem tak, gdyby stan ryb i obsługa była na wysokim poziomie pewnie bym kupił, bo za dobre trzeba zapłacić więcej, ale gdy czuję się jak intruz czy imbecyl, to... grzecznie dziękuję i nic nie kupuję.
Ostatnio zmieniony pt mar 22, 2013 9:58 am przez falco, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Discus Zoo

#86

Post autor: Drottnar »

falco pisze:- lewa strona z roślinami, od razu byłem pytany czy coś pomóc, wybrać, itp.
falco pisze:a po lewej... jak najgorsza sieciówa
To w końcu jak?
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Discus Zoo

#87

Post autor: sum »

GSA pisze:Jakie to ryby oferowane na all... posiadają taki opis...
Wszystkie... :) tyle,że to opis ryb innego sprzedawcy.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Kiperka

Discus Zoo

#88

Post autor: Kiperka »

Też ostatnio trafiłam na taki opis na allegro. Chodziło o tęczanki Wernera, ale aukcja należała do hodowcy z Poznania...

GSA
Zapaleniec
Posty: 234
Rejestracja: ndz wrz 02, 2012 5:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Discus Zoo

#89

Post autor: GSA »

Http://allegro.pl/discus-paletka-krajow ... 61274.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Discus Zoo

#90

Post autor: jgoluch »

Ale to jest aukcja sklepu na Radzymińskiej 2 (Roobboo).
Haaa.. wiedziałem, że już to gdzieś widziałem.
Ale teraz na nowszych aukcjach mają bardziej bogaty opis.
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Re: Discus Zoo

#91

Post autor: falco »

Trochę głupio czepiać się do sklepu X, pokazując aukcję sklepu Y... 8)
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy zoologiczne w Warszawie i okolicach”