Slimaki

Ogłoszenia i wątki archiwalne
Zablokowany
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Slimaki

#1

Post autor: Lech-u »

Gdzie można jakoś nabyć ślimaki poza sklepami i OLX?

Chętnie kupie/przyjmę ślimaki.
Inne niż zatoczki, Świerki i helenki.
Najchętniej ampularie , helmety , fredy itp.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Slimaki

#2

Post autor: mariom222 »

helmety 3-4szt mam do oddania

dlaczego oprócz olx? coś z nim nie tak?

https://www.olx.pl/oferta/ampularie-CID ... 058a01134e

https://www.olx.pl/oferta/ampularia-lob ... 058a01134e

https://www.olx.pl/oferta/mlode-ampular ... 058a01134e

będę zamawiał w ciągu kilku dni z którejś z tych ofert,
raczej na pewno niebieskie
planuję kupić większą ilość więc pewnie będę rozdawał na forum jak trochę podrosną

(przy tych niebieskich jest opis ,,odbiór osobisty,, ale chcę pogadać i opisać jak fachowo i prosto, bez szkody dla ślimaków można je wysłać)

OharaWymiatashi
Uczestnik
Posty: 43
Rejestracja: pn lis 27, 2017 8:33 am
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Tomek

Slimaki

#3

Post autor: OharaWymiatashi »

mariom222 pisze: ndz cze 02, 2019 6:50 pm helmety 3-4szt mam do oddania

dlaczego oprócz olx? coś z nim nie tak?

https://www.olx.pl/oferta/ampularie-CID ... 058a01134e

https://www.olx.pl/oferta/ampularia-lob ... 058a01134e

https://www.olx.pl/oferta/mlode-ampular ... 058a01134e

będę zamawiał w ciągu kilku dni z którejś z tych ofert,
raczej na pewno niebieskie
planuję kupić większą ilość więc pewnie będę rozdawał na forum jak trochę podrosną

(przy tych niebieskich jest opis ,,odbiór osobisty,, ale chcę pogadać i opisać jak fachowo i prosto, bez szkody dla ślimaków można je wysłać)
Cześć. Jakbyś zamawiał to weź ze 2 więcej. Kiedyś gadaliśmy o niebieskich, ale takich na prawdę ładnych nigdzie nie widziałem. Jeśli udałoby Ci się namówić sprzedawcę na wysyłkę to podjadę do Ciebie odebrać.
Lech-u pisze: sob cze 01, 2019 9:20 pm Gdzie można jakoś nabyć ślimaki poza sklepami i OLX?

Chętnie kupie/przyjmę ślimaki.
Inne niż zatoczki, Świerki i helenki.
Najchętniej ampularie , helmety , fredy itp.
Bardzo ładna tylomelania dostępna jest na Siennickiej. Można też kupić tam oczywiście inne ślimaki poza Ampularią która jest zabroniona
Będąc ostatnio u Bartka na Tamce również widziałem spory wybór ślimaków. Generalnie w sklepach tylomelania, brotia, helmety, zebry są raczej dostępne.
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Slimaki

#4

Post autor: mariom222 »

OharaWymiatashi pisze: śr cze 05, 2019 6:28 pm inne ślimaki poza Ampularią która jest zabroniona
dasz radę rozwinąć temat bo pierwszy raz coś takiego słyszę ?!

jeśli dojdzie do zamówienia to oczywiście zamówię kilka więcej, chociaż teraz już nie jestem taki pewien czy chcę mieć jakieś zabronione ślimaki :)
Awatar użytkownika

Blurp
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: czw maja 02, 2019 2:06 pm
Lokalizacja: Śródmieście/Mokotów
Płeć:

Slimaki

#5

Post autor: Blurp »

Rozporządzenie EU. Ampularie zostały znalezione w naturze w Hiszpanii i zakatalogowane jako gatunek inwazyjny. Jako taki nie może być importowany ani sprzedawany na terenach krajów Unii. Nie wiem jak mocno pilnują tych przepisów, w wielu sklepach w Wawie się ich nie respektuje.
Ostatnio zmieniony czw cze 06, 2019 9:28 am przez Blurp, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

Sol
Gaduła
Posty: 176
Rejestracja: pt paź 02, 2009 4:02 pm
Lokalizacja: Wola
Na imię mam: Agata
Płeć:

Slimaki

#6

Post autor: Sol »

Ampułki to podstawowe ślimory w sklepach dobrze wiedzieć, że są zabronione sama mam ich 3 szt :twisted:
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Slimaki

#7

Post autor: Lech-u »

Blurp pisze: czw cze 06, 2019 9:14 am Rozporządzenie EU
Masz może dostęp do tego tekstu?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Blurp
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: czw maja 02, 2019 2:06 pm
Lokalizacja: Śródmieście/Mokotów
Płeć:

Slimaki

#8

Post autor: Blurp »

Pogrzebię w historii przeglądarki jak wrócę do domu, sam się tym zainteresowałem dopiero miesiąc temu jak tu ktoś na forum rzucił taką ciekawostką.
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Slimaki

#9

Post autor: Lech-u »

W sumie to ciakwe, że teoretycznie jest zabroniona a praktycznie jest w każdym sklepie.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Blurp
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: czw maja 02, 2019 2:06 pm
Lokalizacja: Śródmieście/Mokotów
Płeć:

Slimaki

#10

Post autor: Blurp »

Tu jest wygrzebany cytat z jakiegoś polskiego forum, gdzie komentowali to rozporządzenie:

"Apple snails into Europe banned
Apple snails of the genus Pomacea will be prohibited for import into the European Union. A proposal was adopted in the past week and EU member States have to implement this. This has serious consequences for the aquarium trade. Not only will apple snails be banned for import, shipments of aquatic plants must have a declaration in the health certificate that they are inspected and found free of apple snails, and at arrival into the EU they will also be inspected. It will be prohibited to sell the snails in pet shops.
Reason for the ban is the outbreak of apple snails (Pomacea insularum) in Spain, in the Ebro delta, where they were found feeding on the rice plantations.
It is not exactly clear, as off which date this will be implemented in the entire EU."

http://www.ornamental-fish-int.org/ - pod tym linkiem był oryginalny artykuł, który z kolei powinien odsyłać do samego rozporządzenia. Mi w tym momencie nie działa, ale może to pracowy bloker stron rozrywkowych mnie stopuje.
Dodano do tego postu po 3 minutach 22 sekundach
"On November 8, the EC published the relevant Commission Implementing Decision, ”as regards measures to prevent the introduction into and the spread within the Union of the genus Pomacea (Perry) -2’12/097/EU,” officially banning all imports. Being a pan-European ban, all EU member states must implement the decision. So, no one should attempt to export apple snails to, or import them into, any European Union member state."

Z tego tutaj artykułu - http://www.petproductnews.com/Pet-Produ ... l-Imports/
Dodano do tego postu po 58 sekundach
I jeszcze tu ciekawy fragment:

"Member states will be required to carry out annual surveys and, if such a survey shows that Pomacea is present in a field or watercourse where its presence previously was unknown, the member state in question immediately must establish a demarcation area and a buffer zone around it."
Ostatnio zmieniony czw cze 06, 2019 1:09 pm przez Blurp, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Slimaki

#11

Post autor: Tygrys »

linki niedzialają
zawieszony profil
Awatar użytkownika

Blurp
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: czw maja 02, 2019 2:06 pm
Lokalizacja: Śródmieście/Mokotów
Płeć:

Slimaki

#12

Post autor: Blurp »

Pierwszy nie działa i nie będzie działał ;]

Drugi naprawiony.
Ostatnio zmieniony czw cze 06, 2019 1:11 pm przez Blurp, łącznie zmieniany 1 raz.

OharaWymiatashi
Uczestnik
Posty: 43
Rejestracja: pn lis 27, 2017 8:33 am
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Tomek

Slimaki

#13

Post autor: OharaWymiatashi »

Już nie będę odpowiadał, bo Blurp odpisał. W części sklepów jest, ale nie wszędzie. Tam gdzie bywam to na pewno u Ketraba nie kupisz. Na Siennickiej nie kupisz. W Clariasie nie kupisz, ale giełda w Łodzi, OLX itp sprzedają na całego.
Dodano do tego postu po 3 minutach 34 sekundach
Lech-u pisze: czw cze 06, 2019 12:11 pm W sumie to ciakwe, że teoretycznie jest zabroniona a praktycznie jest w każdym sklepie.
A ryby barwione i modyfikowane genetycznie? To samo przecież, tyle że inny paragraf.
Dodano do tego postu po 1 minucie 54 sekundach
mariom222 pisze: śr cze 05, 2019 9:53 pmchociaż teraz już nie jestem taki pewien czy chcę mieć jakieś zabronione ślimaki :)
Mieć, a sprzedawać to dwie różne rzeczy
Ostatnio zmieniony czw cze 06, 2019 5:44 pm przez OharaWymiatashi, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Slimaki

#14

Post autor: Lech-u »

Dzisiaj odbieram porcję ampularii.
Zastanawiam się, czy nie powinienem najpierw pozbawić oka lub nawet obu mojego darczyńcę, żeby w razie czego nie mógł mnie rozpoznać w ramach postępowania przygotowawczego do procesu o ampularie.

Niemniej, to trochę przez nas, akwarystów, takie przepisy się pojawiają.

Jakże często nawet na naszym forum pojawiały się opinie, że niechciane ślimaki wywala się do kibla, lub nawet bezpośrednio do jakiegoś zbiornika wodnego.
A tam, nowy gatunek, który nie ma naturalnych wrogów w naszym środowisku zaczyna opanowywać nowy akwen. I po jakimś czasie Komisja Europejska wyda odpowiedni przepis.

Akwarysto, zastanów się 10 razy zanim żywe stworzenie wyrzucisz do kibla lub do jakiegoś zbiornika wodnego!!!
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Blurp
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: czw maja 02, 2019 2:06 pm
Lokalizacja: Śródmieście/Mokotów
Płeć:

Slimaki

#15

Post autor: Blurp »

OharaWymiatashi, wybacz że Ci się wtryniłem, czytałem o tym ostatnio trochę i po prostu wyplułem wiedzę kiedy ktoś jej potrzebował.

Siennicka i Tamka to sklepy jakościowe gdzie zwraca się uwagę na szczegóły, nic dziwnego że tam ampularii nie sprzedają. Z kolei parę godzin temu Bocja wrzuciła na facebooka porementową listę gatunków w sprzedaży, w ogóle się nie przejmując że jest na niej zakazany ślimak :gwizd:
Dodano do tego postu po 2 dniach 19 godzinach 49 minutach 48 sekundach
Rozmawiałem w sobotę z właścicielem Bocji, mówi że jeśli w ogóle są kontrole to tylko na większych wydarzeniach (w stylu ZooEgzotyka) i to organizator otrzymuje grzywnę.
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Slimaki

#16

Post autor: Lech-u »

Blurp pisze: pn cze 10, 2019 8:44 am mówi że jeśli w ogóle są kontrole to tylko na większych wydarzeniach
To aż dziwne.
Myślę, że sklepy zoologiczne powinny w jakimś stopniu być sprawdzane. To właśnie tam mogą sie pojawić gatunki, których nie wolno sprzedawać.


A z kolej dlaczego karać organizatora targów? Myslę, że powinien być ukarany ten, kto wprowadza do obrotu zabronione gatunki. Konkretny wystawca, a nie organizator.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Zablokowany