Sklep AMUSTELA

Opinie o sklepach stacjonarnych. Każdy sklep w osobnym wątku.
Awatar użytkownika

probielany
Zapaleniec
Posty: 341
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 8:23 am
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Emil
Płeć:

Re: Odp: Sklep AMUSTELA

#61

Post autor: probielany »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Drottnar pisze:
jgoluch pisze:na mnie bynajmniej już nie raz wywarł pozytywne wrażenie:)
Przynajmniej! Przynajmniej a nie bynajmniej. To nie są synonimy!

A żeby nie był sam trolling, to dodam, że niedawno tam kupowałem testy przez allegro. Niestety, nie było możliwości odbioru osobistego - jakaś porażka w ogóle. Czas wysyłki też był długi, chociaż mieścił się niestety w ich regulaminie. Kupowałem we wtorek a towar dostałem dokładnie w następny wtorek. Jaja normalnie. Więcej z tego sklepu nie skorzystam. Zwłaszcza, że już wiem, że bliżej mam dwa fajne sklepy z dobrymi cenami.

___
Wysłane z telefonu. Za ewentualne błędy przepraszam.

Jeśli chodzi o zakup testów u nich to ja jestem zadowolony. Zamówione w poniedziałek - doszły w środę. Owszem, nie można ich było odebrać osobiście, bo były w promocyjnej cenie i wysyłane bezpośrednio z magazynu. Jak na razie sklep na +. Kupowałem też zestaw naprawczy do napowietrzacza Tetry, ale okazało się ,że nie ma go fizycznie na stanie. Po kilku godzinach od zamówienia telefon ze sklepu z pytaniem czy chce czekać ok 7 dni roboczych na wysyłkę. Tutaj kolejny + za dobry kontakt. Jeszcze na pewno do nich zajrzę.
375 - BW
Więcej na razie nie będzie !

traszka
Gość
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 17, 2012 3:41 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklep AMUSTELA

#62

Post autor: traszka »

Dzisiaj byłam w tym sklepie i doznałam szoku. Aksolotle są wystawione na widok publiczny od strony sklepu leclerc, więc ciągle przechodzą obok nich tłumy stukające w szybkę akwarium. Zwierzaki są zestresowane i ewidentnie chore (przebarwienia skóry, matowe oczy). Brak korzeni czy jakichkolwiek innych elementów , które mogłyby posłużyć jako kryjówka. "Najlepszy" w tym wszystkim napowietrzacz w kształcie płetwonurka, który ciągle skacze i uderza w biedne zwierzęta. Na akwarium widni8ej karteczka z informacją o przecenie. Czyżby chcieli je sprzedać zanim zdechną?
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#63

Post autor: jgoluch »

Taki chwyt reklamowy, że mają więcej niespotykanych gatunków ryb/robali/gadów/etc.
Szkoda tylko, że wszystko odbywa się kosztem zwierzaków.
Awatar użytkownika

Kidzio
Zapaleniec
Posty: 314
Rejestracja: sob sty 08, 2011 4:06 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Dan
Płeć:

Re: Sklep AMUSTELA

#64

Post autor: Kidzio »

Mi powiedzieli że acanticus adonis rosnie do 13 centymetrow;) a dorasta do 120cm;)
54 L krewetkowy raj

traszka
Gość
Posty: 9
Rejestracja: sob lis 17, 2012 3:41 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Sklep AMUSTELA

#65

Post autor: traszka »

A mi z kolei chcieli wmówić, że chemia i nawozy nie szkodzą płazom. tia....
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#66

Post autor: falco »

Siema,
ostatnio (przypadkiem) trafiłem na ofertę sklepu Amustela przeszukując różne aukcje, więc dorzucę Swoje 3 grosze...

- cena była atrakcyjna w porównaniu do konkurencji, dodatkowo na aukcji znaaacznie niższa od ceny sklepowej(!!),
- błyskawicznie po zakupie dostałem telefon z zaproszeniem po odbiór oraz informacją w jakich dniach, godzinach, etc.,
- na miejscu otrzymałem wiele ciekawych informacji (konkretnie, ale bez nachalności) na temat ryb, parametrów wody oraz roślin, czyli o wszystko, co pytałem,
- zbiorniki nie wyglądały na zaniedbane, ale jak wiadomo na małej przestrzeni ogólnie jest ciasno, a dookoła dużo ludzi robiących zakupy w CH.

Zakupy robiłem 1 raz i odniosłem pozytywne wrażenie, więc pewnie jeszcze skorzystam.
Na koniec zaznaczam, że to moja, (mocno subiektywna opinia), nikogo nie namawiam, bo, nie mam w tym interesu. ;)
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
Awatar użytkownika

Kidzio
Zapaleniec
Posty: 314
Rejestracja: sob sty 08, 2011 4:06 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Dan
Płeć:

Re: Sklep AMUSTELA

#67

Post autor: Kidzio »

Ja ich omijam...
54 L krewetkowy raj
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#68

Post autor: jgoluch »

falco pisze:ostatnio (przypadkiem) trafiłem na ofertę sklepu Amustela przeszukując różne aukcje, więc dorzucę Swoje 3 grosze...
- błyskawicznie po zakupie dostałem telefon z zaproszeniem po odbiór oraz informacją w jakich dniach, godzinach, etc.,

Przepraszam, że tak dopytuje, ale co Ty takiego kupowałeś, że mogłeś osobiście odebrać?
Gdzieś głębiej w wątku opisywałem to na przykładzie grzałki.
Allegro 30zł, w sklepie całe 54zł.
Czyżby zmienili swoją politykę?
Fakt, że na allegro najdrożej się nie ogłaszają, jednak w sklepie, to już inna bajka...
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#69

Post autor: falco »

Długi kamień napowietrzający 25cm na aukcji ok. 11zł w sklepie ok. 20zł,
CO2 w płynie na aukcji ok 21 zł (pół litra) w sklepie ok. 30zł.

Czytałem w wątku o problemach z odbiorem własnym czy obsługą na miejscu, ale w moim przypadku wszystko wyglądało wręcz przeciwnie, czyli bardzo pozytywnie. 8)

Co do odbiorów, to jedyne na co mi zwrócili uwagę (już w 1 telefonie), że proszą aby to robić w podanych godzinach (niektóre dni tygodnia do 16), choć sklep jest czynny do 21.
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
Awatar użytkownika

Kars
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: wt gru 06, 2011 10:20 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#70

Post autor: Kars »

Ja byłem tam dwa razy, ogólnie pozytywnie, sporo gatunków ryb. Akwaria całkiem zadbane. Jednak do obsługi mam zastrzeżenie. Miałem styczność chyba z 3 osobami. O ile jeden Pan był bardzo miły, znający się na temacie, o tyle drugi z nich, taki wyższy, postawniejszy, jest w moim odczuciu bardzo nie miły, jak się o coś zapytałem i mi odpowiedział, to strach pytać dalej, bo odnosisz wrażenie, że zaraz Ci powie "sp******laj".
Do tego dochodzi odbieranie telefonów. Któregoś dnia chciałem się dowiedzieć, czy mają rybki na stanie żeby na darmo nie jeździć - nie odbierają. Dzwoniłem parę razy o różnych porach dnia. Następnego dnia to samo, więc napisałem maila. Podczas bezsensownej dyskusji mailowej dowiedziałem się (nie wprost oczywiście), że jestem klientem drugiej kategorii i dlatego nikt nie odbiera, bo ważniejsi są klienci w sklepie. Ja rozumiem, że ludzie w sklepie mogą być ważniejsi, ale jeśli się dzwoni kilka razy przez 2-3 dni, to... Wniosek jest jeden. Napisałem maila, że też jestem, a raczej byłem potencjalnym klientem i jakoś inne sklepy nie mają takiego problemu z odbieraniem telefonu. Z ciekawości zadzwoniłem 5-10 min po wysłaniu maila. Nagle okazało się, że jest ktoś przy telefonie i łaskawie odebrał.
Podsumowując, jak się trafi na pana (tego miłego), o którym wcześniej pisałem, to jest ok. Jeśli nie, to jest to sklep, do którego się idzie po konkretną rzecz/zwierzę i wychodzi. Po drodze jeszcze płacimy :). A.. No i kontaktu ze sklepem drogą telefoniczną nie polecam, strata czasu.

kloner11
Gaduła
Posty: 127
Rejestracja: śr lis 07, 2012 11:09 pm
Lokalizacja: 4
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#71

Post autor: kloner11 »

Wypowiem się i ja. Byłem w tym sklepie, co prawda, tylko raz ale odniosłem pozytywne wrażenie. Zawiało mnie tam w poszukiwaniu Razbory Galaxy, były, jednak ich cena mi się nie spodobała dlatego też ich nie wziąłem. Spędziłem w tym sklepie sądzę, że koło 30/40 minut chodząc i oglądając wszelkie zasobności tegoż sklepu (jest tam co oglądać). Co jakiś czas podchodził do mnie Pan (wysoki, szczupły z bujnymi włosami, coś w stylu afro) za każdym razem ze szczerym uśmiechem pytał czy aby nie potrzebna jest mi pomoc, odpowiadając równie uprzejmie, że nie gdyż jestem dopiero w fazie oglądania, odchodził ale uprzedzał odejście stwierdzeniem, że jak będzie coś potrzeba mi wiedzieć, będzie gdzieś nie daleko i z chęcią mi pomoże. Doczekał się pytania, o akwaria z krewetkami, czysto techniczne (nazwa rośliny i porady ogólne) po prostu mówił, na każde pytanie dostawałem konkretną odpowiedź- nie robił tego na odczepnego, tylko z wielką chęcią poświęcił mi czas. Także, osobiście, jestem zadziwiony częścią wypowiedzi na temat tego sklepu, moje odczucia są diametralnie różne.
Awatar użytkownika

zorbek
Zapaleniec
Posty: 448
Rejestracja: pt gru 07, 2012 11:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#72

Post autor: zorbek »

Ten z afro to właściciel:) Rybką pogorszyło się mocno jak go otworzyli na 2 strony.
To co się tam dzieje w sobotę o 13ej to jest masakra.
Sam byłem swiadkiem jak rodzice dla 4 latka kupowali zestaw i to odrazu z rybkami.
----------------------------
Pozdrawiam
Mariusz

Karaś
Gaduła
Posty: 133
Rejestracja: wt lis 10, 2009 9:03 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#73

Post autor: Karaś »

Ten kudłaty to nie był właściciel?
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#74

Post autor: falco »

Już chyba wiem skąd niektórzy mieli problem z odbiorem własnym...
Niedawno znalazłem u nich w ofercie testy paskowe w obniżonej cenie, więc kliknąłem, od razu zapłaciłem i poprosiłem o potwierdzenie terminu odbioru.

Dostałem @ z odpowiedzią, że niestety tym razem nie mogę odebrać, bo kupiony produkt był tylko i wyłącznie w ofercie wysyłkowej (fakt, nie zauważyłem tego), więc zostałem poproszony o dopłatę za przesyłkę.

Ponieważ mam złe doświadczenia z Pocztą PL, więc kiedy tylko mogę to nie daję im zarobić poprosiłem o zwrot pieniędzy a zakupu dokonam gdzie indziej.
Bez dalszych pytań i błyskawicznie (chociaż ustawowo jest na to 14 dni) następnego dnia dostałem zwrot kasy.

Rzeczywiście mają niektóre pozycje bez opcji odbioru własnego, więc należy to sprawdzać przed dokonaniem zakupu. 8)
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
Awatar użytkownika

Kidzio
Zapaleniec
Posty: 314
Rejestracja: sob sty 08, 2011 4:06 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursus
Na imię mam: Dan
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#75

Post autor: Kidzio »

Ja do nich nie chodzę z powodu tego że mam daleko, w sklepie ogólnie drogo, niejasne jest zamawianie taniej przez www, problemy z kontaktem, nastawieni na hajs, moim zdaniem brak pasji,....bo jak to mozna sprzedawac akwarium razem z rybami w worku ?
54 L krewetkowy raj
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#76

Post autor: rudy1986 »

A widzisz mozna:P tam tez skladalem CV i widac nie chcieli pasjonaty tylko kogos kto bedzie sprzedawal
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#77

Post autor: jgoluch »

Ja byłem ostatnio i koleś (taki wysoki, chudy) nie chciał sprzedać babce 8 platek, po tym jak mu pokazała jakie ma akwarium i ile już w nim rybek ma.

robinho00
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: śr paź 19, 2011 5:21 pm
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na imię mam: Eryk
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#78

Post autor: robinho00 »

Remont mają do 15 września :/
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#79

Post autor: jgoluch »

Kiedyś w rozmowie słyszałem, że na wrzesień właśnie planują powiększyć asortyment.
Ponoć miały by się pojawić szkła z różnymi krewetkami a nawet solniczka.
Całkiem niedawno powiększyli sklep i zagospodarowali tą przestrzeń pomiędzy artykułami akwarystycznymi a kasą.
Więc mają teraz większe pole do popisu.
Czekam z niecierpliwością, bo blisko mam do tego sklepu :)
Awatar użytkownika

zorbek
Zapaleniec
Posty: 448
Rejestracja: pt gru 07, 2012 11:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#80

Post autor: zorbek »

Ta przed remontem w sobotę mieli extra promocję gupiki z 10 przecena na 6 :cool: :cool:
----------------------------
Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#81

Post autor: jgoluch »

To śmiesznie robią przeceny, bo zawsze u nich gupole były po 8 zł :what:
Awatar użytkownika

zorbek
Zapaleniec
Posty: 448
Rejestracja: pt gru 07, 2012 11:21 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#82

Post autor: zorbek »

Sklep już otwarty ale na chwilę obecną jeszcze bez szkiełek.
----------------------------
Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1455
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#83

Post autor: Winter »

Nie wiecie czy dział akwarystyczny już ruszył?
Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#84

Post autor: jgoluch »

Ostatnio widziałem tylko to duże akwarium z roślinkami i lodówkę z żywym i mrożonym pokarmem.
Dostępne są wszystkie preparaty, akcesoria, itp.
Są już ustawione regały pod akwaria, ale szkiełjeszcze nie ma.
Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1455
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#85

Post autor: Winter »

A roślinki do sprzedaży w tym dużym akwa są? Bo głównie o nie mi chodzi.
Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm

robinho00
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: śr paź 19, 2011 5:21 pm
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na imię mam: Eryk
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#86

Post autor: robinho00 »

Roślinki są, rybek jeszcze wczoraj nie było, ale szkiełka już stały:)
Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1455
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#87

Post autor: Winter »

Dzięki za info. Chyba się jednak przejadę tam w weekend :)
Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm

robinho00
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: śr paź 19, 2011 5:21 pm
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na imię mam: Eryk
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#88

Post autor: robinho00 »

To jutro jeszcze zobaczę co się tam dzieję i dam znać:)
Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1455
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#89

Post autor: Winter »

O!!! Super! Bardzo dziękuję :-D
Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm

std1984
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: śr gru 12, 2012 10:28 am
Lokalizacja:
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#90

Post autor: std1984 »

Roślinki, pokarmy, akcesoria oraz pierwsze zwierzaki dziś już były :)
30: ozdobne - trawka + mech na glebie ADA + co2 + dużo swiatła
60: ziemia ogrodowa + rośliny
250: krewetkarium
860: kiedyś była :(
EVO do ślubu W-wa i okolice – PW.
Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1455
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

Sklep AMUSTELA

#91

Post autor: Winter »

To jednak pojadę :-D Dzięki za sprawdzenie.
Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy zoologiczne w Warszawie i okolicach”