Pokarm mrożony- jaki czas do konsumpcji

Wszystkie sprawy dotyczące żywienia, sposobu przyrządzania pokarmu, własne oryginalne przepisy.
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Pokarm mrożony- jaki czas do konsumpcji

#31

Post autor: rudy1986 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

sylwekw pisze:Chodzi mu chyba o to, że jeśli mamy jakieś osłabione ryby to na nich taki rozmrażano-zamrażany pokarm może łatwiej wywołać negatywne skutki ...
Dokladnie, zawsze lepiej romrozic jedzenie i skarmic odrazu niz czekac nie wiadomo ile
Awatar użytkownika

lwica79
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 11:37 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska
Na imię mam: Edyta
Płeć:

Pokarm mrożony- jaki czas do konsumpcji

#32

Post autor: lwica79 »

Ale.. każdy kij ma dwa końce :) . Oczywiście nie polecam podawania rybkom pokarmu nadpsutego, tylko tak mi się coś nasunęło na myśl : jak bakterie gnilne zaczynają już lekko działać (ale tak że tego nie zauważamy jeszcze) to można przypuszczać że taki pokarm staje się bardziej lekko strawny ?

Mogę chrzanić bzdury, bo nie jestem chemikiem , biologiem czy dietetykiem.. ale obserwatorką - i zauważam jak psy często łaszą się chętniej na nadpsute mięso podwórkowe niż świeżutkie prosto z miseczki :) .
Awatar użytkownika

Autor
Zoe
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: pt wrz 03, 2010 4:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Dorota
Płeć:

Re: Pokarm mrożony- jaki czas do konsumpcji

#33

Post autor: Zoe »

Weźmy na ten przykład kuchnię francuską: oni też jedzą nadpsutą kaczkę bądź kurczaka, też im to nie szkodzi: )
Nie jestem absolutnie za podawaniem zepsutego jedzenia, moje pytanie dotyczyło czasu jaki rozmrożone robaczki mogą spędzić w lodówce bez uszczerbku na zdrowiu ryb

Taptap
240l w stronę BW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pokarmy/Żywienie/Przepisy”