Pokarmy dla ryb

Wszystkie sprawy dotyczące żywienia, sposobu przyrządzania pokarmu, własne oryginalne przepisy.
ODPOWIEDZ

Autor
DanielP
Noble
Na imię mam: Daniel
Pokarmy dla ryb

Post autor: DanielP » wt mar 05, 2019 10:20 pm

Chciałbym abyśmy w tym wątku wymieniali się opiniami dotyczącymi pokarmów suchych dla ryb. Pożądane jest, aby wyrażając opinie odnosić się do producenta, ceny, składu, jakości oraz tego jak wszystkie wymienione wcześniej czynniki wpływają na wybarwienie, wzrost i zdrowie naszych ryb.

Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Na imię mam: Jacek
Pokarmy dla ryb

Post autor: jacekzabki » śr mar 06, 2019 9:01 am

Swoje palety karmię mixem, artemią mrożoną a wieczorem jako ostatni posiłek daję im mieszaninę suchych granulek dla dyskowców.
Mogę wypowiedzieć się na temat jednego z nich- D50. Gdy udało mi się zakupić ten pokarm na wagę w dużej ilości to część tego pokarmu wywiozłem do swojej rodzicielki, która w akwarium miała jakieś żyworódki i setki bezbarwnych lub lekko różowych krewetek. Po kilku tygodniach karmienia pokarmem D50 krewetki przybrały bardzo intensywnej barwy czerwonej a wręcz bordowej. Na pewno D50 kolosalnie wpływa na kolory nie tylko na paletki.

Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Na imię mam: Lech-u
Pokarmy dla ryb

Post autor: Lech-u » śr mar 06, 2019 10:11 am

Ja stosuję przeróżne pokarmy. W tym wątku mowa o pokarmach suchych.
Jednak najczęściej kupuję pokarmy "na wagę", rozważane z dużego pojemnika. To wychodzi zdecydowanie taniej niż kupowanie w pojemnikach w sklepach.
Najczęściej kupuję pokarmy w takiej formie:
Obrazek
Tetra Pro Energy płatki
Tetra Min XL Granulat
Tetra Cichlid Algea Mini kulki
Tetra Discus granulat

Kupuję także inne pokarmy suche. Jednak najczęściej firmy Tetra.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u

Autor
DanielP
Noble
Na imię mam: Daniel
Pokarmy dla ryb

Post autor: DanielP » śr mar 06, 2019 11:18 am

U moich ryb główną dietą są mrożonki ale stosuję również płatki Tropicala oraz granulaty różnych firm. Często spotykam w sieci informację,że jakość produktów Tropicala jest słaba, duża część osób poleca produkty Naturefood. Nigdy ich nie stosowałem ponieważ porównując je chociażby do Tropicala,Tetry czy Hikari są ograniczone dostępnością. Pisząc ograniczone mam na myśli ich brak w "sieciówkach".
Ostatnio zmieniony śr mar 06, 2019 11:19 am przez DanielP, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Tygrys
Fanatyk
Pokarmy dla ryb

Post autor: Tygrys » śr mar 06, 2019 12:16 pm

DanielP pisze:
śr mar 06, 2019 11:18 am
Pisząc ograniczone mam na myśli ich brak w "sieciówkach".
ja siebie sieciówce widziałem pokarmy tej firmy ale cena zwala nóg,za 150ml puszkę wafli dla glonków Naturefood 55 pln

ODPOWIEDZ