Bojownik - jak dużo zje? Ceny hurtowe pokarmów.

Wszystkie sprawy dotyczące żywienia, sposobu przyrządzania pokarmu, własne oryginalne przepisy.
ODPOWIEDZ

Autor
BettaSiam
Gość
Posty: 1
Rejestracja: wt mar 13, 2018 4:24 pm
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:

Bojownik - jak dużo zje? Ceny hurtowe pokarmów.

#1

Post autor: BettaSiam »

Dzień dobry,
Moje pytania kieruję do osób hodujących bojowniki syjamskie.
Mianowicie,
* na jaki okres karmienia wystarczy 100 gramowe opakowanie granulek np. Tropical Betta, zakładając że karmimy dorosłego bojownika zalecaną dawką 3 granulek dziennie? Czy są duże różnice między dawką samca i samicy?
* na jaki okres karmienia zwykle wystarczy 100 g opakowanie pokarmu mrożonego?
* ile waży dorosły bojownik (forma dzika)
* może ktoś opracował średnią dzienną dawkę w gramach albo % masy ciała? Na jednej stronie przeczytałam o 1,8g ale wydaje się to bardzo dużo, ponadto nie podali czy dotyczy to suchej masy czy pokarmu mokrego.
* jakie są średnie ceny hurtowe takich granulek?

Kwestia jest czysto teoretyczna ponieważ ma posłużyć do obliczenia kosztów pokarmu w zadanym projekcie hodowli zachowawczej ryb egzotycznych. Smile Będę wdzięczna za odpowiedź chociaż na jedno z pytań.
Pozdrawiam

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

Bojownik - jak dużo zje? Ceny hurtowe pokarmów.

#2

Post autor: Wojtekxxx9 »

O tyle problem odpowiedzieć, że jak się daje 4 rodzaje żywych, 5 rodzajów suchych, 6 rodzajów mrożonych to trudno nawet podać wyliczenie

Bella
Gaduła
Posty: 107
Rejestracja: sob mar 10, 2018 11:00 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Bella
Płeć:

Bojownik - jak dużo zje? Ceny hurtowe pokarmów.

#3

Post autor: Bella »

Dokładnie. Trzeba urozmaicać pokarm dla ryboli, aby zdrowe były. Trzy granulki pokarmu to raczej dla młodych osobników.
Też nie wyliczę, bo mam 3 sztuki bojków karmionych różnymi pokarmami: granulkami, płatkami i mrożonkami :-P
Już chyba łatwiej wysypać granulat i policzyć ile tam sztuk jest :razz:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pokarmy/Żywienie/Przepisy”