Sklepy z Pielęgniczkami

Opinie o sklepach stacjonarnych. Każdy sklep w osobnym wątku.

Autor
Linf

Sklepy z Pielęgniczkami

#1

Post autor: Linf »

Czy ktoś zna może sklep gdzie jest duży wybór pielęgniczek :?:
Awatar użytkownika

etna
Fanatyk
Posty: 1458
Rejestracja: śr sty 14, 2009 8:06 am
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Płeć:

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#2

Post autor: etna »

chyba w discusie bedziesz mial najlepszy wybor
Adriana
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#3

Post autor: Tomacha »

Rowniez w sklepie przy sadzie w al. solidarnosci maja fajne pielegniczki czesto. Ale musisz zapytac. Mieli ostatnio wilhelmi, norberti, o kakadu czy ramirezi to nie wspomne...

Autor
Linf

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#4

Post autor: Linf »

etna pisze:chyba w discusie bedziesz mial najlepszy wybor
Tylko ciekawe jak kondycja ryb :?: Nigdy tam nie kupowałem ale też nie słyszałem pochlebnych recenzji :(

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#5

Post autor: JPK »

Nigdy nie miałem problemu z rybami z Discusa,
byłem wczoraj i kondycja pielęgniczek była bez zarzutu, a i wybór spory.
450l + 112l :)

blanka
Gaduła
Posty: 138
Rejestracja: sob lis 15, 2008 6:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#6

Post autor: blanka »

Były borelli? Bo szukam i nie mogę nigdzie trafić.
Justyna
Awatar użytkownika

tomanimi
Uczestnik
Posty: 44
Rejestracja: pt cze 05, 2009 8:42 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#7

Post autor: tomanimi »

Ja w czerwcu długo szukałem parki borelli w okolicznych sklepach na Pradze Płd.
I jedyny sklep, gdzie bez problemu nabyłem parkę, to był właśnie Discus na Radzymińskiej.
Ostatnio zmieniony pn wrz 14, 2009 7:23 pm przez tomanimi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Maniac
Uczestnik
Posty: 31
Rejestracja: czw paź 15, 2009 2:08 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#8

Post autor: Maniac »

Witam
Mile zostałem zaskoczony w sklepie pod sądami mają takie gatunki apisto o których jedynie czytałem na innych forach nie koniecznie polskich :roll: . warto chyba się tam czasem wybrać bo wczoraj byłem i widziałem tam
1. apistogramme juruensis
2. apistogramme pevas hmmmm słyszałem tylko o Ap. Pebas ciekawe co to ?
3. szok :razz: Apistogrammoides pucallpaensis chyba tak to się pisze :twisted:
wiec to co pisał tomacha są tam pielęgniczki i to takie nawet bym powiedział z najwyższej półki. z miesiąc temu widziałem tam Ap agassizi RED Spot i nigdy wcześniej piękniejszej odmiany nie widziałem :o http://www.mojaamazonia.com/Images/Faun ... i-male.jpg tu jest link
pozdrawmiam MANIAC
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#9

Post autor: Tomacha »

Takie Agassizi jak w linku kupilem jakies 3 tygodnie temu w iquitosie na Bielanach.Haremik 1+2.Juz nawet tarlo mialy.
Awatar użytkownika

PARYS
Uczestnik
Posty: 33
Rejestracja: pt gru 18, 2009 12:00 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#10

Post autor: PARYS »

Czy ktoś mógłby podać dokładny adres sklepu pod sądami na al. solidarności?? :mrgreen:
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#11

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Al. Solidarności 125b
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

PARYS
Uczestnik
Posty: 33
Rejestracja: pt gru 18, 2009 12:00 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#12

Post autor: PARYS »

Ślicznie dziękuje:)

Autor
Linf

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#13

Post autor: Linf »

Byłem dzisiaj w tym sklepie.Bardo fajny koleś pogadałem sobie z nim na temat Apisto.Duży wybór Apisto w sklepie jak i może realizować zamówienia.
Awatar użytkownika

PARYS
Uczestnik
Posty: 33
Rejestracja: pt gru 18, 2009 12:00 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#14

Post autor: PARYS »

Bo byłem w kakadu w wola park to nie dość że nie mają ramirezów to jeszcze nawet nie wiedza jak się nazywają te co mają i wciskają ludziom kit(ale maja 1 plus te rybki co mają są ładne):P

Autor
Linf

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#15

Post autor: Linf »

PARYS, jedź pod sądy ja dziś kupiłem tam super parkę.

Autor
jerrymagu

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#16

Post autor: jerrymagu »

PARYS pisze:Bo byłem w kakadu w wola park to nie dość że nie mają ramirezów to jeszcze nawet nie wiedza jak się nazywają te co mają i wciskają ludziom kit(ale maja 1 plus te rybki co mają są ładne):P
Ramirezy mają w Aquarius w Tesco na Górczewskiej. Jedna nie znajdziesz tam dobranej parki.
Niebawem (mam taką nadzieję) będę miał do odstąpienia Apisto Boliwijskie (pięknie się wybarwiają) i Akarę z Maroni.
Mam po 6szt. aby dobrały się w parki a jak sie dobiorą to będę mógł Wam odstąpić to co mi zostanie. Na pewno będą większe niż w sklepach a i zawsze prywatnie lepiej niż z hurtowni.
Jednocześnie muszę napisać iż największy wybór Apisto widziałem w Iquitos na Bielanach. Wiem bo jak szukałem to byłem w tych sklepach co wyspecyfikowalście i na Arkuszowej potęga pod tym względem
Ostatnio zmieniony ndz sty 17, 2010 5:51 pm przez jerrymagu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

PARYS
Uczestnik
Posty: 33
Rejestracja: pt gru 18, 2009 12:00 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#17

Post autor: PARYS »

W tesco słaby wybór rybek jest, jak ja byłem(a byłem kilka razy) tylko raz ramirezy widziałem). Zrobię tak jak Linf mi radzi:) pod sądy muszę polecieć;d a tam maja otoski oczywiście??

Autor
jerrymagu

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#18

Post autor: jerrymagu »

PARYS pisze:W tesco słaby wybór rybek jest, jak ja byłem(a byłem kilka razy) tylko raz ramirezy widziałem). Zrobię tak jak Linf mi radzi:) pod sądy muszę polecieć;d a tam maja otoski oczywiście??
....ew. pojedź na Arkuszową. Z Bemowa masz niedaleko.
.. wiem bo sam pokonuję taką drogę ;)
Ostatnio zmieniony pn sty 18, 2010 10:13 am przez jerrymagu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

PARYS
Uczestnik
Posty: 33
Rejestracja: pt gru 18, 2009 12:00 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#19

Post autor: PARYS »

byłem i na arkuszowej, ale tam u n ich w tych akwa straszny syf mają, no i sporo osób odradza rybki od nich:)

Autor
Linf

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#20

Post autor: Linf »

PARYS pisze:a tam maja otoski oczywiście??
Wybacz ale nie zwróciłem na otoski bardziej mnie interesowały Apisto i Ramirezy :)
Awatar użytkownika

PARYS
Uczestnik
Posty: 33
Rejestracja: pt gru 18, 2009 12:00 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#21

Post autor: PARYS »

Linf pisze: Wybacz ale nie zwróciłem na otoski bardziej mnie interesowały Apisto i Ramirezy :)
Mnie też ale muszę mieć ekipę sprzątającą :mrgreen: Posprzątać muszą zanim przybędą apisto :-P

Autor
Linf

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#22

Post autor: Linf »

U mnie właśnie sprzątają otoski ale kupowane były gdzie indziej w sobotę w moich baniakach zagościły w małym Ramirezy a w dużym Kakadu Fire Red 1+2.

Autor
jerrymagu

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#23

Post autor: jerrymagu »

PARYS pisze:byłem i na arkuszowej, ale tam u n ich w tych akwa straszny syf mają, no i sporo osób odradza rybki od nich:)
też nie polecam choć kilkakrotnie coś tam nabyłem i nabyłem też Ospę która przetrzebiła mi szeregi i to dosyć mocno.
Jednak w normalnych sklepach ciężko dostać Apisto takie które oni oferują.
Mają teraz min.
Panduro, Agassizi, Rio Mamore, Boliwijskie, Vijejta, Nijseni, Macmasteri, Kakadu (dwie odmiany) i kilka innych

Autor
Linf

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#24

Post autor: Linf »

jerrymagu pisze:Panduro, Agassizi, Rio Mamore, Boliwijskie, Vijejta, Nijseni, Macmasteri, Kakadu (dwie odmiany) i kilka innych
A F0 mają na Arkuszowej :?:

Autor
jerrymagu

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#25

Post autor: jerrymagu »

Linf pisze:
jerrymagu pisze:Panduro, Agassizi, Rio Mamore, Boliwijskie, Vijejta, Nijseni, Macmasteri, Kakadu (dwie odmiany) i kilka innych
A F0 mają na Arkuszowej :?:
nie wiem :?: :roll:
Awatar użytkownika

PARYS
Uczestnik
Posty: 33
Rejestracja: pt gru 18, 2009 12:00 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#26

Post autor: PARYS »

Byłem dziś przy sądach i muszę stwierdzić że w lepszym sklepie nie byłem duży wybór pielęgniczek, możliwość kupienia na zamówienie rarytasów, bardzo fachowa obsługa. Kupiłem piękną parkę ramirezów i dostałem nawet rabat 20% , chociaż zakupy robiłem tam 1 raz. Arkuszowa niech się schowa:D
Awatar użytkownika

Jikiena
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 12:57 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#27

Post autor: Jikiena »

Ramirezy mają też w Aquariusie w Tesco na KENie. Po 10zł za sztukę ale tylko kilka sztuk samców została większość to samice rybki chyba w niezłej kondycji i w Kakadu na Wileńskim też widziałam ale po 8zł za sztukę. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob sty 23, 2010 2:43 pm przez Jikiena, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Juraya_San <3

Autor
jerrymagu

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#28

Post autor: jerrymagu »

Byłem w ostatni piątek na Arkuszowej, celem zakupu pokarmów, ale jak zwykle zajrzałem do pielęgniczek. Zawsze oglądam sobie rybki i dzięki temu poznaję je i patrzę jak się zachowują. Od dawna śledziłem baniak z A. Panduro i jak ostatnio tam zawitałem patrzę ....ikra i widzę parkę, więc......od razu się zdecydowałem aby tą parkę kupić i by miały dla siebie baniaczek 112l.
Powinny być zdrowe bo pływały w zbiorniku ok. 3 tyg i w między czasie dobrała się parka i w to mi graj bo celowałem w dobraną parkę aby uniknąć kupowania kilku, niestety niejest to F0 ale i tak są śliczne ..... (moje ulubione Apisto).
Do waszej oceny ich wygląd:

Samica
Obrazek

Samiec
Obrazek
Awatar użytkownika

PARYS
Uczestnik
Posty: 33
Rejestracja: pt gru 18, 2009 12:00 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#29

Post autor: PARYS »

Śliczne są:) szkoda że już nie mogę nic dołożyć do Kakadu redfire i ramirezek;/ bo te są świetne:P

Autor
jerrymagu

Re: Sklepy z Pielęgniczkami

#30

Post autor: jerrymagu »

PARYS pisze:Śliczne są:) szkoda że już nie mogę nic dołożyć do Kakadu redfire i ramirezek;/ bo te są świetne:P
sa to agresywne apisto, gdzie często samica dominuje nad samcem. W jakim zbiorniku trzymasz je razem. Te raczej same trzeba trzymac. No chyba ze b.duzy baniak i dod max jedna dodatkowa parka rownie silnych charakterem, Ramirezki by nie daly rady, Kakadu pewnie tak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy zoologiczne w Warszawie i okolicach”