Urlopowa nieobecność

Wszystkie sprawy dotyczące żywienia, sposobu przyrządzania pokarmu, własne oryginalne przepisy.
ODPOWIEDZ

Autor
Gaber

Urlopowa nieobecność

#1

Post autor: Gaber »

Witam.
Niebawem urlopuję daleko za domem i rybki bez opieki w ten czas pozostaną same sobie.
Jak rozwiązać problem z dokarmianiem rybek (4 dorosłych gupików i naście sztuk narybku w 25l.) przez 2 tyg. :?:
W ręce wpadł mi żelowy wakacyjny pokarm "tetra min holiday"
Specyfikacja:
Zapewnia substancje odżywcze do 2 tygodni, zapewniając ciągłe, dobre samopoczucie ryb. Zawiera 8% dafni i inne ważne substancje jak Omega-3, glucany, aminokwasy i niezbędne do życia witaminy. Zawiera opatentowaną formułę BioActive. Nie zmienia parametrów wody (nie powoduje ani zmętnienia, ani zanieczyszczenia wody), żadnych negatywnych efektów ubocznych. Opatentowane zestawienie składników pokarmowych, wyjątkowa formuła na bazie żelu zawierająca naturalne substancje odżywcze. Łatwy w podawaniu.

Składniki:
Mięczaki i skorupiaki (Dafnie 7%), Glony, Drożdże.

Analiza składu:
Białko surowe 3,0%, Oleje i tłuszcze surowe 0,1%, Włókno surowe 1,5%, Zawartość wilgoci 90,0%.

dawkowanie:
do 14 dni
Akwarium do 60l , ryby 5-15 szt. - 1 opakowania

Ktoś testował ten specjał i mógłby zaopiniować :?:
Awatar użytkownika

radmac
Fanatyk
Posty: 1060
Rejestracja: wt lut 25, 2014 8:23 pm
Lokalizacja: wola/śródmieście
Na imię mam: Jarek
Płeć:

Urlopowa nieobecność

#2

Post autor: radmac »

Słabo wierzę takim wynalazkom. Nie ma jak standardowy karmnik automatyczny.
Noo chyba że zrobisz jak ja i ustawisz za częstą i za dużą dawkę i po dwóch tygodniach miałem PO4 w kosmosie i sinice na pół akwarium :)

Pisane z kalkulatora
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Urlopowa nieobecność

#3

Post autor: marcinzabki29 »

Powiem co ja bym zrobił _ nic bym nie robił.
Moje zdanie _ w dojrzałym akwarium rybki nie zginą z głodu przez dwa tygodnie.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 601
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Urlopowa nieobecność

#4

Post autor: jacekzabki »

radmac pisze: Nie ma jak standardowy karmnik automatyczny.
Noo chyba że zrobisz jak ja i ustawisz za częstą i za dużą dawkę i po dwóch tygodniach miałem PO4 w kosmosie i sinice na pół akwarium :)

Miałem to samo :/
Teraz ustawiam minimalną dawkę pokarmu- lepiej niech trochę niedojedzą niż się przytrują

Autor
Dein

Urlopowa nieobecność

#5

Post autor: Dein »

marcinzabki29 pisze:w dojrzałym akwarium rybki nie zginą z głodu przez dwa tygodnie.
Ciekawe czy podobna myśl przyświeca ludziom, którzy zostawiają na czas urlopu koty i psy z wodą w wiadrze i niczym więcej.
Przecież zdrowy organizm powinien sobie poradzić.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Urlopowa nieobecność

#6

Post autor: marcinzabki29 »

Dein pisze: Ciekawe czy podobna myśl przyświeca ludziom, którzy zostawiają na czas urlopu koty i psy z wodą w wiadrze i niczym więcej.
Musisz się zapytać tych ludzi.
Pozdrawiam Marcin

Autor
Dein

Urlopowa nieobecność

#7

Post autor: Dein »

To się zapytać czy tych ludzi?

Moim zdaniem to, co proponujesz, to okrutny eksperyment. Zwierzęta różne rzeczy wytrzymają, ale dla zwierząt przyzwyczajonych do pewnego planu rzeczywistości, zwłaszcza do komfortu stałych posiłków, to ekstremalna sytuacja. Czyli coś, co zajadle na forum piętnujemy, chyba, że nasza wygoda stoi wyżej od tego, co przeżywa zwierzątko.

Wolałbym eksperymentować z nieznanym chociaż przeznaczonym do stosowania w takich sytuacjach pokarmem, niż głodzić zwierzęta przez 2 tygodnie, licząc, że nie odbije się to na ich kondycji i jakości życia.
A jeśli do tego wymyślono już automatyczne podajniki, wybór polegający na głodzeniu zwierząt przez pół miesiąca, nie ma żadnego uzasadnienia.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Urlopowa nieobecność

#8

Post autor: marcinzabki29 »

Dein pisze: zajadle na forum piętnujemy
Akurat to co Ty piętnujesz, to ja doskonale wiem.
Jesteś w tym mistrzem.

Nie wiem czy to dobry pomysł, żeby pokarm leżał dwa tygodnie w akwarium, a karmnika nie mam.
Więc ja bym nic nie robił. Wyraziłem swoje zdanie i tyle.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Urlopowa nieobecność

#9

Post autor: saintpaulia »

Moim zdaniem dwa tygodnie, to już za długa głodówka. Chyba, że w tym wypadku narybek ma zostać pokarmem dla ryb dorosłych. Zainwestowałabym przy takim wyjeździe w karmnik automatyczny, nie jest to jakiś kosmiczny wydatek. Do tego można wpuścić do zbiorniczka trochę oczlika, w karmniku porcje minimalne.

Autor
Wojtekxxx9

Urlopowa nieobecność

#10

Post autor: Wojtekxxx9 »

U mnie następnego dnia po głodówce widzę że agresja u ryb rośnie. Bojowniki zaczynają atakować wszystko co podpływa. Więc nie widzę jak mialo by zostać na 2 tygodnie

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

przeman40
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: pt sty 06, 2017 2:52 pm
Telefon: 501754534
Lokalizacja: Warszawa,Tarchomin,aluzyj
Na imię mam: przemek
Płeć:

Urlopowa nieobecność

#11

Post autor: przeman40 »

Też jestem za karmnikiem.Ja kupiłem najprostszy za ok.40zł z wysyłką.Dawkowanie co 12h lub 24h+ustawienie wielkości dawki.W zupełności wystarcza.Kiedyś kupowałem tzw łikendowy przyklejany do szyby który miał niby wystarczać na kilka dni ale ślimaki sprzątał go w ciągu doby max dwie.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Urlopowa nieobecność

#12

Post autor: marcinzabki29 »

W zasadzie, to nigdy nie zdażyło mi się zostawić akwarium na dłużej niż weekend.
Więc nigdy nie musiałem kombinować, jak dokarmiać ryby przy dłuższej nieobecności.
Stąd moje zdanie na ten temat.
Ostatnio zmieniony ndz cze 25, 2017 1:43 pm przez marcinzabki29, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Marcin

Autor
Gaber

Urlopowa nieobecność

#13

Post autor: Gaber »

przeman40 pisze: Też jestem za karmnikiem..
Pomijając fakt użycia "autokarmnika" - zapomniałem dopisać w temacie 8/
Pierwszy mój wyjazd do Zakopane i te emocje :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pokarmy/Żywienie/Przepisy”